reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

My z mężem jednogłośnie wybraliśmy. Wiedzieliśmy że chcemy imiona pasujące zarówno do dorosłego człowieka jak i takie które mają swoje zdrobnienie dla maleństwa. Imion jest naprawdę masa zwłaszcza dla dziewczynek ale wybór nie jest łatwy bo pewnie wszyscy tak mają że każde imię kojarzą z kimś kogo znali bądź znają. U nas bezapelacyjne: Franciszek (Franio) i Julia (Julcia).
 
reklama
Mój M trochę się na Polę krzywił, a na początku nawet powiedział że kategorycznie nie, ale ja już z tą Polą 10 lat mu truję, jeszcze zanim cokolwiek było w planach :) No i pomysł na imię Aleksander dla chłopczyka go podbechtał, bo to po jego mamusi :) więc już się za to zgodził, że jak będzie dziewczynka, to Pola...

Za to moja babcia naoglądała się M jak miłość i ostatnio wzięła mnie na rozmowę i zaczęła ze łzami w oczach, że ona to pewnie i tak już nie dożyje, ale jak nam się dziewczynka urodzi, to mamy jej "nakrzcić" Lena. Że niby to po mojej mamie (Magdalena), bo ponoć kiedyś wszyscy na nią Lenka wołali. W ŻYCIU nie słyszałam, żeby ktokolwiek do mojej mamy albo o mojej mamie powiedział Lenka :/ Mama też się skrzywiła i powiedziała, że babci coś się namaiło... Kocham moje babcie najbardziej w świecie, ale denerwuję się, że tak ćpają tę telewizję.... i jeszcze mi tu jakiś szantaż emocjonalny urządzają! wrrrrr...
 
Ostatnia edycja:
PolaNegri:) mi imię Pola też się podoba:p muszę sprzedać je TŻ:p on chce, żeby chłopak nazywał się Stanisław Pascal:) ciekawe zestawienie;P pierwsze imię po dziadku TŻ, a drugie po naszym przyjacielu;) i w sumie podoba mi się ten pomysł;)

Karolcia:) mi się Franciszek podoba STRASZNIE:D ale TŻ już nie, za to mu się Julka podoba, a mi nie, bo znam jedną taką co dała mi w kość:p
 
a mnie się podoba Franek i bardzo bym chciała, ale Franciszek już nie ;/ i nie wiem czy w urzędzie wpisaliby Franek jako Franek no i kiedy miałby mieć imieniny echhhh
 
dziewczynka: Hanna
chłopiec ... Jakub - wybór mego m.
ja jestem za Jan Jakub, Maciej, Michał ... ale się urodzi i zobaczymy jak będzie na miał na imię :-)
 
ostatni pełno Jakubów sie robi.

Mnie ciagle po głowie Ninka Anna chodzi :) Ania po mojej kochanej mamusi
dla chłopczyka jeszcze Igor ale moj Ł. odmawia kategorycznie. On by chciał Franka a ja nie.
No nic, kłotni ciag dalszy:)
 
Marciaa czyli zupełnie jak u nas ... Na Ninę nie zgodził się mój M, bo powiedział, że kojarzy mu się z UWAGA ruską dziwką, podobnie jak Nadia .... heh faceci .... Na Kalinę zgadzamy się oboję... ale dla chłopca wojna - on Mateusza, ale dla mnie za zwykłe.... bez wyrazu ... w reszcie imion nie dochodzimy do porozumienia :)
 
PolaNegri babcie tak mają. moja się jeszcze nie nauczyła, jak jej prawnuczka ma na imię.. do dzisiaj mówi na nią Wioletka.
 
reklama
Do góry