reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

A tak po za tym to wczoraj Nie pisałam nic bo dostałam gorączki dość wysokiej chyba mi się jakiś zator w piersi zrobil. Dzisiaj gorączki juz Nie mam ale mam tak obolala pierś jakby mnie ktoś skopal. Miała któras z was tak? I jak długo ten ból się utrzymuje?
Gdzieś kiedyś slyszałam - nie wiem czy to prawda - że na bolace piersi pomagają okłady z liści kapusty
Dziewczyny koleżanka ma do sprzedania mebelki , takie białe z ikei , zakupione w lipcu 2011, poniewaz wyjezdza z Holandii chce je sprzedać. Jest to szafa i komoda z przebierakiem za 100e obydwa. Czy może któraś by potrzebowała lub macie też koleżanki który chca kupić ??? Jakby co to dajcie znać ;)
Chętnie bym kupiła, tylko... nie mam tego gdzie postawić:szok:
Któras pytala o akt urodzenia ,wiec my dostalismy jak zrobilismy paszport w ambasadzie :tak: Dlatego tak drogo ten pierwszy paszport wychodzi ,bo tam jest cena za wpisanie do ksieg wieczystych czy cos takiego. Po miesiacu z pl USC wyslali akt ur i dwie kopie do ambasady,a ta wyslala nam do domu:tak::tak:
A jak się nie ma zameldowania w PL, to tez przysyłaja dokumenty z polskiego USC???
A wystarczyło wpisać w google kinderwagens i wuola :) he he
Wpisałam i zwątpiłam bo tyle tego jest:-D:-D:-D
A tak w ogóle to znalazlam cos takiego Wózek. I cena przystępna (nawet bez promocji), i wszystko w komplecie i pompowane kółka i wreszcie normalne kolory do wyboru. jest tylko 1 problem - wózka przed zakupem nie można "pomacać":-D:-D:-D
 
reklama
Nie myślałam że macanko wózka jest aż takie ważne..... Widze ze np na allegro ludzie kupują i sobie chwalą .... sama chciałabym kupić przez tą stronke :)
 
Heloł again.

Anetka ja to jestem specem od zapalenia piersi hahaha... Miałam aż 3 razy i stwierdzam, że gorsze od porodu. 3 dni wyjęte z życia. Gorączka po 41 stopni...
Karm jak najczęściej tą piersią, ale oczywiście do drugiej też przykładaj, żeby Ci się zator nie zrobił w drugiej piersi :) Jeśli gorączka nie zejdzie to przez 3 dni bierze się 2x dziennie Ibuprofen, i przed karmieniem okładaj pierś ciepłą pieluchą :) noi oczywiście można okładać zimymi, ubitymi liściami z kapusty :) mam nadzieję, że jednak będzie ok i to tylko 1 dniowy zastój :)

Ja już nie karmię tydzień i piersi prawie, że taki mają rozmiar jak przed ciążą SS - same sutki hahaahahahah :)

Anp pewnie, że mam net w Tarnowie, na pewno będę tu wpadała :)
 
TheHague ja mialam zapalenie piersi przy Kubie 2 razy i to byla masakra, z tym ze to byl zupelnie inny bol i promieniowal az na plecy a piers byla jak kamien a teraz to piers jest normalna. Zastanawima sie czy to nie wezly chlonne bo mam powiekszkone po pacha i mnie strasznie bola tylko maja wezly chlonne do piersi:confused: Wazne ze juz goraczka zeszla.
Moje dzieciaki zasnely nawet Kuba urzadzil sobie drzemke :-)
 
Z ta kapusta to tez slyszalam i nawet przy Kubie pomoglo. Teraz jak byla Kramzorg u mnie to zrobila mi takie paczuszki tzn te duze podpaski zaraz po porodzie co sie uzywa przeciezla na pol namoczyla woda spakowala do woreczka foliowego i zamrozila. Kazala przykladac do piersi na pol godziny przed karmieniem. Szkoda ze teraz mi sie o tym przypomnialo ze mam cos takiego w zamrazalce:-D
 
heheeheh no widzisz Anetka a u Nas mówią, że Broń Cię Panie Boże zimnego nie przykładać do piersi przed karmieniem :) pamiętaj, że ciepło rozszerza kanaliki :) tak samo dobry jest ciepły prysznic na pierś:)
 
Dziewczyny co tu można kupić na wdęcia dla dzieci?
Robale, dla dzieci czy dla szczeniaczków???? Dla dzieci to herbata koperkowa, a dla szczeniaczków to nie wiem....
I w ogóle jak tam twoje maleństwa? Zdrowe?
Nie myślałam że macanko wózka jest aż takie ważne..... Widze ze np na allegro ludzie kupują i sobie chwalą .... sama chciałabym kupić przez tą stronke :)
Generalnie macanko nie jest najważniejsze, ale jak kupujesz w tradycyjnym sklepie to możesz sie przymierzyć do wózka, sprawdzić czy łatwo sie prowadzi, z czego jest materiał ("szmata", czy np ortalion), czy wszystko jest dobrze wykonane i tak dalej. Zawsze wcześniej tak własnie kupowałam wózek i dlatego mówię, że terz nie moge pomacać.
Niby zawsze mogę go zwrócić, ale... ja to starej daty jestem i wolę "macanko":-D:-D:-D
Chyba jednak się zdecyduję na ten wózek.
Problem tylko jaki wybrać kolor - karamel/beige, fuchsia/grijs, zwart/lime, pistache czy jeszcze inny?
Na jaki kolor głosujecie?:-D:-D:-D
 
reklama
Sencilla, witaj ! Mysle, ze powinnas im dac jasno do zrozumienia bo jak powiesz "na kawe" to tez nie kazdy zakumka od razu .Np. Mamy dzis czas od 14 do 15 , swoja droga rozumiem , ze to takie krempujace, kiedy male dziecko w domku i potrzebujecie wiecej prywatnosci, od razu znalazlam dobra strone faktu nie posiadania tu u nas na wsi wielu znajomych. Wiekszosc moich znajomych mieszka w Amsterdamie, totez mysle, ze do Zeelandii sie nie beda wybierac :-)

7axe7 -udanego urlopu!! zazdroszcze Ci swiezej buleczki z maselkiem i smaczna wedlinka z indyka , co ja bym dala za taka buleczke wroclawska :D i polski chlebek... ach.. no i polskiego , dobrego fryzjera ! enjoy!
 
Do góry