reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

a dopasowujecie imiona do nazwiska? my mamy rosyjskie nazwisko, mój mąż jest obcokrajowcem - więc patrzymy na imiona, które będą dobrze brzmiały.
a Wy?
 
reklama
my jak na razie Zosia Amelia Hania
Tymoteusz Maksymilian ale jeszcze może się dużo zmienić;-)
o! my dla syna też wybraliśmy Tymoteusz :D co do Maksymiliana to (nie obraź się oczywiście!) mój poprzedni pies miał na imię Maks, więc nie mogłabym tak nazwać dziecka :p

imiona żeńskie śliczne wybraliście :) moja mama Zosia, ciocia Hania, Amelii żadnej nie znam ale piękne imię :)


a dopasowujecie imiona do nazwiska? my mamy rosyjskie nazwisko, mój mąż jest obcokrajowcem - więc patrzymy na imiona, które będą dobrze brzmiały.
a Wy?
nie, my nie patrzyliśmy pod tym względem... bo w sumie do porozumienia doszliśmy tylko z dwoma imionami, jednym męskim i jednym żeńskim :p ale wydaje mi się że oba pasują do nazwiska, chociaż męskie trochę mniej :p ale i tak jest dziewczynka ;)
 
nana7ma ja mam angielskie nazwisko, do polski nie planuje wracac w najblizszym czasie, wiec musze wybrac jakies imie, ktore bedzie pasowac a przy tym moja rodzina nie polamie sobie jezyka z wymowa.. Problem w tym co mnie sie podoba jest albo za bardzo popularne albo nie podoba sie mezowi i na odwrot.. Dlatego najpierw poczekam na polowkowe usg i jak bede znac plec to zaczniemy juz porzadnie wybierac.
 
aesthete no właśnie ten Maks też mi trochę przeszkadza :baffled: bardzo chciałam Tadeusza ale już pisałam wcześniej że w mojej rodzinie wszyscy Tadeusze giną w tragicznych wypadkach (tak powiedziała mama) i nie wiem czy chcę kusić los:-( chociaż to imię tak bardzo mi się podoba
 
Ja tez bym nie kusila losu.. Nie jestem przesadna za bardzo ale w niektorych przypadkach po prostu lepiej nie kusic..

Myslalam nad imieniem i wymyslilam, narazie tylko dla dziewczynki, maz zaakceptowal i chyba bedzie Weronika, najprawdopodobniej w angielskiej wersji (Veronica). Chyba, ze w miedzy czasie cos innego wymysle. Dla chlopca kompletnie nie mam pomyslow.

A czytajac Wasze wpisy to widze, ze panuje moda na staropolskie imiona- bardzo fajnie i ladnie :)
 
reklama
Do góry