reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

reklama
tak, Nastka. Mam koleżankę Anastazję i wszyscy na nią Nastka mówią ;-) ale różnie to może być. Moja mama ma w przedszkolu Adasia i mówią na niego Adi. A ja myślałam,że Adi to bardziej od Adriana? :confused:

U mnie wciąż utrzymuje się Igor i Lenka . :) zobaczymy na jak długo.
 
Ostatnia edycja:
Mi też się strasznie podoba imię Anastazja, ale moja rówieśniczka z bloku w którym mieszkają moi rodzice dała tak swojej córce na imię i cholerka ja już nie dam bo wiece jak to w małych miasteczkach...:zawstydzona/y::wściekła/y:, a zresztą my się nie zbyt lubimy to nawet nie bardzo no cóż była pierwsza...:dry:
Za to będzie Julia i koniec jutro jadę kupić ciuszki dla dziewczynki i niech się dzieje co chce mój R. powiedział, że on zrobił córcie he he wiec muszę mu wierzyć!!!:szok::-D:-D hehe
 
A u mnie w domu wojna, my z mężem myślimy o Łukaszu, a nasz syn mówi Patryk i koniec.
Ja zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie są osoby noszące dane imię i oto co zaobserwowałam. Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale są to moje
spostrzeżenia na podstawie osób które znam.
Łukasz- spokojny, kulturalny, zdolny, za to leniwy do prac domowych
Patryk- lekko lamusowaty, trudno mu zbudować szczęśliwy związek
Radek - bardzo mądrzy, uczynni, trochę ludzie przeniesieni z innej epoki, wolą kobiety dominujące
Paweł - w 90% bardzo fajni faceci, ambitni, dążący do postawionego sobie celu
Piotr - mam jednego kolegę który jest śmieszny, reszta których znam są nieodpowiedzialni, a często chamscy.
Tomek - przesympatyczni, mam w pracy 4 kolegów i świetnie się z nimi dogaduję.
Kacper - znam tylko dzieci, straszliwe piorunki
Mateusz - grzeczni, spokojni, nie sprawiający trudności wychowawczych, uzdolnieni technicznie
Antek - więrcipięta, sprawiający problemy, płaczliwy
Franuś - bardzo wesoły, posłuszny ( znam tylko 2 i 4 latka)
 
Dlatego napisałam że są to moje spostrzeżenia, zdaję sobie sprawę że inni ludzie mogą myśleć inaczej i np. za osobą którą ja bardzo lubię inni mogą nie przepadać i napisałam tylko o tych imonach które się powtarzają wśród moich znajomych, bo nie można napisać na podstawie obserwacji jednej osoby o danym imieniu.
 
Gosiu zdaję sobie z tego sprawę i nawet więcej zależy od osobowości niż od wychowania ( widzę to na przykadzie bliźniaczek mojej przyjaciółki, które są wychowywane tak samo, z jedną nie ma problemów, a z drugą są), ale mimo wszystko napewno nie zaszkodzi dać dziecku imię które w moim otoczeniu noszą osoby łagodne, a przy okazji nam się podoba.

A Gosie w moim otoczeniu to ciepłe i bardzo miłe osoby.:-):-):-)
 
A u mnie w domu wojna, my z mężem myślimy o Łukaszu, a nasz syn mówi Patryk i koniec.
Ja zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie są osoby noszące dane imię i oto co zaobserwowałam. Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale są to moje
spostrzeżenia na podstawie osób które znam.
Łukasz- spokojny, kulturalny, zdolny, za to leniwy do prac domowych
Patryk- lekko lamusowaty, trudno mu zbudować szczęśliwy związek
Radek - bardzo mądrzy, uczynni, trochę ludzie przeniesieni z innej epoki, wolą kobiety dominujące
Paweł - w 90% bardzo fajni faceci, ambitni, dążący do postawionego sobie celu
Piotr - mam jednego kolegę który jest śmieszny, reszta których znam są nieodpowiedzialni, a często chamscy.
Tomek - przesympatyczni, mam w pracy 4 kolegów i świetnie się z nimi dogaduję.
Kacper - znam tylko dzieci, straszliwe piorunki
Mateusz - grzeczni, spokojni, nie sprawiający trudności wychowawczych, uzdolnieni technicznie
Antek - więrcipięta, sprawiający problemy, płaczliwy
Franuś - bardzo wesoły, posłuszny ( znam tylko 2 i 4 latka)
Jeśli chodzi o Łukasza - zgadza się.:tak: Dodam jeszcze - ambitny, dążący do celu, nawet za wszelką cenę. Jednak z tymi pracami domowymi do się zgadza.;-):crazy:

Co do Piotra - zgodzić się nie mogę. Chociaż ludzie są różni. Mój syn jest posłuszny, żywy, ale nie sprawia kłopotów wychowawczych, i bardzo, bardzo ciekawy świata. (Mamo, a dlaczego tobie jeszcze nie urósł siusiak? Mamo, a czy ty jesteś żoną tatusia cały dzień? W nocy, jak wszyscy śpią też???
Cały czas mi po głowie chodzi Anastazja, ale to strasznie długie imię...

Nikki, bardzo ładne imię. Przemyśl to. Oryginalne, ładne i ciekawe.

Mi w nocy wpadło do głowy imię Marta, ale nie rozmawiałam jeszcze z mężem. Jak będzie synek, niech już ma swojego Tadeusza, chociaż średnio mi się podoba, ale wiem, że dla męża jest to ważne, a teść z radości z kanapy spadnie. Dla dziewczynki jednak ja będę wybierać, a w każdym razie chcę mieć ostateczne zdanie. Jeszcze mi się Marysia podoba i Anna. Stare, ale sprawdzone i do tego ładne. Na Julię i Zosię kiedyś chorowałam, ale Julek jest od zatrzęsienia, a Zosię mamy małą już jedną w rodzinie. Wystarczy.
 
reklama
Do góry