reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

TheHague ja jeszcze nie rodziłam ale dosłownie wczoraj czytałam tutaj jeden wątek i tu jest dokładnie opisane jak wygląda wyrobienie paszportu dla dziecka i akt urodzenia

https://www.babyboom.pl/forum/mamy-z-holandii-f143/formalnosci-po-urodzeniu-dziecka-52790/\

Jeśli chodzi o wózki to na tej stronce każdy moze znalesc cos dla siebie i to całkiem w przystępnych cenach, ja juz mam kilka na oku :) fajne widziałam też na allegro ale w sumie podobnie cenowo to tutaj też mozna znalesc taki wózek wiec nie wiem czy tak bardzo opłaca sie tarabanić z wózkiem z Pl.

Kinderwagens vergelijken | BESLIST.nl | o.a. Mutsy, Quinny buggy's
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejka
ja nie miałam żadnych podgrzewaczy czy sterylizatorów Miałam jedną butelkę Moje dzieci karmiłam ponad rok piersią Mleka w butelce nigdy nie dawałam tylko kaszki "na łyżeczkę"
wózek miałam Mutsy a potem kupiłam maclarena tą najlżejszą parasolke taka typowo do samolotu

foteliki kupowałam zawsze maxi cosi
 
Hejka,,,ja na chwilke bo jakos ostatnio zajeta jestem caly czas.
Sencilla fajna chusta,tez o takiej myslalam,ale ja nie karmilam dlugo wiec chyba dobrze ze nie kupowalam,moze przy koejnym dziecku.Patrze na Twoj suwaczek i to juz ponad tydzien jak Lileczka jest z Wami-jak ten czas szybko leci.
Aniahaven co u Ciebie????
Jesli chodzi o podgrzewacze to ja kupilam i jestem zadowolona bo codziennie z niego korzystam.
7axe7 chlopi tacy sa,nioc nie poradzisz,chociaz ja na mojego nie mpge narzekac,bo chyba trafil mi sie wyjatek.Nakarmi,posprzata,pozmywa i wogole,procz wycierania podlo i prasowania wszytsko zrobi....nie moge zachwalac za duzo,,bo jeszcze uslyszy i sie zmieni.Mysle ze to dlatego ze pracowalismy w jedenj firmie przed urodzeniem sie Alexa i o tych samych porach zaczynalismy prace i konczylismy i bedac juz po kazdy byl tak samo zmeczony i musielismy sie dzielic obowiazkami,i tak przez 8 lat,wiec jakos sie dotarlismy.Wiadomo sa tez klotnie,ale gdzie ich nie ma. A Ty w Pl masz internet???Czy nas opuscisz na jakis czas,,,pisz jak bedziesz w PL!
Nie wiem o czym jeszcze pisalyscie bo duzo tego,,,,
Aha Igauna 100 latek dla Janka+jak to syzbko zlecialo!
Juz chyba jakies zakupy na wiosne co niektore maja za soba dla dzieci...ja na szczescie ma wszystko kupione, a reszte kupie w PL ,jak pod koniec kwietnia pojedziemy.

Zrobilam dzis ciacho ale chyba mi sie krem zważył wiec raczej nici z jedzenia.To chyba przez@ bo slyszalam ze nie powinno sie nic wtedy piec,tez tak macie???
milego dzionka,szkoda ze dzis tak ponuro -ja chce sloneczko;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam niedzielnie:-)
Ja wprawdzie nie w łóżku, ale powolo rozkłada mnie na łopatki... Gardło już zawalone, kaszel męczy, nos sie ciągle zatykla, kicham jak po tabace....
Kościolek chyba sobie dziś odpuszczę:baffled:, a po obiadku wezne letni prysznic i ze szklanka mleka z miodem powedruję do łóżeczka.
Muszę się pochwalić, że wózek już mam"prawie" kupiony, bo wczoraj się dowiedziałam, że babcia z dziadkiem (czyli moi rodzice) dadzą mi 300€ właśnie na zakup wózka. Teraz pozostaje mi tylko wybrac model, a że 300€ juz prawie mam "w kieszeni" to mogę sobie wybrac coś droższego:-D:-D:-D. W tej sytuacji taniej mnie to wyjdzie:-D:-D:-D:-D

