reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Hej Antkowa!
Właśnie obejrzałam sobie wypowiedź tego lekarza:-), ale on mówi o myleniu dziecka ze wnm z dzieckiem całkiem zdrowym. Natomiast nie kazde wnm związane z defektem układu nerwowego prowadzi do mózgowego porażenia! Są dzieci, które mają maleńkie problemy (jak nasze) i odpowiednie ćwiczenia stymulują rozwój układu naerwowego i dziecko rozwija się potem zupełnie prawidłowo. Noi ja mam takie doswiadczenia, że te dzieciaczki, które mogą potrzebować rehabilitacji wcale nie są cały czas sztywne i wcale nie układają się cały czas w jednej pozycji. Gdy tak jest, to raczej sprawa jest poważna. Natomiast czasem inne rzeczy świadcząo wzmożonym(lekko) napięciu mięśniowym. Na przykład są to zwykle zaciśnięte piastki (4-miesięczne dziecko powinno juz piąstki otwierać nie tylko po to, zeby chwycić zabawkę, ale tez gdy jest cieplo, np. w kąpieli, w czasie snu itd, myslę, że w leżeniu na brzuszku mogą być jeszcze zaciśniete, gdyż pomysl do jakiego stopnia trzeba otworzyć dłoń, aby się niąpodeprzeć, maksymalnie rozcapierzyć trzeba, a tego maluszki nasze mogą jeszce nie potrafić0, bardziej napięta jedna strona ciała- tzn gdy jedna piastk a jest czesto zamknięta, gdy jedną rękę trudniej podnieśc do góry niż drugą itd., odginanie głowy mocno do tyłu w leżeniu na boku lub na brzuchu, czasem dziecko wygina się w łuk, jakbyw literę C gdy leży na boku, krzyzowanie nóżek, zwracanie główki tylko w jedną stronę.
Szczerze mówiąc moja Zosia nie ma zadnego z tych objawów za wyjatkiem tego, ze jedna strona może byc bardziej napięta niż druga (jedną rączkę trudniej mi włozyć w kaftanik) no i tego, że od razu po porodzie, gdy sie ja połozyło na brzuszku od razu trzymała głowę. Noszona pionowo tez trzymała głowę sztywno juz w 1-szym miesiącu. Rodzina komentowała :silna dziewczyna! Ale to nie jest tak do konca normalne. I to mnie troszk emartwi.
To tyle mojej wiedzy. Ni ejestem aż takim specjalistą, wiec jak masz wątpliwości jakiekolwiek, to zapytaj lekarza. Mam koleżanke, która jest rehabilitantem, i zajmuje sie własnie wnm u dzieciaczków, będzie u mnie w sobote, żeby zobaczyć Zosię, to napiszę Ci, co powiedziałai czym trzeba sie martwic. Bo na wizyte u neurologa trzeba troche czekac. Póki co, troche mi przeszło. Uffff. Miałam ciężki dzień po prostu.

Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam!
 
reklama
Cześć Dziewczyny :)
Ja wpadłam zapytać o jedną rzecz a więc ... Moj Jasiek ostatnio ciągle budzi się w nocy dosłownie z płaczem, nawet w dzień budzi się z płaczem :( jakoś nie moge go rozszyfrować i nie wiem o co mu chodzi ... :(( a druga sprawa to budzi się o 4.30 i koniec spania. Nie pomaga że klade go troszke później :( Nieee wiem co mam zrobić. Może mi cos poradzicie??
 
ALUSIA my tak mieliśmy przez kilka dni i mi się wydaję, że to było związane ze skokiem rozwojowym bo zaraz po tym mały nagle zaczął nawijać, unosić głowę na brzuszku, troszkę obracać się, ja go tylko tuliłam wtedy i przechodziło.
Ale na pewno warto obserwować czy coś mu nie dolega.
 
Tak się dzieje od szczepienia/ Mieliśmy dwa dni temu szczepienie i od tego dnia zacząl wariować w nocy... Może to być coś wspólnego ??
 
Alusia my mamy podobnie... Nie wazne o ktorej maly zje, o ktorej zasnie. Budzi sie do zabawy ok 4-5. I spania nie ma. Potem zasypia po 2 h. Ostatnio cos nieladnie spi. Kiedys potrafil przespac od 19 do 5-5:30. A teraz jak zasnie ok 21 to spi do 2, potem 4 sie budzi i spi niespokojnie albo calkowicie sie budzi. Mam nadzieje, ze to kres przejsciowy.
Zauwazylam ze jak go chwale to potem wszystkoobraca sie o 180 stopni. :eek:

Milego dnia:-)
 
Alusia jeżeli takie zachowanie jest od szczepienia to jest właśnie tym spowodowane. To minie. Jeżeli bardzo Mały szaleje to daj mu czopka na uspokojenie. Powinien pomóc.
 
ALUSIA my tak mieliśmy przez kilka dni i mi się wydaję, że to było związane ze skokiem rozwojowym bo zaraz po tym mały nagle zaczął nawijać, unosić głowę na brzuszku, troszkę obracać się, ja go tylko tuliłam wtedy i przechodziło.
Ale na pewno warto obserwować czy coś mu nie dolega.
U nas tez Maksio zaczął się przebudzać w nocy , ale nie płacze zawsze czasem sobie gaworzy i śpiewa po swojemu, ale on rzeczywiście coraz więcej ostatnio pokazuje co potrafi , więc może masz racje z tym skokiem rozwojowym!
 
reklama
Mój Adasiek też czasem pokazuje, że nie podoba mu się na przykład jak go odkładam... więc może faktycznie jakiś skok rozwojowy, bo więcej dzieciaczków pokazuje swoje zdanie - często odmienne od zdania mamusi :tak: a może taka pogoda :dry:
 
Do góry