reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla Maluszka :)

ogólnie z wyrażaniemm opinii o czym kowiek ludzie powinny być bardziej eleganccy. Każdy ma gust inny, ja na niektóre imiona dostaje wysypki ale dla Ciebie np moga być najpiekniejsze na świecie , dlatego że każdy jest inny i ma do tego prawo ;) Niestety mamy w swojej naturze atakować wszystko co inne jakbyśmy się tego bali :> Ja już zdarzyłam teścia zrypać za komentarze do mojej córki imienia, prawda jest taka że mieszkamu w UK, dzecko pewnie tu do szkoły pójdzie a możliwe że los nas rzuci jeszcze gdzieś dalej, a oni niestety myślą kategoriami ludzi którzy nie wystawiali nosa za rodzinne miasto od 20 lat ... Nikt nie powinien mieć wływu na imie dziecka oprócz rodziców bo przecież jak nazwa wskazuje to oni je urodzą i wychowają ;) Olać krytykę ;)
 
reklama
oczywiście że tak,ale chyba nie jesteśmy tu na forum żeby się krytykować,a raczej wspierać i wyrażać swoją opinie.faktem jest też że często na forum ludzie za bardzo się wczuwają w wypowiedzi innych i niepotrzebnie nie które wypowiedzi odbierają jako krytykę.ja mimo wielu wypowiedzi na forum że nie polskie imiona są "be" jakoś się nie wczuwam i nie uważam że ktoś chce zmienić moją decyzje,zastanawiam się nad imieniem Naomi,nadal pod uwagę biorę Nikole,Natalke,Lilianke,chociaż jak już wcześniej napisałam,z Nikoli powoli rezygnuje bo robi się ich coraz więcej,wcześniej z tego też powodu zrezygnowałam z Nadii,ale to tylko moje zdanie:-)
 
U nas po wczorajszej burzy mózgów w sprawie imion stanęło na imieniu Piotr. Chyba głównie dlatego, że nie mam temu imieniu nic do "zarzucenia" jak większości innych... no i bardzo dobrze mi się kojarzy, bo wszystkie znane mi Piotrki to fajni faceci :tak:
 
Olga Piotr bardzo ładne imię! I to prawda, że Piotrki to fajni faceci :-p My jak jeszcze nie znaliśmy płci to z męskich zastanawialiśmy się nad Adamem, Filipem i Wiktorem :)
A właśnie... przy wyborze imienia patrzyłyście na pochodzenie i znaczenie poszczególnych imion?
 
kolorowa20 - my mieliśmy też Adama i Filipa na liście - ale Adamy mi się b.źle kojarzą... a z Filipem doszliśmy do wniosku, że takie trochę to imię "niepoważne" :tak: A dziewczynka byłaby Pola.
Co do znaczenia imion - ja tam rzuciłam okiem na znaczenie, ale nie miało to decydującego wpływu... Choć wczoraj w jednym momencie myślałam, że umrzemy ze śmiechu - bo czytamy tą listę, te znaczenia.. tu "Opoka", tam " Chwalący Boga", "Miłujący życie" itp, itd... a nagle imię Fabian i znaczenie: "bób" :-D:-D:-D
Nie wiem, czy to jakiś błąd był...? :-D
 
hehehe:-D nieźle.. :-p
ale to chyb nie błąd, bo ja aż z ciekawości sprawdziłam teraz i też znalazłam, że Fabian pochodzi od łac. słowa- faba czyli właśnie bób :-D
 
A co do znaczenia imion to muszę przyznać, że coścoś w tym jest, bo ja mam na imię Justyna co oznacza sprawiedliwy, a muszę powiedzieć, że czasami mam hopla na tym punkcie :-p
 
reklama
Do góry