reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Niestety nie mam dobrych wiesci.....pęcherzyk odpowiada 8 tyg czyli jest ok.....płód jest malenki...zbyt mały ma zaledwie 3 milimetry a powinien miec około 1,6cm do tego ledwo słyszalne serduszko.....
Ginek dał mi jeszcze tydzien....może jest cien nadzieji.....niestety ja juz jej nie mam,
Wybaczcie.....
Dziekuje Wam za wsparcie....i kciuki....

Agnieszko trzymam mocno kciuki żeby tym razem Ci się udało.
A wszystkim przyszłym mamusiom życzę samych pięknych dni ciąży.
 
reklama
Musze przyznac ,ze cos z tym kwasem foliowym jest,u mnie taka sama sytuacja jak u ciebie ,jak bralam kwas fol mialam mdlosci calymi dniami i nawet w nocy ,pewnego dnia zapomnialam wziasc tabletke i zadnych mdlosci przez caly dzien ,wiec od paru dni nie biore i jest wyrazna poprawa ,niedobrze mi tylko w samochodzie i ewentualnie jak jakis zapach mi nie podejdzie .Pozdrawiam wszystkie mamusie:-)
Cześć.Wasze obserwacje są jak najbardziej słuszne. Mi lekarz powiedział, że witaminy we wczesnej ciąży wzmagają mdłości i kazał wszystkie odstawić, ale kwas foliowy kazał brać, bo jest ważny. Co prawda najważniejszy do 3tygodni po zapłodnieniu, ale później też mi nie odstawił. Pozdrawiam serdecznie.
 
Reve no mi jakos tez nie bylo spieszno do porodu do poki nie zobaczylam tej slicznej dziewuszki brata ehhhh !!!! Ucałuje ucałuje tego szkraba ....jutro ide do nich w odwiedziny to sie nacaluje !Z tymi truskawkami to mialas szczescie ....bo moje byly kwasne wiec pocukrzylam i smietanka zalalam ....!!!!Pyszne rowniez.
Reve Please zapodaj przepis na te szparagi !!!!! Bo ostatnio gdzies je u kogos jadlam i byly przepyszne!!!!!!

Asiu jak ja Tobie zazdroszczę ogrodu!!! Sama chętnie bym sobie pogrzebała w kwiatkach :tak:

A poniżej przepisik na szparagi w galarecie- szybko łatwo i na temat:

Składniki:
Szparagi (świeże lub konserwowe)
Szynka konserwowa
Woda + kostki rosołowe + żelatyna
Dla ozdoby - papryka, groszek, marchewka gotowana- jak kto woli.

Szparagi można wziąć konserwowe, lub samemu obrać i ugotować.
Przekroić je na połowę (już ugotowane) i zawinąć w cienkich plastrach szynki konserwowej (duże plastry)
Można zrobić na przemian, ja robie tak, że np w jeden plaster zawijam ćwiartkę jajka na twardo, następny plaster cały szparag przekrojony na pół i następny plaster sałatka jarzynowa. Układasz je na platerze obok siebie, przystrajasz pietruszką, groszkiem, papryką - tutaj kompozycja dowolna byle nie kiwi i ananas, bo galaretka się nie ściągnie- i zalewasz bulionem z żelatyną. Ja gotuję ok 3l wody z kostkami rosołowymi i jak już się zagotuje wrzucam kilka łyżek żelatyny ( na opakowaniu jest opisane ile na litr)
Zalewasz i e voulas!
Jak zostanie troszkę zalewy, to można zalać np jakąś pierś z kurczaczka gotowaną, rybkę, same jajka- kombinacji jest wiele ;-)

Smacznego!!!
 
Witam, mam ma imię Magda jestem w 12 tyg c. przewidywany termin to 8 XII
To jest moja pierwsza ciąża, jeszcze do mnie nie dociera że zostanę mamą, czuję się świetnie żadnych wymiotów czy mdłości, mam nadzieję że te przyjemności mnie ominą:-) jedynie co mi dokucza to bóle brzucha jak coś robię więc lekarz na wszelki wypadek przepisał mi luteine.
 
