reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

reklama
a ja tam będę robić zwykłą kaszę mannę nie jakąś specjalną dla dzieci. I po łyżeczce takiej już przygotowanej na wodzie będę do innego jedzonka dodawać. Ale ja z jedzeniem czekam do końca 6 m-cy... a co... widzę, że na szczęście nie jestem sama;) tylko może ten sam gluten (czyli zwykłą kaszę mannę) spróbuję podać wcześniej za poleceniem lekarzy i obecnych norm, że niby przed końcem 6 m-ca powinno się dać... choć wiem, że te normy ciągle się zmieniają i nie wiadomo czy do końca takie dobre są... ale na czymś trzeba się wzorować...
 
basieniak ja tak właśnie robię jak piszesz:) normalną kaszę manną gotuję na wodzie i dodaję troszkę codziennie do zupki.
 
ja też kaszę mannę gotuję na wodzie, podaję łyżeczką, a później podaje pierś, bo Młody jeszcze nie je nic innego ;)
próbowałam opcję ugotować i dodać do odciągniętego mleka, ale jakoś mu nie podeszło, a z łyżki jako tako wcina.
 
reklama
My jestesmy bardzo daleko w tyle rozszerzania diety, zaczelismy podawac marchew jak Blanka miala 4 i pol miesiaca. Ja uznaje zasade ze jedna nowosc na tydzien, wtedy jestem pewna ze jest ok. Po wprowadzeniu jabluszka Blanka dostala pryszczykow na buzce, co pozniej okazalo sie poczatkiem infekcji. Teraz gdy kupki wracaja po niej do normalnych, znow od poczatku po malutku zaczniemy od marchwi ale w nast kolejnosci bedzie tym razem ziemniaczek :) Nie moge sie doczekac szczegolnie ze Mloda slicznie je lyzeczka, otwiera szeroko buzke a gdy my jemy chce zabrac nam wszystko :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry