reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

dzien dobry dziewczynki.
Nie moge sie rozpisywac bo musze leciec do pracy. Chcialam sie tylko zameldowac :)
Rano zadnych plamek , sluz bialutki - mam iec nadzieje ,ze to bylo przemeczenie. Caly dzien na nogach a nogi oczywiscie na obcasach i to fiku - miku noc wczesniej. Mimo wszystko bede miala na oku moj sluz a raczej oko na sluz :)
I jeszcze odkrylam co mi pomaga na mdlosci - herbata bardzo slodka z cytryna , duzo cytryny. Moze nie powinno sie pic w ciazy ale lepsza od kawy a i mdlosci przechodza. Poza tym trezba ciagle podjadac. nie moge byc glodna bo wtedy sie zaczyna.

A o tym jaka tu w Irlandii jest opieka medyczna nad kobieta w ciazy napisze popoludniu jak tylko wroce z pracy.
Milego dnia

a - i witam nowe mamuski :)
 
reklama
Jasne, nie martw się, jak będziesz leżeć bedzie oki, zobaczysz:tak: ja tez maiłam plamienia, najpierw bóle ale jak leże wszystko ustąpiło;-)

Apropo ginów- wiecie, jak poszłam na pierwsza wizyte, w 5 tyg, odesłał mnie:szok: zrobił badanie, stweirdził ciąże i powiedział ze usg on do 10 tyg nie robi:szok: ja oczywiście miałam badania juz porobione, to stweirdził ze niepotrzebnie sie spieszyłam, dobrez ze bete zrobiłam. No ale jemu powiediałam o swich przezyciach z ciąż, jak to przechodziłam ciężko, i ze teraz znowu silne bóle podbrzusza mam- kazał a 3 tyg przyjsc. Wkurzył mnie niesamowicie. Zadwoniłam do swojeo gina co ciąże z Antosiem prowadził, pochwalił za badania, zrobił usg, kazał leżeć z powodu tych bóli i ostatecznie pozwolił no spe brać.
Na nastepny dzien miałam krwawienia, okazało sie oki, dostałam luteine, no i pozniej przedwczoraj znowu. W kazym raie wiem, że musze leżeć.

Do czego zmierzam- lekarz lekarzowi nierówny, naprawdę, każda ciąża inna jest, nie można wszytskich pacjentek tak samo traktwać. Jakiekolwiek bóle moga być pierwszym objawem, lepiej chuchać na zimne.
Koleżanka miała pdbne przezycia z ginem, poszła do innego na usg i okazło sie ze zarodek źle sie zagnieźdił, brała jakies leki i musiała leżeć 3 tyg. No i powiedział jej lekarz, że w innym wypadku mogłaby poronić:szok:
Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie chcą od razu usg robić, przecież w wielu przypadkach to ratuje ciążę.
 
karothinka - nie martw się kochana, wszystko będzie dobrze!! Myśl pozytywnie :tak::tak: powiedz tylko ku przestrodze- plamiłaś na "czerwono" (krwią) czy brunatno ?
Dziekuje za slowa otuchy ;))

Plamilam ciemna krwia - ciezka to okreslic teraz leze w lozku, ale wydaje mi sie ze to nie wrozy dobrze skoro juz na samym pocztku sa plamienia :( boje sie
 
Marta masz racje , ja tez uważam ze sa rózni lekarze zawsze warto isc do kogos poleconego.Niestety juz wiem z doswiadczenia moich kolezanek ze tylko prywatne wizyty wchodza w gre u nas Pani dr w przychodni juz dawno powinna byc na emeryturze. niestety jak chcemy być spokojniejsze i wiedzieć ze lekarz nad nami czówa to niestety musimy chodzić prywatnie, a składne zdrowotna i tak płacimy. ehh:tak::tak:
 
nie bój się i chociaż to trudne - postaraj się nie zamartwiać :tak: słuchaj lekarza,bierz leki i urodzisz sliczną zdrową dzidzię! :) trzymam kciuki szczególnie za Twoje nerwy (wiem jak wyobraźnia pracuje bo mam podobne problemy, ale ja nie dostałam zwolnienia i półleżę codziennie w pracy... )
 
. Nie tak dawno bralam prysznic i zauwazylam ze sluz jest lekko zabarwiony - nawet nie rozowy tylko taki kremowo rozowy. Wtyknelam wiec palucha bo taka jestem ze musze pomacac i na palcu mialam dwie plamki wielkosci glowki od szpilki . Ciemno krwawe. Teraz po jakiejs godzinie sprawdzilam i zadnego plamienia nie ma. Mam nadzieje ,ze to tylko przemeczenie lub wczorajsze fiku-miku. .

