reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

RYBUSIA witaj...ja ci nie powiem przy jakiej pensji mozna tu wyzyc bo sami mamy grosze moj J mial do tej pory kontrakkt tylko na 20 godz. tygodniowo czyli jego wyplata bylo okolo 700 euro !!!!!!!!!!!!!!!!!!
oplat mamy ponad 1.000 euro wiec gdyby nie dotacje itd to bysmy nie przezyli.Ja mialam niewielkie macierzynskie ale zawsze coś,teraz jestem bez pracy bo firma sie juz na mnie odlała i niechce zebym wrociła bo tam nie wolno chorować,rodzić dzieci,nawet ci zab nie moze bolec bo zaraz zrywają kontrakt.
Moze pozostałe dziewczyny sa zadowolone z zycia tutaj ,bo jezeli oboje pracuja to jest ok ale jak jeden pracuje za np. 1300 euro to nie ma miodu.Ja gdyby to tylko zalezało odemnie to wrociła bym do PL ,tam bym miała prace na 100 % rodzine,znajomych itd a tutaj.................... prawie nic!
Sory ze tak strasznie pisze ale nie bede pisac ze jest pieknie jak tak nie jest.Dlatego szukam pracy na gwałt bo mam dosc wegetacji.
Co do małego to sie nie martw od razu go daj do przedszkola i bardzo szybko sie zaklimatyzuje tym sie akurat nie martw,moj Mikolaj ma teraz 3 lata i dopiera zaczyna mówic, kilka słowek po Holendersku reszte po polsku natomist rozumie po holendersku chyba wiecej niz ja hiii
Jezeli twoj maz ma dobra prace i mieszkanie to kochana nie martw sie napewno nie bedzie zle !!!
Jacek moj teraz zaczął nowa prace wiec mam nadzieje ze złe czas sie skończyły ale zeby było dobrze to musi minać troche czasu jeszcze -zobaczymy jak beda placic ..??
Jezeli napisałam cos zle to prosze dziewczyny aby mnie sprostowały ,ja tylko napisałam jak sie u nas żyje a wiadomo ze zeby cos miec trzeba pocierpiec.
Napewno bedzie dobrze nie martw sie tylko pakuj sie i przyjezdzaj !!!



MILEGO DNIA DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!
 
reklama
Witam...

MamoMikołaja co za wielki post na początek dnia!;-)
Rybusia wiesz trudno odpowiedziec na takie pytanie za ile tu można wyżyć... mój ma swoja firme ja pracowałam przed urodeniem synka ok12godz tyg i zarabiałam ok 660e.. Raz jest lepiej raz gorzej ale do PL bym nie wróciła patrząc nawet na te dofinansowania na dzieci...:-p
Wszystko chyba zależy od standardu życia.... Głowa do góry dace rade napewno!

U nas miało słonko świecić a mży...:wściekła/y: pranko powiesiłam w domu...dzieciaki sie jak na razie nudzą a mały coś kwęka w łóżeczku...
Nie mam pomysłu na dziś...

Carinio jak tam twoj Kuba? coś cie ostatnio nie ma...:zawstydzona/y:

Ja pije kawkę i zabieram se za prasowanie..a może zalegle paPiery przy okazji też zrobie?:eek: Moje segregatory o pomste o nieba wołają!:-D
 
Mamo Mikołaja Dziekuje bardzo za odpowiedź mojemu mężowi proponowali na początek 1500 euro bo to bardzo duża firma mąż tam jeździł już wiele razy ale troche sie obawiałam bo jak zobaczyłam ceny wynajmu mieszkań to zbladłam ale może nie jest tak źle ... :-)

Pozdrawiam Wszystkich mój synek od pn siedzi w domku bo ma Anginę ropną :-( ze żłobka przyniósł no ale już jest lepiej






 
Bry dizewczyny powiedzcie mi w skrócie ( choć wiem że już ten temat był poruszany ale nie pamiątam co i jak ) czy po urodzeniu tutaj coś dostałyście? chodzi mi o pieniążki,i gdzie by się trzeba było po nie zgłosić. dzięki
 
Robale jeśli ci chodzi o becikowe tonie ma czegoś takiego... :-p po urodzeniu dziecka masz 3 dni na zgloszenie go do gemeente a oni już automatycznie zgłaszają do SVB i oni ci papiery przyslą co i jak.... potem poskladasz potrzebne dokumenty i już!:-)
 
dobry wieczor :-)
u mnie juz spokoj maly spi, duzi pojechali na tenisa a ja siedze i ogladam "hello, goodbye" bardzo lubie ten program
Carinio to masz urwanie glowy caly dzien, a Kubus sliczny i jak chyba kazdy chlopak wiercipieta :-)
Rybusia mieszkania sa tu rzeczywiscie drogie. My wynajmujemy teraz 4 pokojowy dom i placimy 800E inclusive. i to nie jest drogo bo za takie domy to nawet kolo 1000 chca. Ale mozna tez sie do spoldzielni mieszkaniowej zapisac i czekac na mieszkanie czy dom, te sa z reguly tansze. Wiecej nie wiem bo teraz tez jestesmy na etapie szukania czegos niedrogiego do wynajecia. Chyba tez mozna jakies dotacje dostac
 
reklama
Do góry