reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak U Was Ze Snem Maluszka?

powiedźcie mi jak usypiaja wasze maluchy w dzień , bo mi juz rece opadaja:-(

przed spaniem jest wielka walka bo choc by sie słaniała z nóg to sama nie wpadnie na to ze jak mama kaze sie położyc to wypadało by posłuchac, dzis przekroczyła wszelkie granice , darła sie kleczac w naszym łózku(o łóżeczku zapomnijmy) a ja lezałam obok, ani prosby ani groźby nie skutkowały, za cholere nie dała sie przytulic ani ułożyc do spania, juz mi nerwy puszczały ... ja nie wiem co i jak mam zrobic aby nauczyc ja samdzielnego usypiania w dzień:baffled::confused::-(
 
reklama
powiedźcie mi jak usypiaja wasze maluchy w dzień , bo mi juz rece opadaja:-(

przed spaniem jest wielka walka bo choc by sie słaniała z nóg to sama nie wpadnie na to ze jak mama kaze sie położyc to wypadało by posłuchac, dzis przekroczyła wszelkie granice , darła sie kleczac w naszym łózku(o łóżeczku zapomnijmy) a ja lezałam obok, ani prosby ani groźby nie skutkowały, za cholere nie dała sie przytulic ani ułożyc do spania, juz mi nerwy puszczały ... ja nie wiem co i jak mam zrobic aby nauczyc ja samdzielnego usypiania w dzień:baffled::confused::-(

Maje do snu klade do lozeczka ( jedynie do drzemki dziennej jest niestety wykorzystywane) i siadam obok, nie patrze na nia, jak jest mocno spiaca to sie polozy, cos tam pogmera i zasypia, jak sie drze to ja wyciagam i pozwalam dalej sie zmeczyc, pobiega troche i wtedy znowu do lozeczka, a wowczas bez problemu zasypia

u nas kiedys tez bylo darcie na maxa, a to dlatego, ze mala zmienila sobie pore dzremki a ja z przyzwczajenia kladlam ja o tej samej porze czyli gdzies ok. 10,ale im starsza tym dluzej mogla sie bawic od rana i teraz spi ok. 12

moze zmien godz. drzemki....

powodzenia:tak:
 
mada- zupełnie nie wiem co ci poradzić... nasza julka (zazwyczaj) bez problemu zasypia w ciągu dnia... wystarczy butelka ciepłej herbatki na wyciszenie i smoczek (choć dzisiaj i bez smoka się obyło), zostawiam ją samą i zasypia...
 

Ipanema
, dzieki za przypomnienie o tej melisie!, na pusta czache zapomnialam, jak nie poskutkuje to moze wtedy zakupie czopki
Jakie czopki chcesz podawać ? Bo ja ostatnio dałam małej eferalgan (miała 37 gorączki i płakała bo była chora) i lekarka mnie opierdzieliła że przy tak niskiej goraczce nie można podawać eferalganu ponieważ dziecko może dostac hipotermii.

Co do usypiania to ja kładę do łóżeczka i włączam bajkę i wychodzę, po 10 minutach Mała śpi.
 
Pszczola w dzien pada sama (albo i nie, jak jej sie to pare razy zdarzylo ostatnio...). Albo na podlodze, albo na kanapie, albo na łożku, a najlepiej jej sie zasypia podczas jazdy samochodem, od razu tnie komara (ma to po mnie:-p).
 
Jakie czopki chcesz podawać ? Bo ja ostatnio dałam małej eferalgan (miała 37 gorączki i płakała bo była chora) i lekarka mnie opierdzieliła że przy tak niskiej goraczce nie można podawać eferalganu ponieważ dziecko może dostac hipotermii.
.

o rany.... ja chcialam podac vibucrol, na uspokojenie, bo zrywa mi sie w nocy z placzem
 
U nas Viburcol nie dzialal. Czasem podawalismy, ale bez wiekszych efektow.
Piotrus tez ostatnio budzi sie z wielkim placzem, ale mysle, ze to przez zeby. Dzisiaj obudzil sie i krzyczal: "tam! tam!" i chcial uciekac z lozka.

A co do drezmki dziennej, to klade sie z Piotrusiem na nasze lozko i po dwoch minutach on juz spi. Ale pozwalamy mu biegac tak dlugo, jak ma sile. Jak jest juz zmeczony, sam staje pod drzwiami sypialni i mowi: "spi".
 
U nas drzemka zawsze kolo 12.30 wtedy chwile bujam ja w hustawce na uciszenie a pozniej ide z nią i kłade sie na łozko trzymam ją za ręke ona sie chwile pobawi palcami izasypia i spi sobie jakies 1,5 do 2 godz:-)
 
najpierw spanie: Alka usypia sama w łóżeczku, kładę ją w piżamce, nawet w dzień z królikiem i smoczkiem, robię papa i wychodzę, do 15 minut zasypia, drzemka z reguły pomiędzy 12 a 13, zależy o której rano wstanie, ona sama ciągnie za rękę do spania
teraz gorączka:
Majka 37 to nie gorączka ani nawet stan podgorączkowy, a jaka dawkę tego efferalganu miałaś że lekarka się tak oburzyła? ja podaję albo nurofen w syropie 5ml bo taka jest dawka dla Alki, albo czopek paracetamolu 125mg (ale to przy wysokiej gorączce, powyżej 39), poza tym niby paracetamole czyli też efferalgan są przeciwgorączkowe, a ibuprofeny dodatkowo mają działanie przeciwzapalne...no tom se wykład zrobiła:-p:-p:-p
 
reklama
Majka 37 to nie gorączka ani nawet stan podgorączkowy, a jaka dawkę tego efferalganu miałaś że lekarka się tak oburzyła? ja podaję albo nurofen w syropie 5ml bo taka jest dawka dla Alki, albo czopek paracetamolu 125mg (ale to przy wysokiej gorączce, powyżej 39), poza tym niby paracetamole czyli też efferalgan są przeciwgorączkowe, a ibuprofeny dodatkowo mają działanie przeciwzapalne...no tom se wykład zrobiła:-p:-p:-p

Co najlepsze to lekarka wcale mnie nie zapytała jaką mam dawkę :) A wówczas miałam 30 - czyli dla niemowląt.
 
Do góry