reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

Czy wyscie to kur.......ka woda widzialy??????????????? w 2013 roku eigen risico wzrasta z 220e na.... 350!!!!!:szok: no to jest chyba jakis zart :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ciekawe ile sobie miesiecznie zazycza za podstawowy pakiet, no pogrzalo ich chyba :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: ale mnie nerwy wziely, az sie wezme chyba za sprzatanie zeby sie wyladowac :cool::cool::cool::cool:
 
reklama
Witam
Iskierko a nie chcesz odciagac mleczka i dawac jej naturalne no chyba ze nie masz az tyle. Mi sie udaje narazie odciagac, ae jak dlugo to nie wiem.
Anetko, sęk w tym, że ja idę do pracy na pelny etat czyli 8h i nie będę miała możliwości spokojnego odciągania mleka w pracy (praca przy maszynie). Moge więc odciągnąć tylko w domu i zostawić aby mama małej podała, ale potem potrzebna będzie butla....
Czy wyscie to kur.......ka woda widzialy??????????????? w 2013 roku eigen risico wzrasta z 220e na.... 350!!!!!:szok: no to jest chyba jakis zart :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ciekawe ile sobie miesiecznie zazycza za podstawowy pakiet, no pogrzalo ich chyba :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: ale mnie nerwy wziely, az sie wezme chyba za sprzatanie zeby sie wyladowac :cool::cool::cool::cool:
TheHague, nie strasz..........
 
Iskierka nie strasze, wlasnie dostalam maila z AZIVO, ze w kazdej ubezpieczalni, w calej Holandii podwyzki :dry:

ps. Iskierka, ale w prawie HOLENDERSKIM (pewnie w polskim tez tak jest) jest napisane, ze jesli jestes matka KARMIACA, to masz PRAWO do dodatkowych przerw na odciaganie mleka (do 6 miesiaca zycia dziecka, lub wiecej - nie pamietam juz teraz, pozniej te prawo w jakis sposob sie zmienia), takze idz do pracodawcy i przedstaw mu swoje stanowisko, bo to jest cos do czego masz prawo i nikt nie moze Ci tego odmowic.
 
Te ubezpieczenia dobijają :| Ja i tak chcę zmienić z cz na fbto w pszyszłym roku bo taki sam pakiet o 30 e tańszy :szok:
Z tym że niedługo sami wszystko będziemy płacić jak tak ciągle te eigen risico będzie szło w górę...
Poza tym słyszałam że MOŻE w pryszłym roku wycofają vervoerkosten - też pięknie, do pracy dojechać na własny koszt kiedy benzyna 1,80 kosztuje:no:
No i podwyżka btw... Opytymistyczny rok nie ma co...
 
TheHague, ja tego nie neguję, ale... jak się pracuje przez uitzendbureau i jest sie oproepbasis to prawo sobie a pracodawcy sobie.
Pracodawca o tym doskonale wie. Ja w czasie pracy mam 3 pauzy - 2 x 15 minut i 1 x 30 minut i to w zupełności wystarczy, by sobie np w toalecie mleko odciagnąć. Pauza jest średnio co 2 h...
Jeśli zacznę stawiać żądania, to... Na moje miejsce jest kilkunastu innych chętnych.
Wiesz, to nie chodzi o to, ze ja się boję cokolwiek żądać, bo ja nie z takich. Jak trzeba to wiem kiedy i gdzie pysk otworzyć i swoje wywalczyć.
Ale tu faktycznie nie ma o co kruszyć kopii. Mogę sobie kupic ręczny laktator i na 30 min pauzie w toalecie szybciutko odciągnąć.
Niestety chwilowo praca jesty mi potrzebna, zasilek niczego nie zalatwi, tym bardziej ze bedac na zasilku pracy i tak musze szukać, a tu mam blisko, pracę już znam, wiem czego się moge spodizewać, do pracy mam 15 minut samochodem....
Jakoś przeżyjemy - i ja i Olivia.
A jeszcze jak będe pracowac na rano - od 6.00 do 14.00 to moze ona tak tego nie odczuje, bo w zasadzie i tak śpi do 9.00 a potem jeszcze zasypa pomiędzy 12-13 i czasem (jak wczoraj) śpi do 16.00....
Wg mnie i tak lepiej niż gdybym miala ją oddać do KDV....
 
Ja właśnie rozmawiałam z kraamzorg o tych zmianach od początku roku. E ogóle podczas wyborów do Tweede kamer ten temat był cały czas na tapecie. Z tym własnym ryzykiem to pewne a teraz tylko czekam ile składka wzrośnie.
Teraz jeszcze huis arts jest pokrywany ale być może w ciągu kilku następnych lat za wizytę u niego trzeba będzie płacić z własnego ryzyka. Masakra!!!

