reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

Iskierka tak jak pisalam,oni te listy wysylaja automatycznie.kazdy jeden jest tej samej tresci,gdzie stoi,ze musza to sprawdzic.jesli dawaliscie wczesniej znac ze idziesz na macierzynski,to najprawdopodobniej bedzie normalnie ciaglosc wplat.nie martwilabym sie na zapas.
 
reklama
Sencilla, napisz prosze coś więcej odnośnie tej metody Montessori. Jak to wygląda w praktyce na Twoich dzieciach? Jak są prowadzone zajęcia w szkole? Czy polecasz?:-D
 
Iguana, chetnie Ci odpowiem, ale wlasnie przyszlysmy z jednego spaceru, jemy cos i wyruszamy na plażę... KOrzystajcie dziewczynki z pięknej pogody! Bo moze to wlasnie koncowka holenderskiego lata :-D:laugh2::laugh2:
 
Ja własnie wróciłam z pracy, o ile to można było nazwać pracą :-D, siedziałam sobie na krzesełku i tylko zapisywałam ile skrzynek mają z rajek. Także nie napracowałam się, każdy mnie oszczędza. Mam pytanie Wam też tka wywalało brzuch, tzn mam wrażenie jakbym miała wzdęcia normalnie, jakby mnie coś rozpychało od środka.
 
dzień dobry dames !!! wybieram sie po świeże buleczki. piękna pogoda się utrzymuje aż chce się żyć! ja od razu mam zupełnie lepszy nastrój jestem zdecydowanie cieplolubna i taka ppogoda służy mi najlepiej. zimą jestem ospala i brak mi najlepiej chęci do czegokolwiek.

astrusia idź kochanie tylko posmaruj buzke i kończyny jakimś filtrem bo w ciąży mogą powstać jakieś plamy. ja już mam buzke o kolorze raka i schodzi mi skóra z czoła.

Iguana super myślę że to napewno pomoże jankowi oswoić ucho z językiem bardziej że on chlonie teraz język jak gąbka.

nana ja myślę że polski schemat nauczania sztywnie narzuca dzieciom światopogląd czy interpretację i skutecznie zapobiega w poszerzaniu światopoglądu . dziecko z pasją wygląda w polsce często jak dziwak na tle innych.

axe7 ciężka sprawa mam nadzieję że znajdziecie swoje miejsce. powiem Ci że ja na początku ciągle myślałam o powrocie do ojczyzny i nawet spędziłam tam 3 mies w ciągu robienia kursu na prawo jazdy. mimo że miałam oszczędności to chciałam znaleźć pracę. niestety bez powodzenia. zdalam sobie sprawę że sentymentem się nie da żyć jeśli trzeba się utrzymać i płacić rachunki. of tamtego czasu trochę mi się pozmienialo . wiem że chętnie byś skombinowala holenderski rynek pracy i płacy z polska. oby wam sie udało znaleźć rozwiązanie bo wszędzie to jak między młotem a kowadlem.

idę po buleczki ;)))
 
Iskierka tak jak pisalam,oni te listy wysylaja automatycznie.kazdy jeden jest tej samej tresci,gdzie stoi,ze musza to sprawdzic.jesli dawaliscie wczesniej znac ze idziesz na macierzynski,to najprawdopodobniej bedzie normalnie ciaglosc wplat.nie martwilabym sie na zapas.
No rozumiem, ale troszke już mialam doświadczenia z UWV i jak pomysle, że to znowu może trwać "wieki" to mnie skręca.:wściekła/y:
Ale dzieki za info - pożyjemy, zobaczymy. Może faktycznie niepotrzebnie się martwię.
Ja własnie wróciłam z pracy, o ile to można było nazwać pracą :-D, siedziałam sobie na krzesełku i tylko zapisywałam ile skrzynek mają z rajek. Także nie napracowałam się, każdy mnie oszczędza. Mam pytanie Wam też tka wywalało brzuch, tzn mam wrażenie jakbym miała wzdęcia normalnie, jakby mnie coś rozpychało od środka.
Heh, to korzystaj z tego ze cię oszczędzają:-D
astrusia idź kochanie tylko posmaruj buzke i kończyny jakimś filtrem bo w ciąży mogą powstać jakieś plamy. ja już mam buzke o kolorze raka i schodzi mi skóra z czoła.

Iguana super myślę że to napewno pomoże jankowi oswoić ucho z językiem bardziej że on chlonie teraz język jak gąbka.

nana ja myślę że polski schemat nauczania sztywnie narzuca dzieciom światopogląd czy interpretację i skutecznie zapobiega w poszerzaniu światopoglądu . dziecko z pasją wygląda w polsce często jak dziwak na tle innych
Ayni, dodałabym do tego fakt, że kobieta w zaawansowanej ciąży nie powinna brzuszka wystawiać na słoneczko. ja się trochę wam dziwie, bo ja osobiście teraz to w ogóle nie umiem na sloncu wysiedzieć, a tez bym chętnie przynajmniej dziobek wystawiła.
Zaraz wybieram sie z córką na zakupy i jak pomyslę, że muszę w tym upale odwiedzić kilka sklepow to juz mnie mdli....
Ale muszę, bo lodówka świeci pustkami. Na dziś mam naleśniki, ale na jutro - powietrze w lodówce:-D

jeśli chodzi o szkołę, to ja widze po moich dzieciach, ze nawet najzwyklejsza basisschool (niekoniecznie Montessoli czy jak sie to zwie) kładzie większy nacisk na indywidualnośc ucznia. Tutaj dzieci same "produkują" różnego rodzaju ozdoby, dekoracje, prezenty, gdy w Polsce robią to za nich rodzice i nauczyciel zawsze lepiej ocenia prace wykonaną przez rodzica.
Tutaj się uczy dzieci kreatywnego myslenia, gdy tymczasem w PL dzieci wkuwają bezsensowne regułki....
Dlatego wiele osób narzeka, że tutejszy poziom nauki jest zdecydowanie niższy niż w PL. No, ale cos za coś:-)

Ok, znikam na te zakupy - do później kobietki
 
hej dziewczyny ja tez chce nad morze.!!!!!!!
czemu mieszkamy tak daleko od wody ???....moje dzieci uwielbija piasek i wode wiec mialyby radoche...))
moze ktos wynajmuje pokoj na wekend ???? hi hi

moja corcia jutro IDZIE DO PEUTERSPELZAAL pierwszy raz !!! juz mi serce peka ale chyba bedzie dobrze....
 
iskierka ją też jestem z tych co na kocu nie usiedza zwykle wlaze do wody lub pod wodę i tyle mnie widzieli. a tutaj spaliłam ryjek na spacerach właśnie. chyba trzeba kapelusz z dużym rondem kupić ;D nie martw się tym listem tutaj wszystko chodzi i wysyła się z automatu i trzeba uzbroić sie w cierpliwość. myślę że w takiej sytuacji powinni zachować ciągłasc ale cholera ich wie.

mamo mikołaja powodzenia jutro. wielki moment dla dziecka ale nie daj mu poznać że też się martwisz bo on to jeszcze bardziej przeżyje. u mojej kuzynki przedszkolanki wysyłają mmsy że zdjęciem malca i można dzwonić aby się uspokoić moze u was też tak można. a co do morza to zapraszam na zeelandie chociaż u mnie dupa nie plaża same kamienie a właściwa plaża z piaskiem w czasie przypływu ledwo sir wylania. ach no i wieje jak w kieleckim :-D powodzenia jutro!!"
 
Dzień dobryyyyyyyyyyyyyy! Ja właśnie kończę spagheti i gulasz.. zostało mi trochę mięsa więc je spanierowałam to będzie na jutro...

Byłyśmy z Misią godzinę na spacerze... ileż można chodzić między domami ;/ a teraz topie się na tym zasranym poddaszu....


Robale ja miałam takie odczucia ale około 10tyg. Do 8 tyg nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży heh.
Mama Mikołaja będzie dobrze :) na pewno Mała będzie happy z innymi dziećmi!

Ja się zastanawiam nad weekendem w Londynie. Bilet w dwie strony dla Naszej 3 wychodzi 100e : Szok:
a mamy tam trochę znajomych.. w tym siostrę Kuby z 3 miesięcznym Bobasem!
 
reklama
dziewczyny czy mozna Tu kupić coś takiego jak kefir ? I śmietana ala nasza?

jeszcze o coś miałam się pytać i zapomniałam.......................
 
Do góry