reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

no co tu taka cisza? nakopac??
AniaHaven- melduj się!
Dziewczyny, taka piekna pogoda wiec pewnie wybylyscie z domów...
ja wróciłam od lekarza. Polpasiec potwierdzony, masc z cynkiem dostalam :) mam nie drapac, bo zostaną blizny. Ciezko bedzie, oj ciezko :) ale juz jestem spokojniejsza- bo minal etap zarazania :)
 
reklama
Witam Was wszystkie serdecznie,

piszę tu ponieważ mąż chciałby mnie ściągnąć do Holandii a ja nie mam zielonego pojęcia od czego się zabrać.

Może zacznę od początku...
Mam na imię Kasia i mamy 2 letniego synka Krystianka i psiaka :-) Tak czytałam sobie na internecie i zarówno dla dziecka i dla psa muszę wyrobić paszport. Czy to konieczne dla dziecka? Co jeszcze przydałoby się załatwić?
Troszkę przeraża mnie ta myśl bo ja nie znaju języka totalnie. Mąż szuka mieszkania do wynajęcia. W ogóle nie mam pojęcia jak tam jest. W życiu byłam tylko raz we Włoszech hehe i to cała moja edukacja zagraniczna.

Jak tam się dziewczyny żyje?

Z góry bardzo dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź
pozdrawiam :-)
 
i jeszcze jedno pytanie czy to prawda że jak mąż który pracuje legalnie zrobi mi dziecko to Państwo daje nam mieszkanie a dziecku obywatelstwo?? właśnie zadzwonił do mnie radosny i powiedział że będę miała dużo dzieci a nie ukrywam to było moja marzenie niestety w polskich realiach nieosiągalne...
 
Witam
Oj widze ze pogoda trzyma was skutecznie na dworze i tutaj nawet nie zagladacie:-D
Zakazana witaj na forum:-) nowe mamusie sa tu zawsze mile widziane i zawsze znajdzie sie tu ktos kto odpowie na pytania. moim zdaniem poczatki sa zawsze trudne tym bardziej ze nie znasz jeszcze jezyka ale z czasem wszystko sie na pewno ulozy. Dla dziecka mozesz tez dowod wyrobic wydaje mi sie ze jest tanszy. Jezeli ojciec dziecka jest holendrem to oczywiscie dziecko automatycznie dostaje obywatelstwo holenderskie, a mieszkanie mozecie dostac ale najpierw trzeba zapisac sie do spoldzielni i czekac...... mysmy dostali po po roku od zapisania ale wiem ze terminy czekania sa rozne i czasami trzeba dlugo czekac. O innych mozliwosciach nie slyszalam. Zycze wam powodzenia :tak:
 
Gosiu dziękuje ślicznie za odpowiedź. Tatuś polakiem jest :-) a żeby zapisać się na mieszkanie trzeba być zameldowanym? Czy mój M może iśc do takiej spółdzielni i ot tak się zapisać?
Hehe to i tak dostaje się w ekspresowym tempie mieszkanie bo w Polsce to dłużej to trwa ;-) a jest się obywatelem.
 
Witaj Kasiu! :) Zapraszamy do udzielania sie!!
O obywatelstwie bzdura. Moj Kuba urodzil sie w Holandii, maz pracuje tu juz 5 rok, ja jestem od 2 lat. Dopiero po 18r.ż bedzie mogl sie starac o paszport NL, zrzekajac sie polskiego obywatelstwa.
Na dziecko dostaniecie pieniazki, w zaleznosci od wieku, co do profitów, to chyba meldunek nie potrzebny, bo męża znajomy wynajmuje pokoj, nie ma meldunku, a na corcie w Polsce dostaje pieniazki.
Tak jak pisala Gosia, trzeba sie zapisac w spoldzielni i chyba posiadac meldunek, o ile dobrze pamietam. Ale z tego co wiem, to rodziny z dziecmi chyba maja szybsze tempo (?).
Dla dziecka moze byc tez dowod tymczasowy. Tanszy i na dluzej, bo 5 lat :) Bo koszt to chyba 30zł, a paszport tymczasowy na rok 130zł.
Ciezko jest, na poczatku, bo to troszke inna kultura niz nasza, ale szybko idzie sie wkrecic w zycie ;) Mozesz zapisac sie do szkoly na nauke jezyka, a jesli choc troszke znasz angielski tez dasz sobie rade ;)
Pieskowi paszport musicie wyrobic i chipa. Ale to weterynarz Ci wszystko powie. Jesli nie ma maz meldunku, najlepiej jest cos poszukac do wynajecia i zaraz po sciagnieciu Was zapisac sie do spoldzielni i zbierac punkty na nowe mieszkanko.
Chyba, ze nie macie zamiaru zyc w Polsce, to jesli maz pracuje na kontrakcie w firmie a nie przez posrednika, to postarajcie sie o kredyt na mieszkanie. Przynajmniej czlowiek wie za co placi. My tak zrobilismy i mamy swoje, moze nie wymarzone, ale wlasne 4 sciany :)

Gosia, tak, pogoda nas wciaga :D
jutro bedziemy wyprobowywac basenik, sami ocencie nasz zakup w Intertoys ;D
YouTube - sezon kąpielowy rozpoczęty- Kuba 7,5miesiąca :)
 
Witam mamusie mam do was pare pytań, gdzie można kupić w holandii jakiś krem na istniejące już rozstepy i jakiś balsam ujedrniajacy? jest coś takiego w kruidvacie? a jesli tak to jak sie nazywa i wyglada? niestety jeszcze mało znam jezyk bo caly czas siedze w domu z dzidzia i dopiero mam zamiar isc do szkoly. a drugie pytanie jest zwiazane z rozliczeniem, jak tutaj jest po jakim czasie wyplacaja zwrot? maja na to okreslony termin? zdziwilam sie jak znajomy powiedzial mi zenie dostal jeszcze rozliczenia nawet za 2009 rok. Pozdrawiam i zycze milego dnia:-)
 
w Etosie lub Kruidvacie jest BIOoil. Kosztuje 12e. Ponoc rewelacja na rozstepy.

nie dostal za 2009?? to lepiej niech zadzwoni i sie dowie co jest grane. Moze jego zwrot przejal jego pracodqawca, bo taka podpisal umowe o prace. My juz za 2010 dostalismy zwrot dzisiejszego poranka.... A termin zwrotow, to chyba jakos do 6-8 lipca. W zeszlym rokiu tak bylo.
 
reklama
Do góry