Ja wam powiem szczerze, że chociaz starsze dzieci karmiłam i piersią i butelką to też nie miałam sterylizatora.... Podgrzewacz mialam, ale szybko sie zepsul i wyladował w koszu... Z racji tego, że dość długo karmiłam wyłącznie piersią to nie widziałam powodu do tego, by wygotowywac butelki po każdym użyciu.
mam nadzieję, że teraz też "zaoszczędzę" na mleku modyfikowanym:-D:-D:-D

Pogoda mnie dobija.... I brak pomysłu na to co dalej - czy będzie praca, czy nie, czy mam sie rejestrowac jako bezrobotna czy raczej jako chora..... Ech, życie:dry:

Ide przejżeć tę strone z wózkami którą podała Madziula85 - poprawię sobie humor:-D:-D:-D
 
Witam.

Sencilla czytałam o tych odwiedzinach i muszę przyznać że ci goście to dziwnie się zachowali do mnie jak przyszli rodzice od kuby koleżanki (holendrzy) to byli moze 15 min bo filipek chciał jeść i jak to zobaczyli to się zwineli. A jedna pani co wpadła bez zapowiedzi to nawet się Nie rozebrala zobaczyła małego dała prezent i poszla. Ja ogólnie lubie odwiedziny ale tak zaraz po porodzie to mnie cieszyło że to takie krótkie wizyty.

A tak po za tym to wczoraj Nie pisałam nic bo dostałam gorączki dość wysokiej chyba mi się jakiś zator w piersi zrobil. Dzisiaj gorączki juz Nie mam ale mam tak obolala pierś jakby mnie ktoś skopal. Miała któras z was tak? I jak długo ten ból się utrzymuje?
 
Iskierka życze owocnych zakupów, obyś znalazła coś dla siebie :)


anetka880 to jest temat własnie który spędza mi sen z powiek, ciągle słysze na około jakieś problemy z piersiami, moja mama miała takie zapalenie ze operacje persi miała, taki ból mówiła....


Dziewczyny koleżanka ma do sprzedania mebelki , takie białe z ikei , zakupione w lipcu 2011, poniewaz wyjezdza z Holandii chce je sprzedać. Jest to szafa i komoda z przebierakiem za 100e obydwa. Czy może któraś by potrzebowała lub macie też koleżanki który chca kupić ??? Jakby co to dajcie znać ;)
 
Dzien dobry

Sencilla ja jak dostawalam zaproszenia na kraamvisite to zawsze tam byl napisany dzien w ktorym mozna odwiedzac i godz np od 15 do 17 :tak::tak:


Któras pytala o akt urodzenia ,wiec my dostalismy jak zrobilismy paszport w ambasadzie :tak: Dlatego tak drogo ten pierwszy paszport wychodzi ,bo tam jest cena za wpisanie do ksieg wieczystych czy cos takiego. Po miesiacu z pl USC wyslali akt ur i dwie kopie do ambasady,a ta wyslala nam do domu:tak::tak: Nie wiem jak to to jest kiedy jeden z rodz jest obcokrajowcem:no:


Magda fajna ta stronka z wozkami ,wieczorem tewz tam pobuszuje:tak:

Zjemy rosolek i sie bedziemy zbierac do kosciola ,a potem kawka u znajomych:tak:



Milej niedzieli..
 
Sencilla, musza tu dawac jakis akt, bo pani w ambasadzie powiedziala mi, ze zeby paszport wyrobic musze przyniesc akt urodzenia dziecka:baffled: pojde w tygodniu do gemeente i sie dowiem, to napisze wam.

Anetka ja jako takiego zastoju nie mialam, ale raz w nocy zapomnialam sciagnac mleko i rano obudzilam sie z takimi baniami twardymi, bolalo jak cholera. sciagalam laktatorem chyba z 30 minut i przestalo bolec. moze staraj sie oprozniac piers do konca po kazdym karmieniu Filipka, powinno przyniesc ulge.
 
reklama
Do góry