reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witam ponownie!
Jeszcze tylko 3 tygodnie zamierzam pracować, a potem w końcu trochę poodpoczywam :-). A dziś już zrobiłam sobie labę i poszłam na zakupki. Pomału ciągnie mnie w kierunku sklepów dla dzieci :happy:. Na razie kupiłam dla dzieci znajomych- dla roczniaka prezent na roczek i dla drugich znajomych na urodzenie dziecka. Te rzeczy wszystkie dla dzieciaczków są super :-). Sama jeszcze dla naszego nic nie kupowałam, bo jakoś tak trochę przesądna jestem, ale od różnych osób dostaliśmy już pierwsze ubranka, gryzaczki a nawet krzesło wysokie do karmienia. No i dzisiaj nie mogłam się opanować i kupiłam 1 rzecz sama- czapeczkę :happy:. Poza tym jutro widzę się z kuzynką, która przyszykowała mnóstwo ciuszków po swoim synku i dostaniemy je, z czego bardzo się cieszę :-).

Dziewczyny mam do was dwa praktyczne pytania:

----> Te wkładki laktacyjne - jak długo się je używa, czy non stop, czy tylko np. po karmieniu? Oglądałam je dzisiaj i w jednej paczce jest chyba 40 szt., na 2 piersi to wychodzi, że starczy na 20 dni, jakby codziennie się tego używało. Ale nie mam pojęcia, czy jest taka potrzeba??????

-----> Jak kupić biustonosz do karmienia? Ciężko mi stwierdzić, o ile moje piersi mogą urosnąć podczas laktacji, zwłaszcza, że do tej pory nie urosły za bardzo tzn. mieszczę się w te staniki co przed ciążą. I teraz nie wiem, jaki rozmiar kupić? Czy jeden rozmiar większy wystarczy? A obwód pod biustem wybrać taki sam, czy większy? Chciałabym te biustonosze już wcześniej kupić, bo potem po urodzeniu nie będzie czasu ani siły biegać po sklepach, tym bardziej, że czeka mnie cc. Kompletnie nie wiem, jak się do tego zakupu zabrać. :confused:

Oj mi wkładki szły jak woda przy Hani:-):-):-) Nawet w nocy musiałam zakładać! Na pewno nie możesz liczyć że jedna para na dzień! Zwykle jak z jednej piersi karmiłam to jak już zaczęło mleko lecieć to przez chwilę z drugiego też tryskało:-)

A biustonosz ja kupowałam w 9 miesiącu i tylko jak miałam nawał mleka w szpitalu to wydawało mi się że jest za mały ale potem jak się wszystko unormowało to pasował idealnie!


Kasiu trzymaj się w tym szpitalu:-D

Reve zuper że syneczek taki duży i zdrowy:-)
 
reklama
mika85 zginęło 12 górników i chyba 15 jest rannych.
Mexi tak jak pisała aga6671 pewnie tych wkładek idzie sporo, bo nawet na szkole rodzenia położna mówiła, żeby się koniecznie zaopatrzyć, bo jak się karmi jedną piersią to i z drugiej leci:) Co do biustonosza to sama się do końca nie orientuję, ale tu pewnie doświadczone mamusie nam coś podpowiedzą.
 
Dziewczynki słyszałyście o tragedii w kopalni Wujek w Rudzie. Zapalam świeczkę dla nich
[*] Mam nadzieję, że żaden mąż z naszych forumowych Ślązaczek tam nie pracował.
Właśnie słyszałam w radiu, masakra, az mnie ciarki przeszły ....
[*] świeczuszka i ode mnie!!!

doczytałam was uffff :-p

co do kilogramów na plusie to ja mam dopiero 7 :-)


Reve super że maleństwo zdrowo rośnie :-) ja też będe mieć cc w okolicach 10.12.. prawdopodobnie już 7.12.. a termin mam dopiero na 20.12. No ale to wszystko zależy od tego jak dzidzia będzie rozwinięta ;-)
No no 7 kilosków to super i masz rację z tą dojrzałością dziecka- to warunek, by w ogóle myśleć wcześniej o CC! Jestem jednak dobrej myśli :tak:no i wcześniej się rozdwoimy, co daje nam mniej końcowych męczarni hehe
 
A swoją drogą - tu pytanie do mam siusiakowych- ile ważą wasze bobulce, że piszecie, ze mój mały taki dużawy? Chyba, że gdzieś już o tym pisałyście- to proszę o cynka do poczytania ;-)
 
Co do wkładek ....oj mi rowniez szlo sporo i nie ma co sie oszukiwac ze jedna para starczy na caly dzien ;-).Przy krmieniu z jednej piersi tryska na wszystkie strony z drugiej ahahahha wkladki u mnie byly musowo :)
Co do stanika ja rowniez kupilam w 9 miesiacu i byl w sam raz ...maly zciagal wystarczajaca ilosc z cyca ze stanik nie byl za maly :)
 
Łeee to tyż mosz giganta hehehehehe co tam te niecałe 100g ;-)

Moja dzidzia (jeszcze nie znamy płci) pod koniec 24 tc miała 850 g i 30 cm długości :-).

Dzięki za odpowiedź w kwestii wkładek i biustonosza. Czyli widzę, że te wkładki to jednak dobra rzecz i zużywa się bardzo bardzo. No cóż- trzeba będzie się w to zaopatrzyć :-).

Ja jestem jeszcze ciekawa, jak da się pogodzić opiekę nad takim maluszkiem np. z wychodzeniem do sklepu czy coś w tym stylu? Wiadomo, że trzeba od czasu do czasu skoczyć do sklepu dla dzieci chociażby po te wkładki, albo jak się coś zapomni, albo do apteki. Jak to pogodzić? Lepiej kogoś wysłać na zakupy czy jak?
 
maxi u mnie wkładki to znikały jak nie wiem! w dzień na jednego cyca to kilka wkładek szło... bo to mleko cały czas leci i leci.. i właściwie przy każdym karmieniu wymieniałam na nową :-)

reve
mój w równym 26tyg ważył 890gram ;-)

mexi mnie po zakupy latał mąż i teraz pewnie też tak będzie :tak:
 
reklama
U mnie też latał mąż i teraz pewnie też tak będzie bo już z 2 to wcale się nie ruszę:-):-):-)

Dlatego też ja kupię wcześniej jakąś butelkę dla małego i mimo wszystko będę choćby wodę dawała do picia bo z Hanią dawałam tylko cyca i co??? Z domu się nie mogłam ruszyć na dłużej niż 2 h bo mała nie chciała potem pić z butelki!!! Nawet jak to było odciągnięte moje mleko!
Więc niech się przyzwyczaja mały do smoka od początku:-)
 
Do góry