reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Tak, i już jesteśmy praktycznie zdecydowani na Maxi Cosi Tobi. Mamy dość dużą pulę do wykorzystania z Chrztu Św. chłopaków i postanowiliśmy, że kupujemy porządne.

Tylko, że wyobraźcie sobie, że w żadnym sklepie w Chełmie ani w Zamościu nie mają tego fotelika, a chcielibyśmy go na żywo zobaczyć i przymierzyć. Tylko te średniopółkowe mają, do 400-500 PLN.

My mamy stare auto, nie dość, że bez isofixa to jeszcze pasy są za krótkie i nie można tych fotelików zapiąć jak należy! Na dłuższe trasy bierzemy auto mojego taty, z normalnymi pasami i klimą ;) No i dlatego też chcemy już te większe, tam mniej pasa trzeba do przypięcia.
 
reklama
Tak, i już jesteśmy praktycznie zdecydowani na Maxi Cosi Tobi. Mamy dość dużą pulę do wykorzystania z Chrztu Św. chłopaków i postanowiliśmy, że kupujemy porządne.

Tylko, że wyobraźcie sobie, że w żadnym sklepie w Chełmie ani w Zamościu nie mają tego fotelika, a chcielibyśmy go na żywo zobaczyć i przymierzyć. Tylko te średniopółkowe mają, do 400-500 PLN.

My mamy stare auto, nie dość, że bez isofixa to jeszcze pasy są za krótkie i nie można tych fotelików zapiąć jak należy! Na dłuższe trasy bierzemy auto mojego taty, z normalnymi pasami i klimą ;) No i dlatego też chcemy już te większe, tam mniej pasa trzeba do przypięcia.

No ja wlasnie tez juz na tobiego bylam zdecydowana, ale teraz nie wiem, czy nie wezmiemy maxi cosi priori, albo jeszcze czegos innego....
 
Tak, i już jesteśmy praktycznie zdecydowani na Maxi Cosi Tobi. Mamy dość dużą pulę do wykorzystania z Chrztu Św. chłopaków i postanowiliśmy, że kupujemy porządne.

Tylko, że wyobraźcie sobie, że w żadnym sklepie w Chełmie ani w Zamościu nie mają tego fotelika, a chcielibyśmy go na żywo zobaczyć i przymierzyć. Tylko te średniopółkowe mają, do 400-500 PLN.

My mamy stare auto, nie dość, że bez isofixa to jeszcze pasy są za krótkie i nie można tych fotelików zapiąć jak należy! Na dłuższe trasy bierzemy auto mojego taty, z normalnymi pasami i klimą ;) No i dlatego też chcemy już te większe, tam mniej pasa trzeba do przypięcia.
Elzii nie zauważyłam,że z moim stron jesteś.
Bo ja Zamościanka :-):-)
a jeśli chodzi o wybór fotelika to trochę się dziwię,bo niby tyle sklepów nowych powstało w Zmc a mówisz,że dostępne foteliki tylko z niższej półki :-(
powiem Ci,że ja kupiłam Britaxa i też nie żałuję wydanych pieniędzy,więc jeśli postanowiliście kupic właśnie tamten to tej decyzji się trzymajcie ;-)
a nie myślałaś przypadkiem o tym,żeby przez allegro kupic??
ja patrzyłam foteliki własnie też tam,ale do Irlandii z przesyłką wyszło by mnie na to samo co kupienie tutaj na miejscu więc zrezygnowałam.

tutaj masz link :-) http://allegro.pl/item1186302893_fotelik_samochodowy_tobi_maxi_cosi_folia_gratis.html

moje dziecko wcale nie chce jesc.
dzisiaj to przeszła samą siebie bo nawet deserku nie zjadła.
tzn żebyście mnie źle nie zrozumiały - cycka ssie,ale obiadek i deserek jesl blee.
już nie wyrabiam,bo budzi mi się co godzinę do połtorej w nocy na cycka.
skoro tak często się budzi w nocy to czemu w dzień jesc nie chce,heh.
 
