reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Zgryz( nick jak najbardziej optymistyczny) wszystko bedzie dobrze tylko tyle nie mysl, najlapiej jakas dobra ksiazke poczytaj wtedy oderwiesz mysli....trzymam kciuki
 
reklama
Witam i se melduje na posterunku.

Lilijka przylecialam z Polski i chcialam dotrzymac obietnicy i wyslac Ci te ciasteczka imbirowe a tu Cie nie ma :(. Zmartwilam sie i nie chcialam wysylac i zrobic gafy gdyby... tfu tfu tfu. Na szczescie wszystko u Ciebie ok. Mdlosci mamy wszystkie prawie . Jesli nadal chcesz te ciasteczka to polece jutro na poczte i wysle. Przeprawszam ,ze nie zrobilam tego wczesniej ale rozumiesz. Balam sie ze moze juz nie potrzebujesz Weeeeeeee . Nawet nie bede tego pisala!

Zauwazylam u siebie dziwna prawidlowosc. aczelam sie zle czuc w okolo 6,5 tyg ciazy. Pojechalam jednak do Polski i czulam sie swietnie. Wrocilam tu i znow to samo. Roznica byla tylko taka ,ze w Polsce przez 4 dni nie bralam kwasu foliowego. Na poczatku nic nie zwrocilo mojej uwagi. Wczoraj jednak zapomnialam o kwasie fol i wiecie co? czulam sie jak nowonarodzona. Dzisiaj nie wzielam celowo i o dziwo znow sie dobrze czuje. Oczywiscie zachcianki i wrazliwosc na zapachy zostala. Odrzuca mnie lekko od pewnych potraw ale moge jesc i nie mam zadnych mdlosci w ciagu dnia. Czytalam ,ze nie mozna przedawkowac keasu fol , mozna jedynie brac zbyt duze dawki , ktore powoduja mdlosci. Ja bralam 0,4 dziennie wiec niby drze ale cos w tym musi byc. Moze ja poprostu jestem jakos mocniej wrazliwa na ta witamine B9. Postanowilam wiec odstawic kwas foliowy i dbac o to oaby byl w mojej diecie. Bralam go 4 tyg przed ciaza i juz 8 i pol tyg w ciazy. Mysle , ze nie bedzie negatywnych skutkow odstawienia . W pierwszej ciazy nie bralam wcale i synek jak ta lala :).
Musze przyznac ,ze cos z tym kwasem foliowym jest,u mnie taka sama sytuacja jak u ciebie ,jak bralam kwas fol mialam mdlosci calymi dniami i nawet w nocy ,pewnego dnia zapomnialam wziasc tabletke i zadnych mdlosci przez caly dzien ,wiec od paru dni nie biore i jest wyrazna poprawa ,niedobrze mi tylko w samochodzie i ewentualnie jak jakis zapach mi nie podejdzie .Pozdrawiam wszystkie mamusie:-)
 
Mam nadzieje,ze nie będziecie złe, że na chwilkę zakłócę Wasz forumowy spokój :sorry2:
Chciałabym Was prosić o odwiedzinki na stronce drzewka mojej córeczki Mariczki :-) a także o wpisiki na stronce.... byłybyśmy niezmiernie wdzięczne ;-)
Pozdrawiam Grudniówka 2008 Karolina ;-)

Prosimy o odwiedzinki Hipp

Z góry dziękujemy :*
 
cześć

Agnieszko jest jeszcze nadzieja, ja byłam w 9 tyg. ciąży i mój Oskar miał tylko 4mm a teraz z niego jest kawał chłopa....;-)
 
Agnieszka AJ2811 Tule cie mocno i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ,nie poddawaj sie ! Dzidzia walczy !
Martuska , ja dzisiaj wlacze z truskawkami ,haaaa ,same jakies takie kwasne ,ale ze smietanka i cukrem >BOMBA!
Zgryz1 witamy z nami :) ale juz nas duzoooo !!!!
Bazylek odpoczywaj i pisz do nas ,choc troche zajmnie ci to czasu i nie bedziesz sie zamartwiac !

NO i bylam na zakupach ,wiecie obok czego nie moglam przejsc obojetnie :szok:
Sledzie po gizycku ( a za sledziami jakos nigdy nie przepadalam ) i brzoskwienie w puszcze ,no wzielam ,sledzie juz zjadlam ;) Wogole moge robic rozne mixy z jedzeniem i czuje sie dobrze :p
Na obiad mam zupke jarzynowa ,ziemiaczki ,brokuł gotowany i kotlety z piersi kurczaka !!! Z wczorajszej kolacji mam jeszcze makaron z bialym serem - maz sie zastanawiał czy ten makaron zniknie zanim on wroci z pracy ! Zniknie na pewno :tak:.

