reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Kasiu z moim tez to roznie jest,ale jak idzie na noc to jak zasnie to spi,ale czasmi zanim zasnie to z 30 min sie wierci.
A w dzien potrafi spac 20 min i byc wyspanym:D dzis mi tak zrobil:)
moj to potrafi nawet w 5 minut sie wyspac!:p

Wszystkiego Najlepszego dla Tomeczka :)
DOLACZAMY SIE DO ZYCZEN!!!!!!!!!!!!!!!wszystkiego co najlepsze!
a my chrzciliśmy Filipka :) ( wkońcu! zawsze wypadało coś, co przesuwało datę, ale dzięki Bogu tym razem sie udało:p), impreza sie udała, w kościele mały był całkiem spokojny, prucz tego, że zaraz po nałożeniu zaczął wkładać do buzi szatkę, próbował wziąc rękę księdza do paszczy, i nie chciał znaku krzyża na główce :-D:-D:-Dale było oki:) a na wyborach też byłam :D
Witamy Aniolka!:D
hehe sie usmialam nie chcial znaku krzyza!:p

Dziewczyny ja wyskocze z dziwacznym pytaniem: jakich rzeczy uczycie juz swoje dzieci? albo czego powinno sie juz uczyc. wiem ze niektore ucza dzieci pic z kubeczkow i my tez chcemy zaczac jutro. Oprocz tego malej czytam, spiewam, mowie powoli "mama","tata","julia" zeby uczyla sie slow(pewnie za wczesnie na to...nie wiem) no i pokazujemy jej czesc i papa.
my tak caly czas robimy od dluzszego juz czasu + jeszcze slowo baba:)
i tez sie zastanawiam nad niekapkiem zeby pozniej nie bylo problemu ze chce butle, chociaz nie wiem czy nie za wczesnie....?

dziewczyny my dzis u pediatry po mleczko bylismy i stwierdzila ze przepisze nam teraz jednak bebilon bo humana moze olkowi nie starczac...:/
wazymy 8145 ( w tyg. przybral 445g) i ma juz 71 cm!!!!!i sie dziwily ze olek ma mala glowke w porownaniiu do klaty ale stwierdzilysmy ze to za mama:):p
i MAM DO WAS PYTANIE!!!!!!!:
zalecila mi zebym go odzwyczajala od karmien nocnych, tylko pytanie JAK!? :eek::eek::eek:
 
moj to potrafi nawet w 5 minut sie wyspac!:p


DOLACZAMY SIE DO ZYCZEN!!!!!!!!!!!!!!!wszystkiego co najlepsze!

Witamy Aniolka!:D
hehe sie usmialam nie chcial znaku krzyza!:p


my tak caly czas robimy od dluzszego juz czasu + jeszcze slowo baba:)
i tez sie zastanawiam nad niekapkiem zeby pozniej nie bylo problemu ze chce butle, chociaz nie wiem czy nie za wczesnie....?

dziewczyny my dzis u pediatry po mleczko bylismy i stwierdzila ze przepisze nam teraz jednak bebilon bo humana moze olkowi nie starczac...:/
wazymy 8145 ( w tyg. przybral 445g) i ma juz 71 cm!!!!!i sie dziwily ze olek ma mala glowke w porownaniiu do klaty ale stwierdzilysmy ze to za mama:):p
i MAM DO WAS PYTANIE!!!!!!!:
zalecila mi zebym go odzwyczajala od karmien nocnych, tylko pytanie JAK!? :eek::eek::eek:

Moze sprobuj dawac mu picie w nocy tak na oszukanie. Moze po kilku razach pomysli sobie ze na picie to nie warto sie budzic i w ten sposob cel zostanie osiagniety. Mojej siostry synek jednak byl takim glodomorem, ze sie to nie udalo ale wielu sie udaje.
 
moj to potrafi nawet w 5 minut sie wyspac!:p


DOLACZAMY SIE DO ZYCZEN!!!!!!!!!!!!!!!wszystkiego co najlepsze!