Główka do góry, stawiam że to od figlowania - mój Gin to tak przedstawił: generalnie nie ma przeciw wskazań ale trzeba się liczyć, że po współżyciu może się pojawiać delikatne krwawienie dlatego trzeba ostrożnie , nie do maksymalnej głębokości i absolutnie unikać pozycji z naciskiem na brzuszek - to tak na przyszłość.

Poza tym witam nasze nowe Grudnióweczki! :)

Mnie dziś od rana za to okropnie mdli :baffled: , mam nadzieję że Wy czujecie się lepiej dziewczyny :)
 
Plamilam ciemna krwia - ciezka to okreslic teraz leze w lozku, ale wydaje mi sie ze to nie wrozy dobrze skoro juz na samym pocztku sa plamienia :( boje sie

Witam nowa mamusie:)
Nie martw sie moje 3na 4 kolezanki tez tak miały, polerzały , dufaston łykali i maj teraz sliczne dzidziuse, tylko duzo odpoczywaj i sie niemartw bedzie dobrze zobaczysz:);-);-):-D
 
emwu nam lekarz zabronił, mam dosc silne bóle brzucha prawie całymi dniami łykam nospe, i po ostatniej wizycie miałam lekkie plamki, do 12 tygodnia powiedział zebysmy sie inaczej zabawiali:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Witam wszystkie Dziewczynki i Fasolki :-):-):-)

;-)
Kulaszusza to nie czekasz na skierowanie ze szpitala? Bylas u GP czy bedziesz chodzila do polskiego gina? Ja tam wcale sobie zagladac do dziurki nie dam skoro to nie koniecznie. W Angli zreszta nie ma takich zasad. Oni uwazaja, ze skoro nic sie nei dzieje to nie ma co niepotrzebnie zagladac i uwazam, ze to calkiem rozsadne podejscie. Z Alkiem nikt przez cala ciaze mnie tam na dole nie sprawdzil, dopiero rozwarcie podczas porodu;-)

Maruska- bylam juz u GP. A w sobote jedziemy do prywatnego lekarza... w normalnych okolicznosciach czekalabym na zaproszenie ze szpitala na USG i spotkanie z polozna, ale my w polowie maja jedziemy na prawie 3 tygodnie do Polski. Bedzie to akurat miedzy 10 a 13 tygodniem.Dogadalam sie wiec z GP i skierowanie na USG dostane po powrocie z Polski, czyli prawdopodobnie w polowie czerwca a teraz przed ta dluga podroza samochodem lepiej sprawdzic czy wszystko ok. :tak: Ja tez nie jestem zwolenniczka zbyt czestego tam zagladania i ingerencji :tak:ale wydaje mi sie, ze to USG warto zrobic, zwlaszcza ze jest wysokie prawdopodobienstwo, ze ja mam tam dwoch mieszkancow ;-)
Dobrze, ze trafilas na takiego fajnego lekarza co sie dobrze Toba zajal... Mi tez GP tlumaczyl, ze gdybym przed tym 12 tygodniem krwawila, czy przez kilka dni nie mogla przyjmowac pokarmu z powodu mdlosci, to mam sie zglosic do przychodni a pokieruja mnie na odpowiednie badania.:tak: Rozmawialismy jednak na temat podtrzymywania ciazy za pomoca lekow i przyznal, ze nie stosuja tu tego do 12 tygodnia ciazy.Z jednej strony brzmi to brutalnie ale z drugiej na pewno w jakims stopniu zapobiega wadom wrodzonym.
W jakiej czesci Anglii mieszkasz?
 
reklama
Do góry