reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
jak wrce dam znac.
kurcze mrwti mnie to....

LECZENIE OSTREJ BIEGUNKI U DZIECKA

Kiedy należy się skontaktować z lekarzem? Bezzwłocznie, jeżeli stwierdza się któryś z następujących objawów:
- wybitnie wzmożone pragnienie,
- zapadnięte gałki oczne,
- płacz bez łez,
- rzadkie i skąpe oddawanie moczu,
- liczne wolne i tryskające stolce,
- intensywne wymioty,
- wysoką gorączkę,
- niechęć do picia,
- stolce z krwią,
- brak poprawy.
Szczególnie ważne są cztery pierwsze objawy, wskazujące na odwodnienie. Konieczna będzie wówczas pomoc lekarza i zastosowanie nawadniania dożylnego, gdyż nawadnianie doustne jest w takiej sytuacji niewystarczające.

jak widac po tym o skąpym moczu jest wspomniane i jest on na 4 miejscu w tych waznych zaburzeniach..a biegunka nie powstala w dniu pobytu nad jeziorem tylko wczesniej.. juz w dniu kapieli w basenie ja miala i smialam sie ze jak z kacperkiem sie bedzie kapac zeby go przypadkiem nie okupkala.
 
u nas dzis etz kolejny goracy dzien....
z julka jade do lekarz ana 14:20.. pojawil sie u nas brak moczu! grrr
zawsze cos

Może głupio pytam, ale pije Julka dużo? Przy takich upałach nietrudno o odwodnienie...
Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

moja Zosia odmawia jedzenia .... je coraz mniej, ale raczej sporo pije ... ja idę jutro do lekarza
 
Może głupio pytam, ale pije Julka dużo? Przy takich upałach nietrudno o odwodnienie...
Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

moja Zosia odmawia jedzenia .... je coraz mniej, ale raczej sporo pije ... ja idę jutro do lekarza

wiesz w pierwszy dzien biegunki odmawiala jedzenia... na drugi wyczailamze ona chce tylko herbatki.. wiec po 300ml wypija co 2 godz.
 
300 ml co 2 godziny? wydaje mi się, że to bardzo dużo. Przecież nie licząc nocy to będzie ok. 2 litrów na dobę.
daj znać po powrocie....
 
300 ml co 2 godziny? wydaje mi się, że to bardzo dużo. Przecież nie licząc nocy to będzie ok. 2 litrów na dobę.
daj znać po powrocie....

ona ogolnie bardzo duzo pije.... julka lubi pic dlatego nie myslalam ze biegunka moze byc powazniejsza myslalam ze to od zeba zreszta bieguni juz nie ma tylko ten mocz teraz.. wtedy w tej kupie ciezko bylo odnalezc mocz bo biegunka luuuzna jak mocz hehhehe i pampek byl ciezki ale od wczoraj mozna bylo to zauwayzc.

nocy nie trzeba liczyc hihihi bo julkka nie wstaje by sie napic w nocy ani najesc:)

na pewno dma znac jak wroce:)
 
Masakra się tu dzieje:( wszystkie poznikały. No naprawdę zamknięty miał być wrazie pisania intymnych rzeczy a zrobił się drugi główny a ten umiera! Co za bezsens
Witam nową mamę. Ps ja już ugotowana

Sie witam na glownym ze tak napisze bylo głosowanie kto jest za zamknieciem a kto nie... dziwne bo wiekszosc głosowała za otwartym wlasnie jako jedna z nielicznych ja , pamietam ze eliza marta za zamknieciem glosowalysmy i moze dlatego wolimy pisac tam... a reszta? wolala tutaj/.... przeciez .../
 
jesteśmy po wizycie u lekarza....
a więc tak pierwsze co powiedziała to przy tych upalach niekoniecznie musi to cos złego oznaczac ale:
skoro byla biegunka to czeka mnie łapanie moczu pora kolejny.
jutro do laboratorium i po 13 odebrac wynik i z nim do lekarza.
a ja mam zapisywac na kartce o ktorejk godz ile mleka wypila ile soczku wypila.. przy zmianie pampersa patrzec czy mocz jest....
i napisac takze o ktorej godz zuwazylam mocz na pampersie i czy bylo go duzo srednio i malo...
jak rozchylila wargi sromowe stwierdzial ze troche zaczerwienione jest wiec przepisała Clotrimazolum i kazala smarowac bo mowi ze byc moze ją to piecze.
takze wsyztsko wyjasni sie dopiero jutro! kolejny stres! mam nadzieje ze zadnej bakterii nie ebdzie! Prosze trzymajcie naprawde mocno kciuki!
 
jesteśmy po wizycie u lekarza....
a więc tak pierwsze co powiedziała to przy tych upalach niekoniecznie musi to cos złego oznaczac ale:
skoro byla biegunka to czeka mnie łapanie moczu pora kolejny.
jutro do laboratorium i po 13 odebrac wynik i z nim do lekarza.
a ja mam zapisywac na kartce o ktorejk godz ile mleka wypila ile soczku wypila.. przy zmianie pampersa patrzec czy mocz jest....
i napisac takze o ktorej godz zuwazylam mocz na pampersie i czy bylo go duzo srednio i malo...
jak rozchylila wargi sromowe stwierdzial ze troche zaczerwienione jest wiec przepisała Clotrimazolum i kazala smarowac bo mowi ze byc moze ją to piecze.
takze wsyztsko wyjasni sie dopiero jutro! kolejny stres! mam nadzieje ze zadnej bakterii nie ebdzie! Prosze trzymajcie naprawde mocno kciuki!

To my trzymamy mocno zaciśnięte kciukasy :)
 
reklama
Do góry