reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

mamo mikolaja :) gratulacje dla Córci!

Aniu, no mi polski pediatra powiedzial, ze bzdura jest nie zsuwanie skorki. Gdyz pozniej robi sie stulejka. Odrobine w czasie kapieli trzeba zsunac, tak, zeby zobaczyc ujscie cewki moczowej, nasmarowac pozniej rivanolem i po sprawie. a tutaj nic mi nie powiedzieli, kiedy pytalam o siusiaka odpowiedzili: nic nie robic- nikt nie zobaczyl, jak wyglada siusiak mojego synka, nikt niczego nie sprawdzal. a w Polsce nasz pediatra powiedzial, ze maly ma dosc duzy fald skorny na siusiaku i trzeba mu czasami zsunac. bo najnormalniej na swiecie zbiera się tam mastka. Ja stosuje sie do zalecen polskiego pediatry, bo cieszy sie u mnie bardzo dobra opinia. Ludzie jezdza do niego po 300km, bo potrafi wybawic z opresji kazde malenstwo, i ma, przede wszystkim, podejscie i serce na dloni dla dziecka.
jakos nie moge sie przestawic na ten holenderski chów :-D wszyscy sie ze mnie smieja, ze kiedy jest slonce, moje dziecko lezy w spacerowce pod kocykiem i ma cieniutka, bawelnianą czapeczke na glowie. Bo przeciez go przegrzewam... mimo, ze zakladam tyle warstw ile mam ja plus kocyk.

Dzisiaj lece do banku zmienic w koncu nazwisko na ktore widnieje konto, bo ciagle jest panienskie :) oby Panie mialy dobry humor i byly chetne do wspolpracy. U nas w meppel piekna pogoda, zal nie skorzystac ;)
aaa wiecie, gdzie moge kupic kaszke dla malego? np ryzową lub mannę?

Kaszke ryżową możesz kupić w każdym spożywczym /oprócz Aldi :-D/ Kruidvacie - Etosie itp... zwie sie Rijstebloem z BAMBIX od 4 mies.:tak:oczywiście a manny to ja kupuje w polskim sklepie bo są błyskawiczne, na mleku modyfikowanym - smakowe i moje dzieci je uwielbiają /np z BOBOVITA/ tez od 4 mies...;-)

A siusiak na razie mu nie tykam! I ty tym rivanolem my tak codziennie robisz?:confused:
 
reklama
witam
Czemu wolny dzien mija w takim szybkim tempie:dry:
Dziewczyny zaciekawilyscie mnie tym siusiakiem, ze juro sama musze go poogladac. Mi tutaj tez nigdy nie mowili ze mam cos robic:confused: zaraz musze poczytac w necie.
Ja tez uzywam tej kaszki do zageszczania, Daanowi bardzo smakuje, a rano daje mu kaszke na gesto tez z bambixa Acht Granen tez jest dobra
Mamo M. witaj w domu, kiedy przyjedziesz na kawe?????
 
witam
ha ha temat siusiaka.....u nas ok przy kazdym kapaniu sciagamy skorke i jest wszystko ok a tutaj rzeczywiscie nie kaza tego robic ja duzo widzialam na takich chlopcow ktorzy ladowali na urologi dlatego Mikolajowi od urodzenia tak robie i jest spokoj !!! oczywiscie kazdy robi jak uwaza
Gosiu niewiem kiedy wpadne brak czasu , ty masz auto wiec zapraszamy ))
uciekam pod prysznic ..)))
 
Witam...

Gosiu ja tez używam tej kaszki z Bambixa ale FIJNE GRANEN od 6 mies.;-)na razie experymentuje bo on nie lubi tych granulek... Erni jak je czuł w butelce to aż go ...naciągało na wymioty:szok: więc u niego wogóle jej nie używałam...:-)
Oprócz tego na wieczór dostaje AVONDPAPJE BISCUIT i... ta mu podchodzi bardziej ale w zmniejszonej ilości niż na opakowaniu...:cool2:
A jeśli chodzi o siusiaka ...hmmm... Erniemu naciągałam codziennie i tak sie później nasłuchałam że nie potrzebnie...wiec na razie sie zastanawiam!:sorry2:

Dobranoc...
 