Witam Szanowne Lasencje:tak:
Ciagle mnie to cholerne chorobsko trzyma:wściekła/y: Dzis jednak wyprobuje sprawdzony sposob mojej mamy czyli syrop z czosnku, miodu i cytryny. Musze sie jakos przemoc, bo wykancza mnie ten katar.:-(Jak zadziala, to na pewno bede polecac wszystkim zakatarzonym ciezarowkom.
Emwu- ja rowniez zauwazylam mdlosci po foliku, ale odkad biore go na noc jest bez porownania lepiej. Sprobuj zmienic pore brania.
Martuska- ja staram sie nie panikowac z ta swinska grypa, w koncu zwykla grypa co roku zabija wiecej ludzi niz ta. Ta medialna nagonka wydaje mi sie nieco przesadzona tutaj. Trzeba byc dobrej mysli. A termin mam na 6.12.2009- liczymy wiec na wspanialy mikolajkowy prezent w tym roku...Suwaczek mam taki, bo wole wiedziec ile zostalo, niz ile za mna...:-D Tak czy inaczej w niedziele zaczal nam sie 10 tydzien :tak:
Reve- fajny ten przepisik! a moze umiescisz go na watku z przepisami zebysmy go nie zgubily?
 
Agnieszka_AJ2811 - trzymaj się, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze !

Ja dzisiaj byłam u lekarza - zrobił mi usg - widać bijące serduszko :-D.
 
Witam, mam ma imię Magda jestem w 12 tyg c. przewidywany termin to 8 XII
To jest moja pierwsza ciąża, jeszcze do mnie nie dociera że zostanę mamą, czuję się świetnie żadnych wymiotów czy mdłości, mam nadzieję że te przyjemności mnie ominą:-) jedynie co mi dokucza to bóle brzucha jak coś robię więc lekarz na wszelki wypadek przepisał mi luteine.
Witaj... To super, ze tak fajnie mija Ci ten ierwszy trymestr. Oby tak dalej... Zastanawiam sie tylko, jak to mozliwe, ze Ty jestes w 12 tygodniu a ja w 10 a terminy naszych porodow roznia sie tylko o dwa dni :-p
 
Rany Julek Baby !!!!
Od rana zapisalyscie prawie 4 strony. Jak tu nadazyc??

Przede wszystkim do Agnieszki - bo jej temat chyba najwazniejszy jest. Trzymamy kciuki. Jak juz ktoras napisala - nie mozesz sie poddawac. Co to znaczy? Masz wierzyc ,ze bedzie dobrze do samego konca. Nawet jak juz nie ma nadzieji to trzeba jej poszukac. Cuda sie nawet zdarzaja. A tak powaznie to moze jeszcze wszystko byc dobrze. dzidzia moze nadrobic. Tak jak pisala Beata . Gdyby bylo inaczej lekarz nie zawracalby sobie glowy kolejna wizyta. BEDZIE DOBRZE!!!

Kolejny dzien bez kwasu foliowego i czuje sie dobrze. Moze przemysle kwestie zmiany pory zazywania ale w sumie to zostalo jeszcze tylko dwa tyg do konca pierwszego trymestru (wg miesiaczki) i trzy wg owulacji.

A truskaweczki to swietna sprawa. Tez kilka dni temu wiagnelam sporo z bita smietanka. Wczoraj puszka owocow w syropie. No i kwi przynajmniej dwie dziennie. Co do obiadow to nie gotuje. Smierdza mi i tyle. A moj kochany lubi gotowac wiec ja tylko odgrzewam. Co ja zrobie jak przestana mi smierdziec ??:confused: Trzeba bedzie sie przyznac.hm.... a tk mi dobrze :)
 
Witaj... To super, ze tak fajnie mija Ci ten ierwszy trymestr. Oby tak dalej... Zastanawiam sie tylko, jak to mozliwe, ze Ty jestes w 12 tygodniu a ja w 10 a terminy naszych porodow roznia sie tylko o dwa dni :-p

Faktycznie. Ja mialam okres 4 marca wiec moj termin wypada jakos na 6 czy8 grudnia czyli jestem w 10 tygodniu. Poniewaz owu byla tydzien pozniej a takze wielkosc zarodka wskazywala na ten fakt termin wstepnie ustlony na 14 grudnia czyli tydzien 9. Ale 12 ????
Termin by wtedy wypadal na listopad.
 
reklama
Z tym terminem to nie wiem tak do końca, na USG tak wyszło więc już sama nie wiem. Na wizytę idę za tydzień to się dopytam dokładniej
 
Do góry