reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Witam!
Mam pytanie do troszke bardziej doswiadczonych mam niz ja. Od kilku dni mam wrazenie ze Moja prawie trzy tygodniowa coreczka nie najada sie juz mlekiem z piersi i zastanawiam sie nad przejsciem na butelke. Jakiej firmy mleko polecacie, no i zwykle czy hypoalergiczne? Wiecie moze czy tutaj lekarz moze mi przepisac tabletki na spalenie pokarmu? Bo w pl to bez problemu tylko ze do pl to nie wybieramy sie narazie.
 
reklama
doris- ja daje dzieciakom nestle mleko, po nutrilonie mi strasznie smierdzace baczki puszczaly, ale to zalezy od dziecka :-)
Jesli chodzi o tabletki to nie masz na co liczyc tutaj, ja prosilam bo mialam zastoje i powiedzial mi lekarz ginekolog ze podaja tutaj w holandii do 24-48 godz po porodzie a pozniej to juz trzeba sobie samemu poradzic. Dasz rade, pamietej tylko zeby sie nie zawiac piersi bo wtedy to uuuuuuuuuuu.... boli
 
Witam was serdecznie i jeszcze weekendowo.
My dzisiejszy dzień cały spędziliśmy w domku, mój mąż przed komputerem a ja przed TV. Za to wczoraj zaliczyliśmy zakupy, sprzątanie, obiad, kościół... i coś po czy się wyśmienicie spało :-D
I tak właśnie czytałam wasze posty o problemach z facetami a szczególnie z facetami w łóżku i powiem wam jedno - chyba każda para tak ma.
ja mojemu tłumacze, że kobieta nie jest jak facet - szast prast i podniecenie, że do tego trzeba czasu, warunków, bodźców. Niby to rozumie, ale i tak ma zawsze jakieś pretensje.
Za to wczoraj oboje się zgraliśmy idealnie, dopadło nas w salonie na sofie. na szczęście było już po północy i dzieci już spały :-D
I doszliśmy oboje do wniosku - a szczególnie mój mąż to stwierdził - że lepiej raz na jakiś czas i "z fajerwerkami" niż codziennie a byle jak:-D
A co do spania, to mój zawsze mówi ze śpię w zbroi - czytaj w piżamie;-)..
Tak w ogóle to czuje się dobrze, zaczynam czuć już coś w brzuszku i strasznie mnie to cieszy.
Wczoraj zmieniałam pościel i przyjrzałam się naszemu małżeńskiemu łożu i doszłam do wniosku, że tego się żadna miarą nie da podnieść wyżej.... Nasze łózko ma jedną ramę 2m x 2m, która przymocowana jest do zagłówka a ten z kolei jest częścią szafek znajdujących się nad naszymi głowami. Nijak tego podwyższyć się nie da. Nie będę przecież rozbierała całego segmentu...
Podnieść samego wkładu z materacem tez nie mogę bo się złamie pod moim ciężarem....
Mam nadzieje, że mój lekarz-położnik zechce się łaskawie poschylać ;-)
 
anp i AniaHaven, pamiętam jak pisałyście coś o wypadaniu włosów podczas karmienia w 4 miesiącu. Od kilku dni obserwuję, że włosy zaczynają mi mocniej wypadać:-( Pamiętam, że pisałyście o jakiś tabletkach na wzmocnienie. Możecie mi przypomnieć? Będę wdzięczna:tak:


Co do zastojów i jak sobie z nimi i radzić jeśli ktoś potrzebuje informacji to wystarczy dać mi znać, mogę napisać na priva....bo ja miałam już kilka zastojów i już się nauczyłam z nimi dawać radę, a wręcz pozbywać się tego dziadostwa w ekspresowym tempie;-)


doris336, to czy córeczka się nie najada to najlepiej wydaje mi sie oceni pediatra podczas spotkań w CB. Może poczekaj z decyzją o sztucznym dokarmianiu po konsultacji z lekarzem, ewentualnie z lekarzem domowym. Ja bym tak zrobiła...poprostu szkoda:tak:
 
