reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Sencilla super ta chuste sobie wybralas i fajnie ze dalas linka do stronki, ja tez sie zastanawiam nad zakupem :) moze sobie sprawie taki prezecik :)

Ja kupilam dzisiaj -przypadkowo- w kijkshopie podgrzewacz do butelek i sloiczkow firmy Alecto az za 17e :) taki zwykly ale juz probowalam i jest goed :)
Lucy miala dzisiaj wieczorem straszna kolke ;( serce mi peka jak ona placze, tak zmeczylam sie ta jej kolka ze wlasnie zbieram sie lulu... mam nadzieje ze to byl ostatni atak kolki, oby to paskudztwo juz sie wiecej nie pojawilo...
A i smaruje jej juz 2dzien ta buzke (ten tradzik niemowlecy) ta mascia od lekarza i jest o niebo lepiej, a tam masc to 50%wazeliny i jeszcze jakis jeden skladnik, wiec wsumie nic nadzwyczajnego a bardzo pomaga...
Slodkich snow kobitki :-)
 
reklama
Lucy, moja Lila ma to samo.. na razie smaruje krochmalem, z czolka zeszlo, ale pojawilo sie na powiekach..
a jak sie ta masc nazywa? bo ja tez kiedys jakas dostalam na bazie wazeliny.. takie biale opakowanie z czerwonymi literkami?
jak chusta przyjdzie, to powiem Wam, czy warto kupic :tak:
 
Iskierka to super okazja Ci sie trafila, ja wlasnie lubie marktplaats za takie okazje :) Wybralas juz wozek? Mowie Ci, kup z gumowymi pompowanymi kolami, o wiele wygodniejszy niz na plastikach.
Sencilla fajna chusta, gdybym karmila Tomcia piersia, to zdecydowalabym sie na taka, bo wtedy napewno karmienie gdzies 'na miescie' nie bylo by takie krepujace :)

Ja tez nie podgrzewalabym nigdy mleczka dla dzidzi w mikrofali ;/ Zreszta nie mam mikrofali bo nie lubie jedzenia ktore przeszlo etap grzania w tym :D
 
Lucy wybralas sie po masc do lekarza na ten tradzik?? Tomkowi juz zeszlo a niczym nie smarowalam :no: nie ma ani jednej kropeczki :D a co do kolki, to on dzisiaj tez mial cos pod kolke.. tylko nie az takie mocne.. ale wiem po czym, zjadlam wczoraj na obiad watrobke z cebula i surowke z kapusty kiszonej - dlatego... :baffled:
 
Iskierka to super okazja Ci sie trafila, ja wlasnie lubie marktplaats za takie okazje :) Wybralas juz wozek? Mowie Ci, kup z gumowymi pompowanymi kolami, o wiele wygodniejszy niz na plastikach.
No, sama jestem w szoku:-). Postawiłam wanienkę w salonie i nie mogę się napatrzyć:-D:-D:-D
Ale, jak tak patrzę i patrzę to dochodze do wniosku, że w PL przy starszych dzieciach miałam troszke większą wanienkę. I teraz nie wiem, czy to taki nowy trend, czy to te Holenderskie sa mniejsze. Ogólnie mi to nie przeszkadza w żaden sposob, tak tylko sie zastanawiam:-D:-D:-D
Wózka jeszcze nie wybrałam. Teraz planuje kupić łóżeczko i box - nawet już oglądałam na marktplaats, ale... chwilowo muszę pooszczędzać, bo chyba zostalam znowu bez pracy i zanim mi z UWV przyjdą pieniadze to minią kolejne 4 tygodnie....
 
Dzień dobry! :)

co do wózków - to ja pierwszy z gondolą miałam średniowieczny po chrześniaku, 10 letni wielki ;P ale w nosie to miałam za to kupiłam sobie spacerówkę maclaren techno xlr - z której jestem mega zadowolona :) Nie podobają mi się te małe wózki w którym dzieci wyglądają jakby nie miały miejsca i się gniotą. a w maclarenie Miśka ma duuuuużo miejsca :) i nogi może pięknie wyprostować jak siedzi :)

ogólnie podobają mi się większe rzeczy ze względu na wygodę dla dziecka :) i zainwestowałam i w wózek i w fotelik,

wózek mam taki : maclaren techno xlr , kółka są rewelacyjne, zwrotny i świetnie się kieruje :)
a fotelik kupiłam od 0-18kg czyli będzie spokój przynajmniej do 4 roku życia : Fotelik Bebe Confort Opal 0-18 Kg - Ceneo.pl

