reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

Szuszunia, z synem w ciąży byłam 11 lat temu. Imię dostał po swoim pradziadku. Pół rodziny się na mnie obraziło. Co to za imię Jan? nikt tak dzieci nie nazywa, będę się z dzieciaka śmiać, jak dla starego dziada :pPP

Dziś Janków jak psów. W zerówce u Jana było Janków 3!!! (Warszawa) takie tam nietypowe imię:pP

Słów kilka na temat Zoi:) Kiedy dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży jeszcze rozmawiałam z M. (mimo, że Hanka i Lutek ustaleni), że Zoja to takie piękne imię. Oryginalne, bardzo rzadkie. A zobacz, u nas będą prawdopodobnie dwie Zojki forumowe:)

więc dużo masz racji z tymi nietypowymi imionami, że nagle wpada na nie równolegle kilka osób:) i dobrze, jakość niech się broni sama.
 
reklama
o kurcze..ale się dyskusja wywiązała...mi OSOBIŚCIE nie podobają się imiona typu Dżesika, Brajan itd..-ale to moje OSOBISTE odczucie.
nasza córka ma dwa imiona Zuzanna Barbara. teraz jak będzie syn (a mąż baardzo chce syna) to będzie miał takie samo imię jak mój mąż- Tomasz. na drugie jeszcze nie wiemy... a jeśli będzie córka- nie mam pojęcia:)
 
mnie tez sie nie podoba np Brajan ale co z tego! nie mam nic do rodzica ze tak nazwalo swoje dziecko !skoro tak chce tak mu sie podoba to niech sobie nazywa nazwet Krzeslo malina, mamy prawo takie ze mozemy dawac imiona jakie chcemy! DZIECKO jak chce zawsze jak bedzie mialo 18 lat moze zmienic imie nazwisko co chce! wiec nie oceniajmy innych tylko patrzmy na siebie Proste!
 
Olapalo my mieszkamy w uk do polski na 99% nie wroce ale nawet jakbym mieszkala w pl to i tak bym chciala syna Nataniela bo mi sie bardzo to imie podoba i nie wierze ze dzieci by sie smialy z niego jaiby mial takie imie ;) tak samo z Vanessy czemu mieliby sie smiac? Widzisz synek Karmelowej ma na imie Nataniel i jest dumny z tego imienia bo sie nie powtorza...
Zreszta my typowo polskich imion nie chcemy bo nie zamierzamy tam mieszkac a maz nie jest polakiem.
 
W Polsce zamiast Vanessa mogłoby być Wanda, u siostry w szkole tak się do Vanessy właśnie zwracali. Mi się nie podobają Brajany, Dzesiki, Alany, Nataniele i Arony, ale to oznacza tylko tyle, że tak dziecku na imię nie dam. Bardzo chcialam Gniewka (Gniewomira), ale mąż się nie zgodził. Stanęło na Ignasiu, a dziewczynka od zawsze Zosia.
Za to ostatnio dowiedzialam się, że brat chce nazwać syna Kuba. Moim zdaniem porażka, w przedszkolu połowa chłopców będzie tak miała na imię.
 
Ostatnia edycja:
Wanda a Vanessa jak dla mnie dwa rozne imiona... nigdy nie spotkalam sie ze ludzie mowili do dziecka inaczaj jak ma na imie tzn nauczyciele w szkole nie powinni tak robic bo dziecko ma swoje imie...
Zosia to teraz tez bardzo popularne imie w tym roku w rodzinie urodzila sie jedna Zosia i wsrod znajomych dwie...
 
Tak mówili do niej koledzy i koleżanki, a nie nauczyciele :) Zosia może i popularna, ale u mnie ani w rodzinie, ani wśród znajomych nie ma. Ale może będzie Ignacy :)
 
my jak nadawaliśmy imiona naszej córze to nie wiedzieliśmy że się zuzanna taka popularna zrobiła;) a barbara to po mamie mojego męża
 
reklama
A to kolezanki i koledzy zawsze cos wymysla jakas ksywe ;) myslalam ze mowa o nauczycielach.
A co do tych imion to tak jest myslisz ze dajesz malo popularne apo kilku latach w przedszkolu okazuje sie ze w grupie kilka takich samych.. a tych co sie myslalalo ze popularne to nie ma. To tak jak ja mam na imie Marta i zawsze w szkole w przedszkolu bylo duzo mart a teraz nie widze zeby ktos dawal takie imie dziecku jego popularnosc minela;)
 
Do góry