Hejka!
Morgenrood sorki ale zapomniałam zapytac,w najblizyszch dniach dam Xi znac!
Iguana,ja bylam w aptece i polecano mi jakies specjalne tabletki ale jeszcze wtedy karmilam wiec kupilam zwykle vitaminy o takie
Davitamon Compleet Weerstand dragees. Producten | Davitamon
Sencilla śliczne fotki,a Ty jak promieniejesz!!!
Aniu zdrówka!!
Iskierka oj ale sie dzialo w nocy!!!
Doris ja podaje rowniez Nestle!A podawalam na poczatku Friso!!!I maly lubi jak pierwsze tak i to teraz!!
Clauditka,fajnie ze kaski wiecej bedzie,ciekawe ile nam w tym roku wyjdzie!!!

Moje zakupy w Ikei udane,maluszek z M w domu zostali,bo ma od wczoraj temp,,,chyba na zabki bo tylko troszeczke,a nic pozatym mu nie dolega.W sumiie to juz od 2 miesiecy tak mowie.Jutro jjade podpisac moja nowa umowe i od srody zaczynam:-):-).Ktoras pisala o podgrzewaczu-fajna rzecz ja uzywam doo podgrzewaniia obiadkow.
dobrej nocy
 
Ja sie tylko witam :-)i zaraz uciekam bo jutro do pracy.
Dzisiaj udalo nam sie zaliczyc plaze w Zandvort wiec pooddychalismy toche jodem ale zmarzlismy ze hej. Brakuje mi morza, moze kiedys jeszcze uda nam sie zamieszkac gdzies w poblizu
MamoM. zdzwonimy sie no i zapraszam serdecznie, juz cie wieki nie bylo
Aniu zdrowka :tak:
Sencilla dziewczynki to skora z ciebie zdjeta, super foty
Witam nowe mamusie
A reszte juz nie pamietam co pisalyscie bo piszecie w expresowym tempie
:-)
dobranoc i spokojnej nocki
 
reklama
Witam!
Mam pytanie do troszke bardziej doswiadczonych mam niz ja. Od kilku dni mam wrazenie ze Moja prawie trzy tygodniowa coreczka nie najada sie juz mlekiem z piersi i zastanawiam sie nad przejsciem na butelke. Jakiej firmy mleko polecacie, no i zwykle czy hypoalergiczne? Wiecie moze czy tutaj lekarz moze mi przepisac tabletki na spalenie pokarmu? Bo w pl to bez problemu tylko ze do pl to nie wybieramy sie narazie.

Też tak miałam ale na całe szczęście miałam prze Kochaną i prze mądrą położną, która mnie odwiedzała i all mi mówila. U kobiety są kryzysy z pokarmem i Matki sądzą, że dzieci się nie najadają bo całymi dniami potrafią siedzieć przy piersi, niestety. Ja to płakałam, klnęłam i siły nie miałam. Chciałam się poddać i przejść na butelkę. Już nie pamiętam kiedy dokładnie miałam te kryzysy z mlekiem ale jakoś właśnie w 1 miesiącu i ok.16tyg. Warto się przemęczyć. Dzidzi z głodu nie umrze.. a pokarm się ustabilizuje i w kóńcu zacznie go produkować na tyle ile tylko Dzidzia będzie potrzebować. :) Później mówiłam do pół roku karmienie, albo, że jak będzie ząb to przestanę karmić.. a tu Mała już prawie ma 10 miesięcy i 8 zębów a ja dalej karmię heh. Coś pięknego więc na prawdę zastanów się nad przejściem na butelkę :)
http://www.we-dwoje.pl/kryzys;laktacyjny,artykul,13020.html właśnie znalazłam --> przeczytaj sobie :)

Lu2012CY moja Mała jak jest bardziej zmęczona to ma większe problemy z zaśnięciem i ze spaniem :| pocieszam się tym, że z czasem jej to przejdzie!
 
Ostatnia edycja:
Do góry