reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

reklama
Witam serdecznie.
Anetko zle cię zrozumialam, wybacz.
Co do mojej Olivii - byliśmy 7 sierpnia w CB - waży 4100 i na 52,5 cm wzrostu. Rozwija się dobrze, przesypia nocve budzac się jedynie na karmienie. Niemal idealnie, oprócz tego ze łożeczko ją "gryzie" i jeszcze nie przespała w niej calej nocy. Czasem z tego powodu ze placze po wlozeniu do lozeczka, a czasem dlatego ze ja jestem tak zmeczona ze po nocnym karmieniu nie mam sily odlozyc jej do lozeczka.
Chetnie pije z piersi - ssie jak smok. Podaję jej herbatke ułatwiajacą trawienie, ale cwaniara zrobi lyk, dwa i resztę wypuszcza bokiem ust.
Generalnie malo placze, ale miewa kolki.
Walczylam też z ciemieniucha i potówkami - potówki zostały, ale krochmal bardzo pomaga.

W najbliższa sobotę mamy chrzciny w rotterdamskim kościele. Podobno oprocz Olivii bedzie jeszcze trojka dzieci.
Potem jeszcze tydzien i wreszcie będę miala chatę wolną;-)

Wczoraj byliśmy na Scheveningen. bardzo podoba mi się tamtejsza promenada, ale zaparkowanie graniczy z cudem... Godzine trwalo zanim wreszcie zaparkowalam....
Sesja zdjęciowa na plazy:
P1030913.jpgP1030914.jpg
 
Aniu oczywiscie, ze zartuje :-D sama myslalam nad tym zeby rzeczy w ktorych nie chodze oddac gdzies, ale nie wiem gdzie moge to wrzucic :confused: nigdzie nie widzialam np. takich kontenerow jak w pl. raz na jakis czas dostaje takie reklamoweczki, do ktorych mozna wlozyc ubrania i wystawic przed dom w okreslonym dniu, to niby do afryki wysylane jest, ale zawsze przegapie termin :dry::baffled: jak tak dalej pojdzie to albo porozdaje po znajomych jak beda chcialy:-D a jak nie to do kringlopa oddam bo szkoda wyrzucac do smietnika:evil:

Iskierka u nas na chrzcinach tez byla 4 dzieci (3 + Tomek).



Za chrzest kosciol bierze od kazdego minimum 50e (my placilismy 75e bo nie jestesmy zapisani do parafii) :nerd: swoja droga skoro to wszystko platne, to ciekawe czy jakby ktos do ksiedza przyszedl i powiedzial ze np. nie stac go zeby dac tyle pieniedzy na chrzest, to czy ksiadz by oko przymknal i ochrzcil dziecko biorac tylko "co laska" lub wcale? wedlug mnie wszystkie sakramenty jak i pogrzeby powinny byc za darmo, nie wszystkich ludzi stac wydac tyle pieniedzy (nie chodzi mi o nl, chodzi mi o pl, tam za chrzest biora okolo 200-300zl, a niektore rodziny sa naprawde biedne...) przy okazji kupujac ubranko dla dziecka, swiece, szatke, ubierajac takze siebie.. no ale co, w dzisiejszych czasach to za darmo nawet w czerep nie mozna dostac :-D heheheh
 
TheHague, osobiście wydaje mi się, że kto jak kto, ale ksiądz Trypuć na pewno nie odmówilby chrztu dziecka komuś, kogo nie stać by było zaplacić za tę uroczystość... Podobnie jak nie odmówil chrztu waszemu dziecku pomimo tego iż nie jesteście po ślubie...
 
Iskierka mi nie chodzi o ksiedza Trypucia tylko o caly kosciol:sorry2: dziwi mnie to, ze kaza placic za swoje "uslugi" :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry...

Hague hihi ja tez zartuje sobie z ciebie:-D....ale uzywane rzeczy mozesz wrzucic do kontynerow przewaznie stoja przy sklepach AH,JUMBO itp...zaraz obok kontynerow na plastik,szklo itp..u nas co rusz:tak:.... sa kolou albo zolto-kremowego albo ciemno zielone/ chyba zalazy od firmy/;-)

kochane robic plany na weekend bo bedzie cuuuuuuudna pogoda:-)
 
reklama
Do góry