Witamy Aniolka!:D
hehe sie usmialam nie chcial znaku krzyza!:p


my tak caly czas robimy od dluzszego juz czasu + jeszcze slowo baba:)
i tez sie zastanawiam nad niekapkiem zeby pozniej nie bylo problemu ze chce butle, chociaz nie wiem czy nie za wczesnie....?

dziewczyny my dzis u pediatry po mleczko bylismy i stwierdzila ze przepisze nam teraz jednak bebilon bo humana moze olkowi nie starczac...:/
wazymy 8145 ( w tyg. przybral 445g) i ma juz 71 cm!!!!!i sie dziwily ze olek ma mala glowke w porownaniiu do klaty ale stwierdzilysmy ze to za mama:):p
i MAM DO WAS PYTANIE!!!!!!!:
zalecila mi zebym go odzwyczajala od karmien nocnych, tylko pytanie JAK!? :eek::eek::eek:

Ja zaczęłam jakiś czas temu odzwyczajac i w sumie jak zje o 20 to budzi się ok 5-6 dawałam mu w nocy najpierw herbatkę potem wodę a teraz już rzadko się budzi.
 
Moze sprobuj dawac mu picie w nocy tak na oszukanie. Moze po kilku razach pomysli sobie ze na picie to nie warto sie budzic i w ten sposob cel zostanie osiagniety. Mojej siostry synek jednak byl takim glodomorem, ze sie to nie udalo ale wielu sie udaje.

Ja zaczęłam jakiś czas temu odzwyczajac i w sumie jak zje o 20 to budzi się ok 5-6 dawałam mu w nocy najpierw herbatkę potem wodę a teraz już rzadko się budzi.
no wlasnie tylko to jest tak, przed szpitalem jak kladlismy go o 20.30 spac to sie budzil pierwszy raz ok 3-4
po szpitalu pierwsza pobudka ok polnocy, i dawalm mu herbatke, probowalam oszukac ale to nie ma sensu bo to cwaniak maly jest i za godzine albo pol znow sie budzi na mlesio:/:cool:
 
no wlasnie tylko to jest tak, przed szpitalem jak kladlismy go o 20.30 spac to sie budzil pierwszy raz ok 3-4
po szpitalu pierwsza pobudka ok polnocy, i dawalm mu herbatke, probowalam oszukac ale to nie ma sensu bo to cwaniak maly jest i za godzine albo pol znow sie budzi na mlesio:/:cool:

U mnie na początku było identycznie budził się ok 3 później mu się poprzestawiało i budził sie o północy i o 3. Dawałam mu herbatkę i po godzinie znowu wołał. A teraz już nie woła, powolutku i sie oduczył dziecko wie czego mu potrzeba i jak dojrzeje że wieczorny posiłek mu wystarcza nie będzie już wołał mleczka w nocy. Michał na noc je 210ml kaszki z mlekiem a przedtem wystarczało mu 150ml mleka.
 
mój o dziwo tez ostatnimi czasy spokojniutki:) dale trwa u nas akcja; odzywaczajanie Filipka od mamy na każde zawołanie, i nawet widać już efekty :)

no to gratulacje :) oby tak dalej :tak:

Dziewczyny ja wyskocze z dziwacznym pytaniem: jakich rzeczy uczycie juz swoje dzieci? albo czego powinno sie juz uczyc. wiem ze niektore ucza dzieci pic z kubeczkow i my tez chcemy zaczac jutro. Oprocz tego malej czytam, spiewam, mowie powoli "mama","tata","julia" zeby uczyla sie slow(pewnie za wczesnie na to...nie wiem) no i pokazujemy jej czesc i papa.

Wcale nie za wcześnie :tak: Ja też mu ciągle nawijam 'ma-ma' 'ta-ta' 'ba-ba' i on mnie uważnie słucha i gada po swojemu, a czasami uda mu się powiedzieć 'ba' 'ma' 'ga' lub niezidentyfikowane coś :-D Grunt to osłuchanie dziecka z wyrazami - mówić wolno i wyraźnie i z uporem :)
Oprócz tego piosenki, okrzyki radości (wtedy ma największą radochę :)). I Aluś już wie, że jak mówię 'brawo', to się klaszcze w dłonie :tak: Chociaż nie klaśnie, ale złoży rączki i się śmieje :)
Na słowo 'piątka' podaje rączkę i próbuje przybić :-D

Kasia mojej szwagierce kazali oszukiwać małego wodą nocy, bo za dużo przybrał na wadze, ale w efekcie ma tylko biedaczka częstsze pobudki - napoi go, żeby za pół godz wstać i dać mu cyca :tak:
Trudno powiedzieć, jak oszukać dziecko. Mi się na mod nie budzi w nocy...rozumię, że Bebilon Pepti dostaje, skoro od lekarza? Aluś ma to mleczko i smakuje mu bardzo :tak: Zresztą wszystko jest lepsze od Nutramigenu :-D
 
reklama
Do góry