Ostatnia edycja:
Fenix to i my nie mamy az takl daleko do siebie:) moze udalo by sie kiedys zorganizowac jakies spotkanie?:)
o jjaaaa :zawstydzona/y: no pięknie,nie zauważyłam że moja swasia blisko mnie mieszka.
Kochana ja problemu nie widzę ;-) tyle,ze w Polsce nie prędko będę,ale jak będę to na pewno autkiem więc smignąc do Ciebie to nie będzie problem :-)
uuu ale będzie się działo :-):-):-)
 
Fenix to i my nie mamy az takl daleko do siebie:) moze udalo by sie kiedys zorganizowac jakies spotkanie?:)
o jjaaaa :zawstydzona/y: no pięknie,nie zauważyłam że moja swasia blisko mnie mieszka.
Kochana ja problemu nie widzę ;-) tyle,ze w Polsce nie prędko będę,znaczy w następnym roku :-) wiec w sumie juz bliżej niż dalej...jak będę to na pewno autkiem więc smignąc do Ciebie to nie będzie problem :-)
uuu ale będzie się działo :-):-):-)
 
o jjaaaa :zawstydzona/y: no pięknie,nie zauważyłam że moja swasia blisko mnie mieszka.
Kochana ja problemu nie widzę ;-) tyle,ze w Polsce nie prędko będę,ale jak będę to na pewno autkiem więc smignąc do Ciebie to nie będzie problem :-)
uuu ale będzie się działo :-):-):-)
no no mam nadzieje ze zawitasz:) jestes mile widziana:) no i nasze maluchy sie poznaja:) pierwsza rande beda miec:d
 
Tak, i już jesteśmy praktycznie zdecydowani na Maxi Cosi Tobi. Mamy dość dużą pulę do wykorzystania z Chrztu Św. chłopaków i postanowiliśmy, że kupujemy porządne.

Tylko, że wyobraźcie sobie, że w żadnym sklepie w Chełmie ani w Zamościu nie mają tego fotelika, a chcielibyśmy go na żywo zobaczyć i przymierzyć. Tylko te średniopółkowe mają, do 400-500 PLN.

My mamy stare auto, nie dość, że bez isofixa to jeszcze pasy są za krótkie i nie można tych fotelików zapiąć jak należy! Na dłuższe trasy bierzemy auto mojego taty, z normalnymi pasami i klimą ;) No i dlatego też chcemy już te większe, tam mniej pasa trzeba do przypięcia.

ja kupilam agatce tobika i jestem z niego bardzo zadowolona!! a co do pasow - laguna slynie z tego ze ma krotkie pasy a tobik sie zapina wiec nie powinno byc zle :) /dla porownania powiem ze maxi-cosi cabriofix - ta kolyska/ nie zapina sie do konca !!/ a jakie masz auto ??

jesli o zakupy chodzi to ja szukalam u nas ale nic nie znalazlam ... w jednym sklepie przypadkiem mi sie udalo przymierzyc ale to we wroclawiu jak jechalismy do poznania :) a ostatecznie kupilam na allegro ... i do tego uzywke z frotowym pokrowcem :) rewelacja!!!!! fotelik.jpg
 
Elzii nie zauważyłam,że z moim stron jesteś.
Bo ja Zamościanka :-):-)
a jeśli chodzi o wybór fotelika to trochę się dziwię,bo niby tyle sklepów nowych powstało w Zmc a mówisz,że dostępne foteliki tylko z niższej półki :-(
powiem Ci,że ja kupiłam Britaxa i też nie żałuję wydanych pieniędzy,więc jeśli postanowiliście kupic właśnie tamten to tej decyzji się trzymajcie ;-)
a nie myślałaś przypadkiem o tym,żeby przez allegro kupic??
ja patrzyłam foteliki własnie też tam,ale do Irlandii z przesyłką wyszło by mnie na to samo co kupienie tutaj na miejscu więc zrezygnowałam.

tutaj masz link :-) FOTELIK SAMOCHODOWY TOBI MAXI COSI FOLIA GRATIS %% (1186302893) - Aukcje internetowe Allegro

moje dziecko wcale nie chce jesc.
dzisiaj to przeszła samą siebie bo nawet deserku nie zjadła.
tzn żebyście mnie źle nie zrozumiały - cycka ssie,ale obiadek i deserek jesl blee.
już nie wyrabiam,bo budzi mi się co godzinę do połtorej w nocy na cycka.
skoro tak często się budzi w nocy to czemu w dzień jesc nie chce,heh.


