reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Stopi, Karola my byliśmy z Michałem w szpitalu z powodu tych E.coli. Były 10*5, podawali mu antybiotyk dożylnie. Teraz ma 10*4. Powtarzamy posiew i zobaczymy. Tu w Bielsku jest świetna pani doktor nefrolog, chodzimy do niej. Ona jest przeciwna leczeniu tych bakterii jeśli jest 10*4 antybiotykiem. Powiedziała, że u chłopców bardzo trudno otrzymać jałowy mocz z powodu naturalnego zanieczyszczenia napletka. Mocz pobieramy tylko do pojemników, z woreczkami jest gorzej. Więcej bakterii wychodzi.
Stopitrzymaj się. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się ułoży ze zdrówkiem Lenki. Ja też ostatnie 2 miesiące biegam od lekarza do lekarza i zaliczyliśmy szpital przez 10 dni. Ale wierzę, że wszystko się jakoś ułoży. Mamy problem z prawą nerką, nie jest to jeszcze żadna wada, ale może się różnie rozwinąć. Ja liczę, że zaniknie. Pewnie stąd te zakażenia bakteryjne moczu.
Kiedyś to minie.

Dla pocieszenia mój starszy syn , maił zastój w oby dwu nerkach do tego poszerzone miedniczki, w moczu bakterie, straszyli nas operacją, miał robione badania urografie i cystografie. Nic nie wyszło. W wieku 2 lat nie było śladu po zastoju! Diagnoza taka uroda nerek!
 
reklama
Ja do prania używam vizira,
do kompieli różne płyny nivea, olian- oceanika, czasem napar z rumianku.
mydełko nivea sensitive.
chusteczki różne nivea, dzidzius a teraz te z rossmana...
a do pupki nivea, sudokrem, bepanthen, alantan raz użyłam Johnsona ale mała odrazu dostała uczulenia.
Ogólnie wole zmieniać co jakiś czas kosmetyki bo długotrwałe używanie tych samych preparatów może wywołać alergie.
 
Rzeczy dzieciaczków piorę w tym samym co nasze, może jedno pranie zrobiłam w DZIDZIUSIU...
Do kąpieli używam tylko mydełka BAMBINO, po kąpieli smaruję CIEKŁĄ PARAFINKĄ, do pupki LINOMAG, SUDOCREM, ALANTAN (w zależności jak pupa wygląda), a pieluchy to na razie PAMPERS 2, bo zużywam paczki które gości nanieśli:tak: a potem zobaczymy, chociaż nie wiem jak to będzie bo moi rodzice i teście zaoferowali,że raz w miesiącu kupią po paczce Pampersów...małej pasują...a oni jak chcą nich kupują, ja bronić się nie będę..:tak:;-)
aha...chusteczki też PAMPERS...innych jeszcze nie próbowałam...wynalazłam u nas sklepik gdzie są naprawdę tanie ( w porównaniu nawet z tesco ),myślę że 5.99 za chusteczki Pampers nie jest dużo...bo nawet spotkałam się z cenami 8,99:szok:
 
dziewczyny mam proplem z kupa moja mala juz od soboty nie zrobila kupki szukam waszych postów ale nie moge znalesc moze ktoras orientuje sie na ktorej stronie sie wypowiadalyscie dziekuje
 
daisy26, z tego, co wiem, jeśli maluszek nie robi kupy, to znaczy, że przyswaja pokarm... gdzieś tak czytałam. mój Michaś też robi coraz rzadziej, ale jak już zrobi to mamy wielkiego kleksa,,, nie tylko na pieluszce. tak się składa, że najczęsiej ma ochotę na kupę w trakcie przewijania ;-)
 
cytuję za: Kupka noworodka i niemowlaka - osesek.pl - portal dla rodziców - niemowlę, dziecko, noworodek, ciąża, poród, wychowanie, rozszerzanie diety, niemowle, przepisy dla dzieci

"Czasem zawartość pieluszki będzie imponująca i pielucha sobie z nią nie poradzi, a innym razem będzie to malutka kupka. Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry."
 
i ja też mam pytanie, może głupie ale się nie znam:baffled::zawstydzona/y:

Zwłaszcza do dziewczyn, które mają lub miały Fridę: na jak długo starczają te filtry? To jest jeden filtr na jedno uzycie, czy jak? Bo własnie się bedę motywować, zeby małemu kupic na ten jego nosek zapchany tylko nie wiem ile filtrów mam sobie zamówić:zawstydzona/y::confused:
 
ja używam aspiratora Marimer i jako filtru używam kawałeczka waty. nie muszę więc kupować dodatkowo filtrów... a aspirator działa chyba tak samo... ;-)
 
reklama
moze działają tak samo, wiem że jest jeszcze jakiś Otrivin Baby, ale jak narazie zostaję przy Fridzie, bo ceny mają podobne, a o Fridzie najwięcej słyszałam opinii... tylko co z tymi filtrami?
 
Do góry