reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

dzień dobry! witam cię Anushkaa:tak: dobrze trafiłaś:-) - jeśli masz jakieś pytania chętnie ci pomożemy w końcu kiedyś każda z nas tu zaczynała jak ty...:-pa w jakim wieku są twoje dzieci? Iskierka nie wiem czemu ale strasznie negatywnie odebrałam twojego posta:baffled: - pytałaś wiec ci dziewczyny odpowiedziały! - a ty z taką ironią?:sorry:nierozumiem naprawdę... miłego dnia kobietki
 
reklama
z marktplaats to chyba bywa roznie ze wzgledu na jaka osobe sie trafi:-p ja sama nie sprzedaje ale kupowac od czasu do czasu lubie jak cos potrzebne:tak: i nie nazwalabym tych rzeczy gratami... :sorry:


u nas na koninginnendag mala ma skarbonke i za wszystkie uzbierane monety moze nakupowac sobie zabawek, takze rzadko mam drobne w portfelu :-)
 
GOSIA ja mam do ciebie inne pytanko.pmietam ,ze mialas operacje na przepukline. ja ja u siebie podejzewam ,boli mnie w okolicy pepka i mam tam gulke. moglabys mi napisac ja to u cebie zdjagnozowali i jak bylo z operacja i po ?
 
Dzięki. Na Etsy mam niedokończoną rejestrację, bo życza sobie karty kredytowej, a ja takiej nie posiadam i nie widzialam możliwości zeby to obejść, na DaWanda zaglądalam, ale nie mam ostatnio czasu się wgłębić

:)) Ja też miałam ten problem. próbowałam nawet przez obsługe klienta, tubylcza, ale nic mądrego mi nie powiedzieli, tyle tylko, że zorientowałam się, ze co kraj to inne przepisy mają:( no więc założyłam sklep na UK (w ustawieniach dałam język angielski UK), waluta euro. No i pojawiła się opcja PayPal:-D
Jak ustawisz na język polski, to też będą karty kredytowej żądać!
wstawiłam kilka rzeczy, a w lokacji, skąd są wysyłane, wpisałam Niderlandy. No i spoko, wszelkie płatności reguluję przez PayPal.
 
Hej
Mam dwie córki Weronika lat 12 i Nina 4 latka :-))
Na razie mężowi szykuje się jakaś praca, myślałam,że będę ostatnią Polką jaka opuści ten kraj - ale życie ostro zweryfikowało nasze decyzje :baffled:
Mamy rodzinę w Niemczech i w Holandii - tam zakotwiczy mój Pan . Ja zostaje tym czasem tutaj i zamierzam uczyć się języka - czy korzystałyście z ESKK może ?? przeraża mnie przeprowadzka, zmiana wszystkiego ... mam tutaj dobrą pracę i raczej nie chciałabym z niej rezygnować, ale u męża z pracą się zmieniło i po prostu tak wyszło ... :happy:
Chcę nauczyć się chociaż podstawy holenderskiego - tylko żadnego kursu tutaj nie ma. jedyne co to znalazłam kurs właśnie ESKK - opinie różne, sama nie wiem co robić :eek:
Miałyście takie same obawy ??
 
Iskierka nie wiem czemu ale strasznie negatywnie odebrałam twojego posta:baffled: - pytałaś wiec ci dziewczyny odpowiedziały! - a ty z taką ironią?:sorry:nierozumiem naprawdę... miłego dnia kobietki
Ania, myślę że jesteś przewrażliwiona. Jedyna ironia jaka byla w mojej odpowiedzi była zamierzona jako odpowiedz do Madziuli i nie sądzę żeby ta poczuła się urażona. Zresztąa, po co ja się tłumaczę, przecież ty wiesz lepiej:laugh2::laugh2::laugh2:
Ja też miałam ten problem. próbowałam nawet przez obsługe klienta, tubylcza, ale nic mądrego mi nie powiedzieli, tyle tylko, że zorientowałam się, ze co kraj to inne przepisy mają:( no więc założyłam sklep na UK (w ustawieniach dałam język angielski UK), waluta euro. No i pojawiła się opcja PayPal:-D
Jak ustawisz na język polski, to też będą karty kredytowej żądać!
wstawiłam kilka rzeczy, a w lokacji, skąd są wysyłane, wpisałam Niderlandy. No i spoko, wszelkie płatności reguluję przez PayPal.
No widzisz, na to nie wpadłam. Na polski nawet nie ustawiałam, jedynie na holenderski, z UK nie próbowalam, bo jak mowie ostatnio nie mam zbyt dużo czasu na wgłębianie się w te stronki. Ale muszę to zrobić w ktoryś weekend (tylko pytanie - w który:-D).
A PayPala mam i właśnie bylam zdziwiona że chcą kredytowej a nie Paypala....
 
anushkaa, skoro macie tu rodzinę, to sama nie będziesz:)

Wiadomo, przeprowadzka, inny język, inna kultura, inna mentalność, wszystko nowe - a więc stres, mega stres. I tęsknota za tym, co swojskie. No ale Niderlandy to nie koniec świata, do Polski w jeden dzień zajedziesz, a samolotem to nawet w dwie godziny i już za 15 euro:tak: (mówię o WizzAir).
Piszę blogga o i dla Polaków w Holandii, wrzuciłam tam kilka artykułów, tematy własnie takie podstawowe, jak się tu odnaleźć, co i jak pozałatwiać. Jak chcesz, zajrzyj na w-wiatrakowie.blogspot.com

Pytasz o naukę języka. Można się uczyć przez internet.
Polacy w Holandii :: Zobacz temat - Przydatne stronki do nauki holenderskiego i tlumaczenia
tu wrzucam wątek z innego forum, w którym ludzie podają linki do różnych stron, z których można się holenderskiego uczyć, na różnym poziomie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
 
reklama
Dziękuję Wiatraczku :-)
poczytałam bloga ( bardzo fajnie napisane - nawet o pogodzie ) i znalazłam fajną stronkę live mocha do nauki języka na początek :tak: . Mam nadzieję,że nie jestem za stara na takie zmiany i rewolucje życiowe :rofl2:, teraz zbieram się do pracy, lecę się szykować , zajrzę już z pracy :-)
 
Do góry