Ale dużo nas tu z Lubelszczyzny! :))

Byliśmy w Zamościu, w Bobowózkach (tam kupowaliśmy nasz wózek - Peg Perego Duette) ale wtedy nie myśleliśmy o Maxi Cosi niestety, gość nam zachwalił i chyba chciał wepchnąć BeSafe'a X3 o ile dobrze pamiętam, nawet go mierzyliśmy do auta, ale się potem dowiedzieliśmy, że ma tylko 3 gwiazdki w ADAC'u i zrezygnowaliśmy - bo płacąc 800PLN wymagamy czterech gwiazdek.

Oczywiście kupujemy na allegro (jak większość rzeczy dla dzieci - ceny!! Przebitka w sklepach dziecięcych to nawet 100% :szok: I to u nas razy dwa) ale chcieliśmy zmierzyć chłopaków, do auta i ogólnie dotknąć, zobaczyć na żywo itp. ;)


ja kupilam agatce tobika i jestem z niego bardzo zadowolona!! a co do pasow - laguna slynie z tego ze ma krotkie pasy a tobik sie zapina wiec nie powinno byc zle :) /dla porownania powiem ze maxi-cosi cabriofix - ta kolyska/ nie zapina sie do konca !!/ a jakie masz auto ??

jesli o zakupy chodzi to ja szukalam u nas ale nic nie znalazlam ... w jednym sklepie przypadkiem mi sie udalo przymierzyc ale to we wroclawiu jak jechalismy do poznania :) a ostatecznie kupilam na allegro ... i do tego uzywke z frotowym pokrowcem :) rewelacja!!!!! Zobacz załącznik 275795

My mamy audi80 z 95 roku, cholernie się wkurzyliśmy na te pasy. Znaleźliśmy nawet inną bazę do naszych fotelików Peg Perego, nazywa się Adjustable, coś jak isofix, ale bez tych uchwytów wpinanych w tylną kanapę auta. Już mieliśmy kupić (jedna ok 160PLN), ale się okazało, że fajnie fajnie, wpinasz fotelik, ale... go jeszcze musisz dopiąć wokoło pasem. To po cholerę taka baza??

Mi właśnie też ta aukcja podpasowała z pokrowcem.

Ale jest kolejny problem... Kolor. Za duży wybór po prostu :laugh2:
Czarne i ciemne się nagrzewają, jasne się brudzą, no nie wiemy jaki wybrać cholercia ;)

Mea powiedz mi jeszcze jak z regulacją pozycji? Jest zupełnie siedząca? Agatka się nie męczy? Nie zwisa jej główka podczas drzemki? Bo moi chłopcy tylko wsiądą w auto i śpią :)
 
reklama
na zdjeciu fotelik stoi na plasko i tam to wyglada jak by ta pozycja byla zupelnie siedzaca!! ale jak sie da na kanape to ona z automatu jest pochylona!! ja do tego pod przod podstawki podlozylam zawiniety 2 razy koc !! i wlasciwie agata ma niewiele mniej lezaca pozycje niz w nosidelku !! poza tym kupilam rogala ktory jest rewelacyjny !! glowka trzyma sie sztywno ale bardzo wygodnie /rogalik jest z granulkami wiec dopasowuje sie do ulozenia glowy !!/

ja moje nosidlo zapinalam w A80 /z 93 roku wiec chyba podobny model/ i se zapinalo poprawnie a jak pislam wczesniej w lagunie mam z tym klopota ... wiec powinno byc ok !!

ja mam taki ladny bezowy kolorek .. .ale jak mam pokrowiec to i tak rybka plum :) a pokrowiec jest bialy wiec sie nei grzeje a prac go mozna bez klopotu :)
 
Do góry