Witam
My właśnie wróciliśmy ze szkoły i kawki:tak:


Co do siusiaka to nie robiłam nic dopóki nie przeczytałam w necie ..... ingerowanie na dobre nam nie wyszło i wylądowaliśmy u lekarza ,maści itp.Teraz już jest ok :tak::tak:W polsce też nie każdy lekarz zdania ,że trzeba ....


Normalnie nie moge się odsprzatać po sobotniej imprezie:confused::szok::-D:-D Klocki lego są wszędzie:tak:
 
ANIU
W tak pięknym dniu, jakim jest rocznica Waszego ślubu, życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci , oraz doczekania w dostatku i zdrowiu złotych godów.
 
No wlasnie wyladowalam w Albert Hijn'ie i udalo mi sie kupić z Nutrici fajne kaszki :) i też pyszność na dobry sen, o której pisała Ania :) Niestety najblizszy sklep polski mam kawal drogi od siebie :(( a tez uzywalam do tej pory Bobovity, za ktora Kuba przepadal.

Z tym siusiakiem to jest tak, ze nie wolno sciagac na sile... najlepiej w kapieli, bo dziecko rozluznione. a no i nie do konca jak u doroslego faceta, tylko troszkę, zeby dziurkę od cewki bylo widac- bron Boże nie dalej!
Jak juz pisalam, bylam u pediatry, cieszacego sie bardzo dobra opinią no i on uwaza, zeby jednak troszke tam działać, bo pozniej, zakazenia- duzo mastki, a co za tym idzie pozniej stulejka... nie wiem czy robie to dobrze- czy zle- ale na razie wszystko jest ok :)
Aniu, rivanolem robie tak 2-3x w tygodniu, teraz mi sie skonczyl i uzywam gencjany.
 
hej,

mam pytanie dotyczace dziewczynek- co zrobic na bolacy pecherz???

poki co robie malej nasiadowki z kory debu. a czy dostane tutaj jakies tabletki dla 3letniej dziewczynki na pecherz? jakos nie wiem czy wybrac sie od razu do lekarza.. :/
 
niunia, ja robilam nasiadowki z rumianku. Jesli boli pecherz niech mala przyjmuje bardzo duzo plynow! najlepiej zwyklą wode. no i termoforek na brzuszek, w okolice pecherza. Mnie to pomagalo...
 
reklama
Witam...

Karola ślicznie dziękuje za życzenia i pamięc... już 6 lat nam stuknęło hahah jak jesteśmy razem!:-D
Niuniu nasiadówki mogą pomóc o ile nie jest to już infekcja - moja mama w tamtym tygodniu tez miała taki problem - pani w aptece poradziła jeszcze witamine C w tabletkach mulsujących i żurawine w tabletkach... ale powiedziała że jak to w dwa dni nie pomoże lepiej nie ryzykować i trzeba zrobić badanie moczu i antybiotyk przyjmować bo szkoda nerek:zawstydzona/y:... A jak mała dzisiaj?
Ja wczoraj auto do mechanika oddałam i... do domu musiałam wrocić autobusem:szok: -zlało nas niesamowiece /całą czwórke/:-( a auto dalej nie gotowe... Dobrze ze M dzisiaj w domu wiec chłopaki zostają z tata ... a ja o 15.30 po Karcie ...znowu autobusem!:eek: Nie pamiętam kiedy jeździłam hihi....

A pogoda do ... wiec siedzimy w domu choc w planach były grzadki dzisiaj bo wysialiśmy nasiona i wszystko powschodziło ....:-)
 
Do góry