Ja juz nie mam pomysłów na obiady !!!!!!!!

Czekam do 12:30 ,odbiore malego ze szkoly ,zjem cos jeszcze i pojde spac ,bo senna jestem masakrycznie!

NO i musze sie pochwalic ,Bratowa z Natalka wychodzi dzisiaj ze szpitala ! Matko kiedy ja bede miala takie malenstwo ehhh !
 


NO i bylam na zakupach ,wiecie obok czego nie moglam przejsc obojetnie :szok:
Sledzie po gizycku ( a za sledziami jakos nigdy nie przepadalam )


No wiesz, ale mi smaka narobiłaś:-D:-D:-D

A u mnie dzisiaj na obiad barszczyk ukraiński i mielone, których jeszcze nie zrobiłam, poczekam aż małż z pracy wróci.

No i się chce spać.
 
Hejo Dziewczynki!
Witam deszczowo i mdlaco niestety, choć dziś już lepiej się czuję. Drogą kupna nabyłam dziś truskawki, boście się tak nimi chwaliły i trafiłam na taaakie słodkie, cudne, że zjadłam bez cukru i dodatków pół kg naraz :szok:

Teraz siedzę i nadrabiam te kilka stron, coście naklepały. Ewmu- mnie ogólnie mdli po witaminkach, więc równiez odstawiłam na jakiś czas feminatal, a folik 0,4 biorę po połowie tabletki popołudniu i wieczorem, wówczas jest mi lepiej. Beata to Oskarek strasznie silny musiał być więc i fasolinka AgnieszkiAJ2811 napewno się weźmie w karby i na następnej wizycie serduszko będzi biło jak dzwon Hemmingwaya :tak:
Jutka, powodzenia w szukaniu nowego ginka- muszę jeszcze doczytać a propos Twojej wizyty, bo nie mogę znaleźć Twojego posta.
Witam też nowe grudnióweczki :-) Ależ Nas już sporo! Bazylek Trzymam kciukaski- głowa do góry, będzie dobrze :tak:
Joanna82 Ucałuj Natalkę !!!! Mnie jakoś niespieszno do porodu, ogólnie to czekam sobie spokojnie na cudowny II trymestr :-)
 
No wiesz, ale mi smaka narobiłaś:-D:-D:-D

A u mnie dzisiaj na obiad barszczyk ukraiński i mielone, których jeszcze nie zrobiłam, poczekam aż małż z pracy wróci.

No i się chce spać.


A ja wczoraj robiłam małżowi drobiowego strogonoffa pachniał niesamowicie, ale niestety mięsko mnie odrzuciło :-(
A propos śledzi, to ja wciągam w kółko takie smażone z zalewy octowej, a teraz przezuciłam się na makrelę też w zalewie. Dziś natomiast będę robiła szparagi świeże w szynce i galarecie, bo uwielbiam wszystko do czego można dodać ocet :-D
 
Maarta100 zostało mi poł pudełeczka - oddam chetnie ! :cool2: hahahah !
Kurde mielone chyba zrobie jutro ,bo juz normalnie niewiem co mam robic na obiad ,pomysłów mi brakuje !!!!
Pogoda dalej do bani ,PADA! Bleeee! Ale zakupilam dzis różowe petunie do moich pieknych drewnianych skrzynek przed domem ktore zrobil mi moj luby aby poprawic mi humor !!!!! Haaaa juz wsadzone ,no slicznie to wyglada! Ostatnio skupiam sie bardzo nad ogrodem ,czego nigdy tez nie robilam ./....:confused:zawsze plany byly wielkie ale checi male !!!!
 
reklama
Reve no mi jakos tez nie bylo spieszno do porodu do poki nie zobaczylam tej slicznej dziewuszki brata ehhhh !!!! Ucałuje ucałuje tego szkraba ....jutro ide do nich w odwiedziny to sie nacaluje !Z tymi truskawkami to mialas szczescie ....bo moje byly kwasne wiec pocukrzylam i smietanka zalalam ....!!!!Pyszne rowniez.
Reve Please zapodaj przepis na te szparagi !!!!! Bo ostatnio gdzies je u kogos jadlam i byly przepyszne!!!!!!
 
Do góry