reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo się staramy?

Hej!
My się staraliśmy jakieś 5 miesięcy. na początku strasznie chcieliśmy i robiłam testy owulacyjne i kochaliśmy się w dni najbliżej owulacji i takie tam, ale coś nam nie szło. potem po prostu przestaliśmy się nad tym zastanawiać i nam w koncu wyszło:) powodzenia:)
 
reklama
U nas w kazdej ciazy bylo inaczej.teraz gdy staramy sie juz 8 cykl , po wszystkich badaniach , rozmowie z ginekologiem , zakupilam sprzecik do sprawdzenia hormonkow , bede patrzec na sluz i obserwowac wszystko. na podstawie dawnych ciaz liczylam na bol owulacyjny i nie liczylam dni plodnych.jak sie okazalo najprawdopodobniej staralismys ie wiec juz po owulacji bo bole moga nastepowac tez po.
co do przerwy , tez taka opienie slyszalam , takk samo tez aby mezczyzna pil duzo soku z witamina c , 30 min.przed wypil kilka lykow kawy - plemniki sa wtedy szybsze.stosowalismy rozne metody.

Wiki skoro wiec wczesniej nie sprawdzalas kiedy sa dni plodne , - mozesz zalozyc sobie tez specjalna karte , ja zrobilam to tez dopiero teraz aby dokladnie sie poobserwowac bo niestety na podstawie sluzu nie moge - jego brak (pije juz siemie lniane) - to moze teraz sprobuj okreslic wlasnie czy w dobre dni sie staracie.
i nic sie nie martw tak jak dziewczyny pisza to dosc wczesnie , choc ja sama juz tak spanikowalam ze jestem po wszystkich badaniach a maz w trakcie.
bardzo pomoglo mi sie to odstresowac i teraz jestem pelna optymizmu i jakby zaczynam staranka na nowo.
 
Witam wszystkich,jestem na tym forum po raz pierwszy:)Nie wiem czy to normalne,ale juz od 7miesiecy staramy sie o malenstwo,i nic!!!!Co prawda nie liczymy kiedy sa dni plodne ,kochamy sie dosc czesto.W jaki sposob najlepiej obliczyc dni plodne i czy macie jakis sposob by pomoc zafasolkowaniu?Moj maz jest zalamany,tak bardzo chce dziecka.Slyszalam ze jesli za czesto sie kocha to plemniki sa slabsze,czy to prawda?
ja proponuje żebyś wybrała się do ginekologa na usg ,najlepiej w 9-10 dniu cyklu , lekarz będzie widział czy powstają u ciebie pecherzyki , zróbcie też badania nasienia tzw.seminogram ,nam takie badania pomogły w stwierdzeniu przyczyn braku ciąży.
jeśli masz regularne cykle to możesz sobie np na stronie Kalkulatory - Onet.pl Dziecko i tam wyliczyć sobie dzień w którym masz największe szanse na zajście :-)
powodzenia ;-)
 
A ja najpierwproponuję poprowadzić chociaż jeden cykl z pomiarem temperatury, rano przed wstaniem z z łóżka, po śnie przynajmniej 3 godzinnym o tej samej porze pomiar, i miejscem najlepszym jest pochwa, można też mierzyć w buzi lub pupie, termometrem elektronicznym 1min, rtęciowym 5 minut, przy czym w buzi 8 minut.
Proponuję Ci zalogować się na Dowiedz się więcej o swoim organizmie. Buduj i analizuj wykresy obserwując własny rytm płodności. - 28dni i tam otworzyć sobie cykl, jeden miesiąc masz bezpłatnie i po tym miesiącu możesz zrezygnować.
Jeśli się zdecydujesz to służę pomocą w interpretacji i analizie wykresu (na 28dni znajdziesz mnie pod nickiem iwin)
 
hej wam

ja juz rok i dwa miesiace,,,to dla mnie juz za dlugo,,,zbyt długo,,ilez mozna sie starac...:-(,,ale wierze ze sie uda w koncu kiedysss:tak:
 
Hmmm... Gdyby mi nic nie wychodzilo ze staranek przez rok to napewno leciala bym juz do lekarza:tak: Ale poki co 3miesiace to nie jest jeszcze taka tragedia :-pAle im czlowiek bardziej chce tym bardziej nie ma wiec trzeba przestac o tym myslec ;-)
 
Hej dziewczyny:)

My już się staramy ponad 3 lata, przeżyliśmy tysiące badań, nieprzespanych przepłakanych nocy, rok temu się poddaliśmy, jednak od miesiąca postanowiliśmy podjąć kolejne próby o fasolkę : ).
Mam nadzieję, że tym razem się uda. Tak marze o synku:-D

Pozdrawiam
Agnieszka
 
Witajcie
My staramy się o dziecko juz ponad rok, ostatnio mąż zrobił badanie nasienia, wyszło że ma trochę za mało plemników. Lekarz kazał nam powtórzyć badanie. Jestem na skraju wyczerpania. Ale mam jeszcze nadzieję.Chociaż nie wiem na jak długo mi jej wystarczy....
 
Witajcie!!!
My staramy się już bardzo długo bo już ponad dwa latka , jest nam bardzo bardzo ciężko a nadzieii z miesiąca na miesiąc ba z roku na rok coraz mniej ale trzymamy się i ciągle wierzymy że wkońcu napewno się uda czego i wszystkim starającym życzymy. Najwarzniejsze że obydwoje jesteśmy zdrowi wszystkie badania ok wiec może zabardzo chcemy niewiem już gdzie leży przyczyna , bo medycznego wyjaśnienia nie ma .
Kochane trzymam za was wszystkie kciuki. Droga Moniska84 trzymam za as kciuki napewno wreszcie się uda.i Pamiętaj nadzieja umiera ostatnia !!!
Trzymajmy się razem pozdrawiam Aga
 
reklama
Do góry