reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Mammaania - witaj! dużo zdrowia i wytrwania do końca:)

Rzeczywiście, ciężko nadążyć za wami dziewczyny. Jak sie kilka razy w ciągu dnia nie zajrzy tutaj to ma się niezłe zaległości :p Ale fajnie, miło tak "pogadać".

Mój Kuba też jak się go pyta kogo mama ma w brzuszku, to mówi "dzidzię". I raz powiedział do mnie: Kuba chce zobaczyć, i podciąga mi bluzkę, żeby zobaczyć dzidzię w brzuszku. Śmieszne, ale fajnie :) Nie wiem czy on w ogóle rozumie, bo ma 2 latka dopiero.
ulenka - dzieci potrafią być rozbrajające...:)

A ja jem prawie wszystko i konkrety i słodycze...aż się boję co to będzie za kilka miesięcy. Będę się chyba toczyła...
A jak tam wasze "diety ciążowe"? Czy przestrzegacie co można a czego nie? Ja w poprzedniej ciąży to miałam hopla na tym punkcie, wszystko czytałam i wiedziałam co jeść a czego nie. A teraz to jakoś tak mi się nie chce. Oczywiście nie piję % i nie palę, kawę to słabą sporadycznie wypiję, gazowanych napoi staram się unikać, choć mam na nie ochotę jak nigdy. Sery pleśniowe i surowe mięso
też omijam . No i chyba tyle.

jagoda - widzę że ostro działasz jako moderatorka :) super!




 
reklama
Estranea moja Ninka też ma dwa latka. Mówi, że dzidzia w brzusiu, i tuli się do brzusia.
Co do diety. Staram się unikać zakazanych produktów takich jak surowe mięso i niepasteryzowane mleko, %. Kawę piję słaba z mlekiem.
 
Jagoda widzę ze dzialasz:-) ja wit nie biore zaczne po 12 tyg biore kwas folowy i magnez ja mam niskie cisnienie nie pije kawy ani herbaty jem jak narazie krakersy i pije wode ehhh w poprzedniej ciazy bylam na diecie wysokobialkowej fujjjj nie moge patrzec na jajka
 
Jagoda super! Popieram porządki na forum! Bardzo dobrze i czytelnie się zrobiło! ;-)

Ja też biorę kwas + VitaMiner z DHA.
Czuję się po nim dobrze, choć wiem, że niektóre kobiety nie.
 
estranea ja bardzo patrze na to co jem , nie tylko chodzi tu o rzeczy dozwolone i zakazane ale tez o wartosci odzywcze zawarte w tych dozwolonych . musze unikac wszelkiej chemi w jedzeniu a to nie jest latwe ale staram sie jak moge :)

jagoda brawo nasza Pani moderator !!!

Ja biore kwas foliowy i witaminy omnibionta pronatal

czarna u nas mowia ze DHA powinno sie brac dopiero od 2 trymestru
 
czarna szczerze to nie wiem , nie zglebialam tematu tylko jak rozmawialam z ginem o witaminach to powiedzial mi pamietaj ze do 13tc bierzesz bez DHA a pozniej juz z DHA i w aptekach sa dwie opcje z i bez DHA
 
Ja czytalam ze wieksze zapotrzebowanie na dha jest w 3 trym. Szukam i nic na ten temat nigdzie nie znalazlam

W sumie znalazlam cos

Dla zapewnienia prawidłowych zasobów DHA w organizmie matki i zapewnienie prawidłowej dystrybucji do płodu, kobiety w ciąży powinny w przypadku niskiego spożycia ryb i innych źródeł DHA, przyjmować 500mg DHA dziennie już od pierwszego miesiąca ciąży.

Powinno sie tez kontynuowac podczas karmienia i najlepiej wybierac z alg dha
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry