reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mnie w ośrodku gdzie jadę na USG odradzilili robienie 3D przed 22 tygodniem bo obraz jest rozmyty dzidzia mało wyraźna zresztą koleżanka która była tam w 20 tyg to potwierdza więc wybieram się po skończeniu 22 tyg na USG genetyczne a czy 3D to zobaczę czy jest sens bo oni wszystkie pomiary robią w 2D ale mogą na życzenie pacjenta przełączyć później na 3D. .

mi lekarz u ktorego bylam na genetycznym powiedzial ze na 3d najlepiej po 21 ... 22 tygodniu przyjsc ... ja ide w polowie 21 tygodnia wiec mam nadzieje ze juz fajnie bedzie widac :D
 
reklama
co do tych chust, to mnie osobiście nie odpowiadają :no2: nosidełko jak najbardziej za.

Hmm wlasnie ja tez bylam bardziej przychylna nosidelkom, a nie chusta, ale teraz tyle sie o tym mowi i badaja ciagle wplyw nosidelek, ze chyba faktycznie lepiej dla malucha nosic go w chuscie.Ale raczej nie zbyt dlugo, bo to tez niedobrze:tak:

Może i lepiej ale czasami jestem przerażona że może jednak zbyt szybko zdecydowaliśmy się na drugie:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Powtarzam sobie że tyle bab tak miało dzieci i przeżyło ale jak mała jest wyjątkowo zmierzła to mam doła że nie dam rady i zwariuję:-D:-D:-D

Ach jak ja musze dac rade z blizniakami to i Ty dasz sobie swietnie rade ze swoja dwojeczka:happy:

Co do "Jezyka niemowlat", to moze pozycz sobie na poczatek albo sciagnij wersje e-bookowa i jak stwierdzisz, ze ci odpowiada to zakupisz

Faktycznie, zupełnie zapomniałam o e-bookach... Dzięki za przypomnienie.Chociaż te 20 zł to też nie maja
ątek przecież:)
Co do odpowiedzialnego rodzicielstwa, to ta ciąża była raczej planowana- tzn planowaliśmy za 3-4 miesiące, najpierw chciałam zrobić badania, zacząć brać kwas foliowy... Ale maluszek nas wyprzedził. Tylko planując ciążę zakładałam, że nie będę kupować nowych rzeczy a teraz jak Was czytam to mam wrażenie że nasza kruszynka będzie jakaś poszkodowana bo nic jej nie kupimy, nie remontujemy dla niej pokoju, żadne z nas nie zamierza też rezygnować ze studiów... Nie mówiąc już o perspektywie własnego domu czy chociażby mieszkania. I co z nas będą za rodzice??:-(Dobrze, że chociaż udało mi się zrobić kilka przedmiotów "wprzód" na studiach i przyszły rok akademicki zapowiada się raczej lekko[/QUOTE]

Jak juz pisaly dziewczyny glowa do gory;-) My rowniez podostwalismy ciuszki, troche kupuje w sklepach z uzywana odzieza, pokoju nie beda mialy osobnego, bo nie ma gdzie, i we 4 bedziemy spac w naszej sypialni:tak:
Takze nic sie nie martw nie tylko Wy nie mozecie sobie pozwolic na najlepsze i najdrozsze akcesoria dla dzieci:tak:

wrybniku też są wyprzedaże w re. ;) ale ja póki co nic tam nie kupuję.. ewentualnie mojemu muszę spodenki zakupić ;-D:-D:-D:-D

JAKBY KTÓRAŚ Z WAS JESZCZE CHCIAŁA 'JĘZYK NIEMOWLĄT' W WERSJI ELEKTRONICZNEJ TO PISAĆ A UDOSTEPNIĘ :-D:-D

Ja chce, ja chce:-)

Dziewczyny jak to jest u Was z pielęgnacją stóp-obcinaniem pazurków albo malowaniem??
Bo ja właśnie zaczęłam malować i muszę przyznać,że jeszcze miesiąc i czarno to widzę:tak::tak::tak:

Poki co jeszcze siegam, ale chyba juz niedlugo:-p

:)
czy któraś z Was miała mdłości lub taki "niesmak" po tabletkach-witaminkach? bo byłam dzisiaj na badaniach i powiedziałam o tym mojemu gin a on stwierdził że skoro mam dobre wyniki krwi to mogę je odstawić i dostarczać sobie witaminek naturalnie, czyli zajadac warzywa, owoce, itp. Ale mam takie małe opory zeby nie brac wogóle ich, boję się że nie dostarczę małej wszystkich niezbędnych witaminek...:( Jakie jest Wasze zdanie?

Ja 3 razy po wzieciu witamin zjadlam owoce i 3 razy zwymiotowalam, szczegolnie po zelazie:confused2:
Teraz juz nie popelniam tego bledu i jest ok:-) Witaminki biore, bo uwazam, ze sa potrzebne, a teraz te owoce i warzywa maja w sobie wiecej chemi jak witamin

Wiecie co jak mialam caly czas czuje na chlopaka to zaczynam sie lamac...a to dlatego, ze jak rano nadrabiam coscie popisaly wieczorkiem to dzidzia mocno kopie a pozniej caly dzien nic-ewentualnie sie cos poruszy ale nie tak mocno!! a tylko dziewczyna moze tak reagowac na dawke swiezych ploteczek!!!!!

:-D:-D:-D rozbawilas mnie :tak:
 
dziewczyny pisałyscie o wit C ze jest nie wskazana w duzych ilosciach w takim razie nurtuje mnie pytanie co z owocami takimi jak cytryna, truskawki itp.bo przeciez tam jest bardzo duzo wit c a ja ciagle wcinam owoce i zastanawiam sie co wtedy z ta witc?
 
Mnie nic nie boli na szczęście. A jak boli to rozciąganie macicy, ale ten ból jest lekki i specyficzny i wtedy wiem, że to na pewno rozciąganie macicy i się nie martwię.
Wiecie przez to, że prawie dziennie jest ładna pogoda to ja wieszam pranie kilka razy na dzień na ogrodzie - nie wiem ile prawdy jest w tym, że nie wolno rąk unosić, ale jak nie ja to kto powiesi pranie jak Mój najczęściej ma takie zmiany, że rano nie może prania powiesić;P A tak to się oszczędzam. Już nawet klatki z kanarkami nie noszę;))


e tam ja dzis okno mylam ... firanki i te sprawy ... nie ma co przesadzac :D
tak btw to mi pranie zalega w pralce bo zapomnialam wyjac !!!
 
reklama
Piszecie i piszecie :-) Człowiek zrobi godzinkę wolnego i już nadrabiania na następny kwadrans ;-)
Co do 3D to my ostatnio pytaliśmy na USG kiedy najlepiej iść i mówili żeby między 22 a 24 tygodniem. Wcześniej ponoć niewiele widać a potem dzieciak jest za duży i nie wszystko już widać. Mamy zamiar wybrać się końcem sierpnia, jak będziemy w Polsce, akurat będzie 25 tydzień... Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jeszcze nawet nie wiemy gdzie będziemy robić (w Łodzi u mnie czy w Bielsku u mojego). Do tego jeszcze moja gin stwierdziła, że idzie na urlop akurat gdy ja przyjeżdżam i zostałam na lodzie ;-( Muszę szybko znaleźć dobrego gina w Łodzi na jedną wizytę... Zna ktoś kogoś dobrego?
 
Do góry