reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

Witajcie dziewczyny!
Zapowiada się ładny dzień :) Współczuję Wam tych wszystkich nie przespanych nocek uff wszystko dopiero przede mną :)
Mam pytanie czy któraś z Was tłumaczyła dokumentacje medyczną z polski? Szukam kogoś kto mógłby przetłumaczyć na holenderski lub angielski moje papiery ze szpitala z Polski. Macie jakieś pomysły?
 
reklama
Aniu nie wiem jak z svb, ale jesli chodzi o kindgebondenbudget to chyba musi byc zameldowanie, bo potrzebny jest digid. moze sie myle? jak tak, to niech mnie ktos poprawi.
 
Ostatnia edycja:
ANia, nie wiem, jak z tym zasilkiem.. wydaje mi sie, ze wystarczy tu pracowac...
lepiej zapytac jakiegos DOUCZONEGO ksiegowego ;-):-D

ja poszlam spac o 1.00, bo robilam tlumaczenie, a o 5.30 moje dziecie juz na nogach.. w miedzyczasie 3 pobudki ;) zarzuce kawke, jednym slowem...

Diana, a to tlumaczenie to potrzebujesz przysiegle?
 
Sencilla to do kawki moze sałatka owocowa?:-)
Ja dzisiaj obudziłam sie z bolem głowy, znowu zatoki, ta pogoda wybitnie im nie słuzy, męczą mnie już od dłuzszego czasu, moze ktos zna jakis sposób, bo u lekarza to raczej słynny paracetamol, niestety.
 
takie cos znalazlam:

Upraż 100g nasion kminku i zmieszaj je z 200g klarowanego masła (ghee). Spożywaj codziennie. Jest to jedno z najskuteczniejszych remediów na zapalenie zatok.
 
Iguana_ Nie , no proszę Cię! Dzieci zamykane w klatkach? Jakaś masakra.... Mam nadzieję że to był tylko jakiś wyjątek to przedszkole... Bo aż gęsiej skórki dostałam.


anetka880 i to przewijanie na godzinę? mój potrafi tak się czasem zafajdać , że całe plecy ma w kupce :) i miał by tak czekać do określonej godziny? chyba wyszedł by z siebie. Bo nie usiedzi w brudnym pampersie nawet 5 minut.


A co do ząbków...u mojego malucha w wieku 3 i pól miesiąca pojawił się pierwszy ząbek. Bardzo szybko. Tydzień później kolejny, dwie dolne jedynki. Tak więc skończyły się kolki zaczęły się ząbki.
Najlepsze jest to że tydzień przed pojawieniem się ząbka byłam w CB , i mówię że chyba idą małemu ząbki bo bardzo trze dziąsła i się przy tym strasznie denerwuje, ślini i takie tam. Pani ze mnie sobie troszkę zakpiła, że jak , niby w tym wieku? W sumie to od wejścia (przy każdym spotkaniu) miała problem, że musiała ze mną rozmawiać po angielsku (niestety holenderskiego nie znam).
Przy pierwszym spotkaniu zasugerowała mi, że mają u siebie zajęcia językowe ale oczywiście płatne. Grzecznie jej podziękowałam , mówiąc że nie mam pracy a każdy pieniądz przy dziecku jest na wagę złota:)( przecież pampersy schodzą dosłownie jak woda, Zwłaszcza że karmie piersią i kupa prawie co karmienie :). ) I teraz przy każdym spotkaniu (szczepienie itp, pyta czy już mówię po holendesrku :)))))
Kurcze, rozumiem że żyjemy w Holandii i że ich język to holenderski, ale chyba mogą nas zrozumieć że nie jest łatwo z dnia na dzień nagle mówić w ich języku. Wszyscy w miarę wykształceni holendrzy znają angielski więc co za problem rozmawiać po angielsku? Przecież nie kazałam jej mówić po polsku, a znałam już takie przypadki:) Bardzo śmieszne z resztą. No ale nie ważne.
Miłego dnia dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry