reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Kosmetyki które z powodzeniem stosujemy już od dawna:
- Tylko i wyłącznie ALANTAN Plus MAŚĆ!!! do pupy (tak jak karola wolę maści... nie zbierają się tak w fałdkach, a może po prostu tak tego nie widać :-p)
- Mydełko i oliwka BAMBINO,
- Szampon Oilatum Soft lub Bubchen (czy jakoś tak) z rumiankiem,
- chusteczki nawilżane Pampers Sensitive,
- Proszek - pierwsze prania Jelp, teraz już Vizir Sensitive.
Tego samego zestawu używam dla starszego... no może zamiast oliwki jest kremik... no i że starszego oduczamy pieluch to do pupy Alantan też zbędny ;-)
Przy starszym używałam płynu do kąpieli HIPP, ale po prawie roku stosowania :szok: zaczął go uczulać - pojawiały mu się suche plamy w różnych miejscach ciała, głównie na łokciach i kolanach :baffled:
Z oliwki Johnsona niestety już po pierwszym zastosowaniu musiałam zrezygnować, gdyż Tomek był cały w malutkich czerwonych kropeczkach.
To tyle o kosmetykach. Mały skończył jeść. Idę dalej się szykować - jutro chrzcimy. Szykuje się obiadek na 36 osób :rofl2: jak to ogarnąć:hmm::oo2: na szczęście mama i teściowa pomogą...
 
reklama
...a my od poczatku uzywamy calej serii mustela.Polecam zwlaszcza plyn do przemywania buzki i pupci PhysiObebe, krem Hydra Bebe do buzki i loton do ciala o tej samej nazwie i plyn do kapieli Dermo Clensing. Dostalismy w prezencie kosmetykow na przynajmniej pierwsze dwa lata ale nic nie dorownuje musteli.Skora aksamitnie gladka, wloski blyszczace, piekny subtelny zapach. Z Polski dostalismy sudokrem i uzywamy go na zmiane z kremem ochronnym musteli. Oilatum do kapieli jest bardzo dobre, pewnie bedziemy liczyc na dalsze dosylanie go bo tu niestety nieosiagalny. Pieluszki i chusteczki marki dodot-moze to odpowiednik pampersa bo tu takiej marki tez nie ma. Bardzo mi pasuja tez waciki kosmetyczne dla dzieci z wloknami jedwabiu zwlaszcza jak sie uzywa plynu do przemywanai pupci- jednym nawilzam, drugim osuszam skore....i tak nasz HUGO PIEKNY I PACHNACY!!!:-)
 
Ja używam Emolium emulsja do kąpania i do ciała. Może trochę drogie ale wydajne i skóra jest po tym super. Mam też żel z Nivea i mleczko do ciała, też niczego sobie, a chusteczki to Cleanic Dzidziuś są dobrze nawilżone, co do pieluszek to tylko Pampers. U nas najtaniej można kupić w Kaufland nawet bez promocji wychodzi taniej przeliczając na sztuki niż jakieś inne pieluszki, zresztą przy pierwszej córce też używałam Pampers. Raz skusiłam się na Huggies i porażka, grube jakieś niewygodne. A wy jakie pieluszki używacie? Może jakieś inne są równie dobre jak Pampers?
 
U nas część kosmetyczna jest bardzo uboga :-) mała tak jak mama nie toleruje Nivea, Johnsona i innych przereklamowanych wynalazków cała skórka robi jej się purpurowa ...
Do kąpieli używamy Oliatum lub Olianu , z kremików pielengnacyjnych lecimy na Bambino nawilżającym lub ochronnym przymierzamy się do testowania Pharmaceris, pieluszki narazie tylko Happy są najmilsze w dotyku potem przetestujemy Pampersa, chusteczki Dzidziuś lub Happy, proszek Jelp lub Dzidziuś, płyn do płukania Jelp, oliwek nie stosujemy żadnych wolę wlać więcej emulsji do kąpieli ja jestem uczulona na rumianek a większość oliwek go ma ...
 
To u nas z kolei Hipp do kąpieli, Dzidziuś oliwka, po johnson miał krosteczki, chusteczki Nivea, a pieluszki Dada. Powiem szczerze, że pieluszki jak na razie spełniają dobrze swoją rolę, a cenowo wychodzą o niebo lepiej niż pampersy. A do pupy mam maść pośladkową co w szpitalu używają.
 
To ja jeszcze o pieluszkach: Do szpitala miałam Huggies'y, potem dostałam dwie gigant paki Pampersa i miałam wrażenie, że po jednym siusianiu przesiąkną, ale w sumie nie było tak źle. Teraz mam Dady, ale u nas sie nie sprawdzają- za każdym razem jak Szymek zrobi kupę to wycieka z pieluchy i mam dodatkowe pranie, bo całe ubranko zafajdane:-( Dla mnie najlepsze okazały sie jednak Huggies'y-> nie są bardzo drogie i przy kupach nic nie wycieka, więc jednak do nich wrócimy.
Zresztą przy Nati też one były najlepsze... bo przy innych szybko się odparzała:baffled:
 
Karola, ja miałam w szpitalu 1-nki i bardzo uciskały nóżki, dady mają gumki delikatniejsze i może przy starszym dziecku te wyciekanie.Jak jest przy większych rozmiarach, też są takie mocne te gumeczki przy nogach?
 
My używamy Parafinke do nawilżania ciała, płyn 2w 1 do mycia z Nivea, krem na odparzenia z Nivea , no i krem na buzie z ziajki! Pieluszki porządkowo kupowałam z Pampersa teraz mam Huggiesy i powiem wam ,że je wole bardziej od Pampersów. Proszki używam już od miesiąca normalne,początkowo prałam w sensitive! chusteczki nawilżające kupuje z Rossmana!
 
reklama
U nas leci tylko Nivea. Zresztą jak założyłam jeszcze w ciąży mój Mały reaguje na te kosmetyki doskonale. Pieluchy z Biedronki - Dada premium. Chusteczki - Bambino (tez Nivea w końcu):-):-)
 
Do góry