TheHague
- większość dzieci ma trądzik niemowlęcy :) nie trzeba niczym smarować, sam schodzi :) ja tylko smarowałam sudocremem delikatnie :)
Miłej niedzieli dla Was :)
 
Witam was :)

7axe7
wiem wlasnie, dlatego zdziwilam sie ze Lucy dostala cos na tradzik, bo mi nawet pani z CB mowila ze to tradzik przez hormony z matczynego mleka i samo zejdzie.


Mamusie mam do was pytanie, otoz dzisiaj dopiero doszlo do mnie ze moje dziecko nie ma aktu urodzenia :szok: nie wiem jak to tutaj funkcjonuje, tatus byl w gemeente zameldowac synka i dostalismy tam tylko geboorteaangifte w ktorym jest imie i nazwisko malego, bsn, data urodzenia. Ale to nie jest akt urodzenia taki jak w Polsce sie wydaje. Gdzie musze isc zeby to dostac? Bo chyba przy wyrabianiu paszportu w ambasadzie bede musiala taki akt urodzenia dostarczyc? Pomozcie :(
 
7axe7, fajną masz spacerówkę. Ja na razie używam tej Mutsy na początek. A potem się zobaczy....może kupię jakąś lekką parasolkę.

Z tego co doczytałam w drugim temacie wynika, że nana19 nas opuściła... zresztą nie jako jedyna:-( Szkoda, że doszło do takiej sytuacji. Nie będę ukrywać, że posty niektórych osób działają mi na nerwy, ale staram się ich unikać i jest jak na razie ok. Zobaczę co dalej...
Mój mężuś wczoraj w nocy wrócił...także troche dzisiaj odciąża przy Janku:tak:

Miłej niedzieli życzę....
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam wszystkich niedzielnie :)
axe, fajny wozeczek, bardzo mi sie takie podobaja, wyglada tez, ze po zlozeniu nie zajmuje duzo miejsca, prawda?
jejku, a propos przedpotopowych wozkow, wczoraj znajomy byl u nas na kraamvisite i pyta, czy nasz wozek to po mnie jeszcze? :-D:szok:no, wiedzialam, ze on jak z czasow Noego wyglada, ale zeby az tak... :-D jeszcze bardziej go lubie teraz, haha. tzn. wozek, nie znajomego ;-):-)
dziewczyny, mam do Was pytanie odnosnie kraamvisite. wczoraj mielismy gosci, dzis tez beda kolejni, no i w najblizszym czasie szykuje nam sie naprawde duzo odwiedzin... pytam zwlaszcza te z WAs, ktore mialy gosci-holendrow u siebie.. Slyszalam, ze te wizyty to tak naprawde na chwile sa, obejrzec dzidziusia, zjesc ciastko i sie zmyc.Tymczasem.. wczoraj byli u nas wlasnie holendrzy, siedzieli prawie 3 godziny, mala darla sie wnieboglosy, bo miala kolke, ich dziecko tez ryczalo, Marys i Tosia siedzialy na Tatusiu, bo chcialy sie z nim bawic, a ci siedza i siedza.. dopiero jak wstalam i oznajmilam, ze ide kapac mala, to powoli zaczeli sie zbierac do domu. nie zrozumcie mnie zle, "gosc w dom, Bog w dom" :tak::-), my uwielbiamy gosci i zawsze u nas pelno, ale w tej sytuacji, jak malutka ma 2 tygodnie, ja jeszcze nie do konca w formie,poza tym starsze coreczki.. POwiedzialam wczoraj mojemu, ze jak tak ma wygladac kazda wizyta, to ja chyba zrezygnuje :szok:
Jak Wy to robilyscie? czy zapraszalyscie gosci "od-do"? jak to zreszta holendrzy sami robia?
nie wiem wlasnie, jak to rozwiazac... macie jakies pomysly? :confused:

The Hague, my tez dostalismy tylko taki papierek z gemeente.. ale chyba tu nic innego nie daja? z tego co pamietam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry