reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

rybusia- wszystko zalezy w jakim miescie bedziecie mieszkac, nie polecam amsterdamu bo jest najdrozszy :/ chca nawet ok 1000euro za dwopokojowe mieszkanie.

carino- co ty malemu robisz ze tylko tyle spi?? takie malenstwo to powinno prawie caly czas spac..

aniaheven- victor jest boski, a ta jego fryzurka, napatrzec sie nie moge ;)
 
reklama
witam
Karola Najserdeczniejsze zyczenia z okazji 2 urodzin dla Michalka!!!!


230.gif

 
Hej...

Niunia no prawda że włosów to on ma - taki jego urok!!!:-D
Carinio faktycznie mało ci przesypia... mój śpi prawie cały czas z małymi przerwami na cyca, rozmowe z rodzeństwem i tatą wieczorem i codziennie zwiedzanie mieszkania na moich rączkach...;-) I tyle reszte dnia spi albo ogląda karuzele nad łóżeczkiem...
A tak na marginesie to naprawdę zaczyna coś tam gadać po swojemu - śmiesznie to wygląda jak sie tak produkuje.... hihih

Rybusia my np za domek z ogródkiem płacimy 775euro plus opłaty....
Karola zjem tylko i zaraz ci tu piekny prezent wstawie dla Michasia!!!
 
Dziekuje z odpowiedzi ;-) Mam nadzieje że nie przeszkadzam wam ale mam jeszcze troszkę pytań mianowicie co robicie z dziećmi jak idziecie do pracy ? Przedszkola są bardzo drogie cos czytałam o gościnnych rodzicach słyszałyście o tym ?

A co do mieszkania to interesuje nas mieszkanie w okolicach Weert lub Eindhoven

Proszę piszcie coś jeszcze o życiu w holandii jestem żądna wiedzy od źródła bo na tych stronkach w necie to jakieś przestarzałe informacje są...
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje z odpowiedzi ;-) Mam nadzieje że nie przeszkadzam wam ale mam jeszcze troszkę pytań mianowicie co robicie z dziećmi jak idziecie do pracy ? Przedszkola są bardzo drogie cos czytałam o gościnnych rodzicach słyszałyście o tym ?

A co do mieszkania to interesuje nas mieszkanie w okolicach Weert lub Eindhoven

Proszę piszcie coś jeszcze o życiu w holandii jestem żądna wiedzy od źródła bo na tych stronkach w necie to jakieś przestarzałe informacje są...


Co do przedszkoli to możliwoeści jest wiele ... w zależności czy chcesz na cały dzień czy tylko na pare godzin... ja np mam Erniego w KINDERKOBER tylko 2 x 2,5 godz we wtorki i piatki a poniedziałki i czwartki 2 x 6godz u gasthouder... ta ostania ma stałą stawkę np 4,65 za godz a przedszkola naliczają mi wg dochodów... ja za KOBER płace 31,78euro miesiącznie...:tak:
 
Witam
Dziękujemy za życzenia i pamięć :tak::tak:
U nas ostatnio dużo ruchu,Michaś przeziębiony do tego szkoła ,praca itp:tak: Komputer na padł i byliśmy bez prawie cały tydz:baffled::eek:
W sobote robiliśmy impreze ur ,trochę ludzi się przewineło:tak:Mam nadzieje ,że w ten weekend odpoczniemy:sorry:

Natka przeszły ci złe dni?

Gosiu bardzo mało płacicie za domek,o Ani nie wspomne tyle,że to na obrzeżach ... to taniej:happy:

Aniu prze uroczego synka masz i te piękne oczka ,chyba się zakochałam:-) ...zapatrzyłam na pewno :-p

spokojnej nocki
 
carino- co ty malemu robisz ze tylko tyle spi?? takie malenstwo to powinno prawie caly czas spac..

yy... co JA jemu robie?? No chyba troche niesmacznie to zabrzmiało... Nic mu nie robie :/ Nie zapominajmy, że każde dziecko jest inne... Wiem doskonale, że maluszek ma spać długo, ale co mam mu oczy gwoździami zabić, żeby nic nie widział, jak on świata ciekawy??
Uczę się dziecka, jego reakcji, pragnień i odruchów. Widocznie miał taki dzień, że spanie mu nie podchodziło...

z reguły to wygląda tak:
Wstajemy o 6.40- karmienie,
spimy do 8.40- karmienie,
spimy do 10.45- karmienie,
spimy do 13.00- karmienie,
nie śpimy gdzieś do 15.00, czasami do 16.00 mały zasypia.
18.00 karmienie, zabawy, o 20 kąpiel. Mały śpi płytko do 21.00
zasypia na dobre o 21.30
w nocy wstaję na karmienie o 00.30 i 4.30
 
reklama
yy... co JA jemu robie?? No chyba troche niesmacznie to zabrzmiało... Nic mu nie robie :/ Nie zapominajmy, że każde dziecko jest inne... Wiem doskonale, że maluszek ma spać długo, ale co mam mu oczy gwoździami zabić, żeby nic nie widział, jak on świata ciekawy??
Uczę się dziecka, jego reakcji, pragnień i odruchów. Widocznie miał taki dzień, że spanie mu nie podchodziło...

z reguły to wygląda tak:
Wstajemy o 6.40- karmienie,
spimy do 8.40- karmienie,
spimy do 10.45- karmienie,
spimy do 13.00- karmienie,
nie śpimy gdzieś do 15.00, czasami do 16.00 mały zasypia.
18.00 karmienie, zabawy, o 20 kąpiel. Mały śpi płytko do 21.00
zasypia na dobre o 21.30
w nocy wstaję na karmienie o 00.30 i 4.30


Carinio to i tak masz "spiocha",pamietam,ze moja Jessi odkad skonczyla 6 tyg. spala tylko 2h na caly dzien z tym,ze wstawala 4:30-6:00 i dopiero miedzy 12-14 zasypiala na 2h i to zazwyczaj bylo na spacerku.Ucinala sobie krotkie drzemki przy piersi i tyle tego bylo :tak: a tez kompanie bylo kolo 19 i zaraz potem spanie.W nocy karmilam co 3h wiec wstawalam kilka razy.Teraz za to odsypia na calego bo ma 2 drzemki w ciagu dnia, kazda 1-2 h ,kladziemy ja po 20 i spi do 7.
 
Do góry