reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

reklama
U nas na chwilę obecnie nadal Patrycja Teresa ( choć mam też w głowie Agnieszkę, Monikę i Anie) i Piotr Karol... Chciałabym nie dawać dziecku imienia z pierwszej 10 najpopularniejszych w ostatnich latach, ale też nie takiego które sa dawane bardzo rzadko...

O, no i to są normalne, niewydumane imiona, bez silenia się na unikalność czy pseudoegzotykę.
 
A co to znaczy przepraszam nienormalne imię? Przynajmniej w tym wątku nie zauważyłam wśród naszych propozycji czegoś co byłoby nienormalne... Amerykanie potrafią nadać dziecku na imię Krzesło i to może być nienormalne... Dla mnie...
 
O, no i to są normalne, niewydumane imiona, bez silenia się na unikalność czy pseudoegzotykę.

Piszesz tak, jakby tylko imiona które Tobie się podobają były NORMALNE, a reszta to kosmos. Nie uważam, że oryginalne imię to od razu wydumanie, silenie się na unikalność. Z Twoich postów wypływa typowy brak tolerancji, a później się dziwisz, że dzieci wyśmiewają się z innych. One to biorą przykład z rodziców :) Każda z nas zrozumiała, co się Tobie nie podoba, nie musisz "czepiać" się każdego imienia :)
 
Dziewczyny, nie dogadamy się! Ja wiem, że rodzice nazywają dziecko jak chcą, ale pewne imiona są w moim mniemaniu przekombinowane - tak, jakby jakaś nastka, fanka Biebera, na wsi zabitej dechami nazwała syna Dżastin :no: Szkoda dziecka! Matce się podoba, ale to ten młody człowiek będzie do końca życia nosił takie imię. Jesteśmy Polakami, więc nadawajmy dzieciom imiona, które mają już w naszym kraju tradycję, szczególnie, że jest tyyyyle pięknych imion. Nie wiem w czym miałoby być fajniejsze nazywanie dziecka 'z angielska' od nazywania go 'z polska', oprócz udawania, że się jest kimś innym, niż w rzeczywistości.
 
olapalo tylko jest różnica między Dżastinem a Kirą, Zoją, Natanielem czy Jagną

a propo

Cyra, Kira - żeński odpowiednik imienia Cyrus. Patronką tego imienia jest św. Cyra (V wiek).

Kira imieniny obchodzi: 20 marca i 3 sierpnia.

Z języka greckiego, "pani, władczyni" - imię częściej występujące wśród wyznawców prawosławia niż rzymskich katolików. W Polce zaczęto je nadawać w latach dwudziestych, być może pod wpływem białych emigrantów z Rosji. Takie właśnie imię wybrali dla swej jedynej córki poeta Konstanty Gałczyński i jego żona Natalia, możliwe że nawiązując do imienia którejś z krewnych Natalii, z pochodzenia pół-Gruzinki, pół-Rosjanki. Ojciec poeta dedykował Kirze wiele swych wierszy, a ona gdy dorosła została dziennikarką i pisarką, autorką wzruszających biografii swoich rodziców. Kira wyrasta na osobę stanowczą, pewną siebie, ambitną, ale też obdarzoną dużym urokiem osobistym. Prowadzi ożywione życie towarzyskie i często staje na czele grupy przyjaciół, z czym wszyscy godzą się bez zastrzeżeń. Zdecydowanie odpowiednie imię dla Lwów i Bliźniąt, niekoniecznie odpowiada łagodnym naturom kobiet spod znaku Raka czy Ryb.
Kolor: ciemna czerwień
Kwiat: czerwona róża
Cyfra: 6
 
reklama
olapalo no mnie też już ciekawość zżera jakie są twoje typy imion.... :)

Cyra, Kira - żeński odpowiednik imienia Cyrus. Patronką tego imienia jest św. Cyra (V wiek).

Kira imieniny obchodzi: 20 marca i 3 sierpnia.

Cyfra: 6

Kira śliczne imię. Bardzo lubię oryginalne, dobrze brzmiące imiona.

Ale akurat TO imię zepsuł mi kuzyn nazywając tak psa :(


Za to nie lubię jak w klasie, grupie przedszkolnej czy w piaskownicy 30% dzieci ma to samo imię.


Chociaż dziewczyny które lubią imiona powiedzmy "nieoklepane" pewnie nie raz zauważyły w przeszłości że choć raz jak wybrały sobie jakieś ładne imię to potem połowa znajomych tak nazywała swoje dzieci. niby imię niespotykane a potem coraz więcej dzieci o tym imieniu....
 
Ostatnia edycja:
Do góry