reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2022

reklama
Więc jak to możliwe że raz wyszło mi 1,5 a później 2,5 dokładnie w tej kolejności? W odstępie kilku m-c
Pewnie robiłaś w różnych dniach cyklu lub też w innych labach. Przy amh ważne żeby robić to na samym początku cyklu (2,3 dc) w labie gdzie wynik dostajesz od ręki ( najlepiej robić w klinikach niepłodności - wynik miałam po 2 h).
 
Więc jak to możliwe że raz wyszło mi 1,5 a później 2,5 dokładnie w tej kolejności? W odstępie kilku m-cy
Aaaale że koniecznie musi to wynikać z dnia cyklu? Ja zawsze robiłam w tym samym dniu, bo z innymi badaniami hormonalnymi, które się na pewno robi w 2-3. I wyszło mi 3,18, a rok później 4, więc...
Czy 1,5 czy 2,5 to nie są złe wyniki, także...
 
Zdecydowanie istotna jest faza cyklu. Najlepiej amh robić w 2,3 dc ( wiem, że wszędzie piszą, że nie ma to znaczenia, ale ma).
No cóż, sama o to pytałam chyba tutaj parę miesięcy temu i odpowiedziano mi, że dzień nie ma znaczenia 😂 . No to teraz ma :-)
Z tego, co czytam, to chyba chodzi o to, że normy, które są podane, są określono w badaniach z tych dni - tak mam napisane na swoim wyniku; ale badanie nie było obowiązkowe w tych dniach. Ale oczywiście nie wszyscy lekarze wszystko wiedzą :)
 
Pewnie robiłaś w różnych dniach cyklu lub też w innych labach. Przy amh ważne żeby robić to na samym początku cyklu (2,3 dc) w labie gdzie wynik dostajesz od ręki ( najlepiej robić w klinikach niepłodności - wynik miałam po 2 h).
Strusio85 napewno robiłam w różnych dniach, bo żaden z lekarzy nie mówił mi że dzień ma znaczenie. Ale wyniki są z tego samego laboratorium. Pójdę tam już na spokojnie po nowym roku i zapytam jak wygląda badanie, czy od razu to robią czy czekają. I wtedy zdecyduje czy u nich powtarzam czy zrobię gdzieś indziej. Mimo wszystko jestem ciekawa jak to teraz u mnie wygląda. I onvo chodzi z tymi plamieniami. Wyobraźcie sobie że dziś 6dc a mi zaczęło dopiero lecieć jakby to był drugi dzień. Nie wiem o co chodzi.
 
Strusio85 napewno robiłam w różnych dniach, bo żaden z lekarzy nie mówił mi że dzień ma znaczenie. Ale wyniki są z tego samego laboratorium. Pójdę tam już na spokojnie po nowym roku i zapytam jak wygląda badanie, czy od razu to robią czy czekają. I wtedy zdecyduje czy u nich powtarzam czy zrobię gdzieś indziej. Mimo wszystko jestem ciekawa jak to teraz u mnie wygląda. I onvo chodzi z tymi plamieniami. Wyobraźcie sobie że dziś 6dc a mi zaczęło dopiero lecieć jakby to był drugi dzień. Nie wiem o co chodzi.
Pewnie. Warto sprawdzić choć samo amh wiele nie mówi. Ten parametr ma znaczenie wraz z LH,FSH i USG robionym w 2,3dc ( wiem, że USG w okres dziwne, ale tak mi zlecono 🤪) . To wszystko miałam zrobić żeby mieć pełny obraz sytuacji. Samo amh to tylko marker, jeden parametr.
Myślę, że w przypadku Twoich plamień warto sprawdzić też inne hormony. Może coś się tymczasowo rozregulowało.
 
reklama
Do góry