Iskierka gratuluje pracy napewno później będzie lżej. Ale to ściąganie mleka w kiblu brrrr :confused: ale komt goed może w domu sciagniesz odpowiednio dużo żeby po kiblu się nie bunkrowac. Swoją droga świnia z tego pracodawcy że wiedząc że karmisz nie zaoferowal Ci pomieszczenia. Ciekawe czy holenderce też by tak kazał. Takiemu to tylko jaja ukrecic aż się zdenerwowalam :(
 
hejka...

Hague to wszytsko przez to ze wprowadzaja program oszczednosci:dry::dry::cool2:... i jesli moge dac wam dobre rady:sorry2: to zasuwajcie mamy na zakupy np;ubran zimnowych bo od 1 pazdziernika wszystko podrozeje bo podniosa:szok: podatek z 19% na 21% wiec... kto kupi jeszcze teraz tylko zyska!:tak::tak::tak::tak:ja smigam na zakupy bo moi powyrastali ze spodni i koszulek i moze jakas kurtke Erniemu kupie..:-p

a u nas na obiad - sosik grzybowy z koperkiem i ziemniaczkami:blink:...
Sencilla mozesz sie dolaczyc.. nie zapomnij papierow zabrac:-D... Iskra Gratuluje decyzji - wracasz tam gdzie pracowalas?:confused:

A ja dzis bylam z Victorem w CB i... lepiej nie napisze bo nie wypada moderatorowi taki slow uzywac:zawstydzona/y:...generalnie pani nawet sie na V nie popatrzyla a ze mna kontaktu wzrokowego nie utrzymala nawet przez 2min:szok:...taka byla zajeta kompem i swoim mega grubym segregatorem:dry::confused2:.Rownie dobrze ta wizyta moglaby byc u ...urologa:-):-):-)
 
Iskierka gratuluje pracy napewno później będzie lżej. Ale to ściąganie mleka w kiblu brrrr :confused: ale komt goed może w domu sciagniesz odpowiednio dużo żeby po kiblu się nie bunkrowac. Swoją droga świnia z tego pracodawcy że wiedząc że karmisz nie zaoferowal Ci pomieszczenia. Ciekawe czy holenderce też by tak kazał. Takiemu to tylko jaja ukrecic aż się zdenerwowalam :(
Dziewczyny, zrozumcie, że pracodawcy nie obchodzi kto jako uitzendkracht bedzie mu pracował na lini. U niego liczy się sztuka. On potrzebuje codziennie 15 osób dodatkowo bo ma "busy" i chce by byli to ludzie, z którymi nie będzie miał problemów. C'est la vie...
Iskra Gratuluje decyzji - wracasz tam gdzie pracowalas?:confused:
Tak, pracowalam tam już przez wakacje 2011 i w tym roku przez miesiac marzec
 
reklama
A ja dzis bylam z Victorem w CB i... lepiej nie napisze bo nie wypada moderatorowi taki slow uzywac:zawstydzona/y:...generalnie pani nawet sie na V nie popatrzyla a ze mna kontaktu wzrokowego nie utrzymala nawet przez 2min:szok:...taka byla zajeta kompem i swoim mega grubym segregatorem:dry::confused2:.Rownie dobrze ta wizyta moglaby byc u ...urologa:-):-):-)

To tak ja mam tutaj w Rijswijku w CB, totalna olewka. Pani patrzy tylko w kompa i w wykresiki wzrostu i wagi (waży i mierzy pielęgniarka w holu). W Amsterdamie CB też wiadomo, to tylko CB a nie pediatra, ale przynajmniej nawiązywali kontakt wzrokowy...

Niedawno (od Holendra) dowiedziałam się, że w CB są zatrudniani ludzie po takiej szkole wyższej, coś w tym rodzaju....a nie są to lekarze medycyny, pediatrzy! Sam znajomy (podkreślam Holender) powiedział, że CB tylko mierzy, waży i wykrywa nieprawidłowości jeśli tylko bardzo mocno odbiegają od normy.

Mój mąż ma w pracy znajomego Serba, co jak tylko zjedzie do Belgradu to lata po lekarzach, bo na CB nie liczy....czyli tak jak i my z Jankiem, co w Polsce to tylko po lekarzach. Tak temu Serbowi u dziecka wykryli bardzo wcześnie wadę bioderek i dzięki temu udało się to naprawić za wczasu.
 
Do góry