reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imiona dla grudniowych maluszków...

reklama
dla chłopca Adam lub Piotr, ale wiemy już , że to dziewuszka, więc w grę wchodzą : Karolina, Gabrysia, Alicja i Maria.
 
Pisze sie Jessica :). To tak na marginesie . Widzicie - ponadaja ludzie imion obcojezycznych i potem nikt nie wie ani jak to pisac ani jak to czytac.

Ja tez jestem zwolenniczka imion polskich. Oczywiscie moga byc byc tez imiona obce ale takie miedzynarodowe, ktore nie stwarzaja problemow w pisowni czy czytaniu ani nie brzmia jak z ksiezyca.
Moj syn np ma na imie Ernest - imie jest germanskie no ale chyba kazdy to imie juz slyszal i kazdy wie jak to pisac. A to czy sie komus podoba czy nie to juz inna spraw - rzecz gustu jak pisalyscie.

No i tu moja teoria i praktyka sie rozbiegaja :)
My jako para mieszana mamy maly dylemacik. Juz o tym pisalam. Imie polskie czy irlandzkie? Jakies miedzynarodowe?
Kombinowalismy na rozne sposoby i poszlismy na kompromis ,ze jak dzidzia bedzie blond to polskie a jak ruda to irlandzkie. :)
I teraz sie zaczelo - imiona polskie , ktore sie podobaja Michaelowi poprostu mnie rozwalaly na lopatki - Zenobia , Lucyna, - tak mu jakos ladnie brzmialy , hi hi.
Irlandzkie - polowy nie da sie przeczytac (Aoife - czyt- if jak nasza polska ewa), (Fiona - latwo sie czyta , sliczne imie ale kazdemu w Polsce kojarzy sie ze
szrekiem :) ).
Pozostalo wiec Molly - czyt. Moli. Oczywiscie moja siostra skomentowala , ze to jak krowka Molly :) Nie dogodzi sie.

Bedzie ruda Molly albo blond Bianka. A jak sie komus nie podoba to niech sie ugryzie :)
 
To fakt, naprawdę macie problem z imionami rodziców miedzynarodowych, ale i tak sie wszystkim nie dogodzi.... W mojej rodzinie bardzo lubią mieć zdanie na ten temat, ja się im nie dałam, pomimo protestów zeby dziecka Antoni nie nazywać, a teraz chwalą, że on ma takie sliczne imię:-D:-D:-D:-D
Szwagierka swoja małą chciała Matylda nazwać i wybili jej to z głowy bo mała Paulinka się nazywa:-D śmieję się z tego bo swoje dzieci będe po swojemu nazywać....
I trzymajmy sie tego, nasi rodzice mieli szansę i nazwali już swoje dzieci.
Emwu Fiona bardzo ładne imię ale faktycznie w Polsce kojarzy się z jednym a na dodatek dużo piesków tak nazywają.
Molly tez bardzo ładnie, chociaż jak dla mnie Bianka ładniej:-)
 
NO u nas ostatnio tez rodzinka zes trony meza bardzo mowila nam jak nazwiemy dzidziusia ,ale oczywiscie sie nie dalismy !!!
Nazwiemy szkraba jak bedziemy chcieli my!

Patryk wymyslił imie dla brata Marcel a dla siostry Marcelina ( a to dlatego ze chyba za wiele nie zna imion ahhahah )
Mezowi tez sie podoba Marcel ,a dla corci myslimy nad Liwia .....no ale oczywiscie plany sie jeszcze z 1000 razy zmienia !
 
A wiecie co mnie najbardziej denerwuje? Jedna z cioc jak uslyszala ,ze chce nazwac corke Bianka powiedziala - Nie, to brzydko , nie nazywaj jej tak . Brzydkie imie.
A co to do cholery znaczy "brzydkie imie" ?
Mozna powiedziec "moim zdaniem", "jak dla mnie" , "w moim odczuciu", " mi sie nie podoba" , itd
Ale ona nie jest wyrocznia , ktora mowi , ktore imiona sa ladne a ktore brzydkie. Brak taktu mnie denerwuje. Kazdy ma gust i prawo do wlasnej opini ale nie znaczy to ,ze jego opinia nadaje charakter imienia.
Ja tez moge powiedziec ,ze podoba mi sie imie Marcel ale Marcelina juz nie (sorki - ostatnie wymienione imiona ) :) i to jest tylko moje zdanie i nie czyni tych imion ani ladnymi ani brzydkimi.
Dlatego jak juz ktos napisal - rodzice i ciocie mieli juz szanse nazwac swoje dzieci - teraz nasz czas. :)

Antos, Marcel, Tymoteusz, Robert, Leon, Nikodem, Filip - znam dzieciaczki z tymi imionami - dobrze mi sie kojarza. Dzieci sa bystre i sliczne :) Wiec i imiona mi sie podobaja.

Nie lubie osobiscie - Gracjan, Stas, Jas, Olivier, Kuba, - tez skojarzenia :) i zadnych Jasonow, Jordanow, Alanow i tym podobnych obcych imion dla polskich
dzieciaczkow (no chyba ,ze rodzice mieszani)

Fajne dziewczynki , ktore znam i imiona lepiej mi pasuja z tego powodu to - Martynka (moja chrzesnica), Maja, Kaja, Zosia, Emilka, Amelka, Ala

Imiona , ktorych nie darze sympatia a raczej ich imienniczek to: Nikola, Julia, Vanessa, Viktoria, i oczywiscie wszystkie Jessiki, i inne fiki miki :)

I jeszcze raz zaznaczam - TO TYLKO MOJE ZDANIE !
 
emwu 76
ta Bianka i Molly po prostu zwalają z nóg, są piękne.
Teraz padniecie wybraliśmy imię dla córki
Rozalia Małgorzata.
I niech sobie każdy myśli co chce. Mi się podoba, mężowi się podoba, naszym dzieciom się podoba a Amelka już przeżywa, że będzie mogła do siostrzyczki mówić Różyczka :-D
Pozdrawiam.
Acha znam jedną przeuroczą Nicolę ale imię i tak do mnie nie przemawia, ale jak napisała emwu To jest tylko moje zdanie :-D
 
reklama
Skoro imie to musi byc i jakies skojarzenie .
Rozalka Ola Boga !
:)
A tak powaznie to bardzo mi sie to imie podoba. Nigdy o nim wczesniej nie pomyslalam. Nie znam zadnej dziewczynki o tym imieniu. Orginalnie . Jak dla mnie Bomba!
Malgorzata - no coz - Gosiek znam az nadmiar :)
 
Do góry