reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

hej dziewczyny mam pytanie odnosnie potowek. jaki jest najskuteczniejszy sposob? wiem ze kiedys pisalyscie o kapieli w krochmalu ale nie moge tego znalezc bylabym wdzieczna o powtorzenie. moja ksiezniczka dostala takich potowek ze szok ale to moja wina, no nic teraz musimy choc troche sie ich pozbyc.
a i mam pytanie do tych mam ktore stosowaly aphin, kiedy powinno byc widac efekty,ja juz bym chciala sie pozbyc plesniawek
 
reklama
Stopi, Karola my byliśmy z Michałem w szpitalu z powodu tych E.coli. Były 10*5, podawali mu antybiotyk dożylnie. Teraz ma 10*4. Powtarzamy posiew i zobaczymy. Tu w Bielsku jest świetna pani doktor nefrolog, chodzimy do niej. Ona jest przeciwna leczeniu tych bakterii jeśli jest 10*4 antybiotykiem. Powiedziała, że u chłopców bardzo trudno otrzymać jałowy mocz z powodu naturalnego zanieczyszczenia napletka. Mocz pobieramy tylko do pojemników, z woreczkami jest gorzej. Więcej bakterii wychodzi.
Stopitrzymaj się. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się ułoży ze zdrówkiem Lenki. Ja też ostatnie 2 miesiące biegam od lekarza do lekarza i zaliczyliśmy szpital przez 10 dni. Ale wierzę, że wszystko się jakoś ułoży. Mamy problem z prawą nerką, nie jest to jeszcze żadna wada, ale może się różnie rozwinąć. Ja liczę, że zaniknie. Pewnie stąd te zakażenia bakteryjne moczu.
Kiedyś to minie.
 
KAROLA nam lacznie 4x w posiewie moczu wyszlo coli 10do4 . Przy 2pobycie w szpitalu jeszcze ic z tym nie robili. Teraz jak wyszlo w pierwszym posiewie coli to powtorzyli posiew, znow wyszlo. I w koncu skonczylo sie cewnikowaniem. 10do4 nie leczy sie jezeli sie nie powtarza sie po kilku tyg. Jesli powtarza sie albo rosnie do 10do5 to konczy sie antybiotykiem dozylnie w szpitalu. Nie zycze Wam tego!!! My wlasnie jutro konczymy antybiotyk.

stopie wielkie dzięki za info! Wydaję mi się ze juz kiedys o tym pisałaś... albo może nie Ty, ale wiem, ze juz czytałam tu na BB, że jak jest 10^4 to jeszcze nic strasznego. Lekarka też mi to powiedziała, dlatego narazie nadal czekamy

jo-anna my też pobieramy mocz do pojemnika, od samego początku. Szymek jest zdolnym dzieciaczkiem, więc nie ma z tym problemu;-)
aco do tego zanieczyszczenia napletka, to własnie w związku z tym mamy do poniedziałku przemywać siusiaka rivanolem
 
Tak Beatko kąpiel w krochmalu,albo poprostu posyp maka ziemniaczana.U mnie pomogło:),a co do pleśniawek to u mnie aphin nie pomógł,smarowałam wodnym roztworem fioletu i po pierwszym razie juz byla spora poprawa.Jak jest duża pleśniawka to nie pomoze,kiedys obsiusina pieluszka sarowali buzie i było ponoc po plesniawkach ,ale ja tej metody nie stosowałam.
 
BeataZ na prawdę mąka ziemniaczna czyni cuda:tak: Ja po kąpieli smaruję lekko oliwką i na to posypuję troszkę mąki i od miesiąca nie widziałam potówki, czasem tylko na buźce bo tam nie smaruje.
 
ja się pozbyłam potówek w ten sposób ze przestałam ciepło ubierać córeczkę, po 2 dniach wszystkie zeszły, a pleśniawke niestety od razu przetarłam pieluszką obsiusianą przez moją córeńkę, wiem stary sposób ale jakże skuteczny, po 2 dniach zapomniałam o pleśniawce.:-)
 
U nas p. doktor mówiła ,żeby te "brzydkie" potówki przemywac 2 razy dziennie spirytusem salicylowym i 3 razy dziennie pudrodermem smarować żeby cholerstwo wysuszyc a po 3-4 dniach dermobazą (maść w aptece bez recepty)...w naszym przypadku te same działanie na trądzik niemowlęcy...
 
dziewczyny powiedzcie ogolnie jakich kosmetykow dla malucha uzywacie, bo wiem ze jak bylysmy w ciazy to kazda pisala ze bedzie uzywac tego i tamtego, ale zawsze wychodzi w wszystko w praniu. Ja uzywam ogolnie prawie wszystkiego z Bambino,tzn oliwka,kremik i chusteczki do pupci to albo linomag albo krem przeciw odparzeniom nivea, do kapieli tez plyn do kapieli neivea albo leje po prostu oliwke i nie mam zadnych problemow a proszek do prania to dzidzius ;-) chetnie poczytam waszych recenzji na temat innych kosmetykow, powiedzcie tez czym sie zrazilyscie.
 
reklama
ja do kąpania używam Oilatum, do smarowania ciałka i buzi mam maści robione na receptę, a do pupki Alantan albo Sudocrem. Czasami też Bephanten, bo wolę maści niż kremy:tak: Oliwkę miałam z Hippa, ale wolę Johnson'a-> wydaje mi się bardziej skuteczna. Chusteczki obecnie mam Nivea. Nienajgorsze, ale zdecydowanie lepsze są Pampersa... tylko cholernie drogie:-( Za to z Babydream mi się nie sprawdziły:no: a piorę wszystko w płynach do prania od początku i nic małemu nie jest. Tym razem nie "bawiłam się" w proszki dla maluchów, bo póżniej ciężko mi było Natkę odzwyczaić, a u na niestety z budżetem domowym dosyć krucho:baffled: Poza tym używałam też puder Nivea i też jest ekstra:tak:
 
Do góry