reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Dziewczynki - tak sobie czytam o aszych klopotach z glodomorkami.
Jasne ,ze dzieci czasem sa bardzo glone. Max tez duzo je. Cesto jdnak potrafi przespac w dzien swoja pore jedzenia i robi sie rzerwa 4,5h. w nocy nawet i 8h , 9h. Czasem jednak i p 2,5h wola o mleczko.

Do czego zmierzam.? a do tgoze czesto wydaje sie nam ze dzidzius plaze to jest glodny wiec dajemy mu butelke. A on podydka troszke i juz nie chce.
Sa inne powody placzu dzieka tylko niektore z nas mam nie potrafia jeszcze rozpoznac roznic placzu.
ZABAWA
Czesto dzieci sa poprostu znudzone. Ja Maxa klade na kanapie i gadam do niego. Jak mu sie znudzi to go sadzam na lezazku i przypinam jakies zabawki , ktore on oglada. Po jakims czasei jak zacznie stkac zaniose na przewijak. Stamtad uwielbia ogladac obrazy na scianie - gada do nich jak najety. Potem klade na podlodze na brzuszku. Potem przytule. I tak nam mija dzien.
Nie od butli do butli tylo od jednej "zabawy" do drugiej. A w miedzyczasie sa butle z mleczkiem. Ja mam dla siebie czas a on ma zajecie.
Nawet jak biore prysznic do siedzi na lezaczu przede mna a ja mu tancze i spiewam. Tez se gapi na mnie jak na pokrecona ale lubi to .
SMOCZEK
Poza tym Max na poczatku plkal trosze i zauwazylam ,ze butle cagnie nie po to zeby jesc ale po to zeby ssac. Nawet jak zmienilam kat butelki tak ze mleko nie lecialo on byl zadowolony bo smoka mial w usteczkh. Polecialam wiec po smoczki do sklepu. Zacolerke nie chcial. Wypluwal, krztusil sie. A takie ladne - drogie smoczki pokupowalam.
Pomyslalam wiec ,ze ostatnia szansa i znalazlam najbrzydszy smoczek w miescie :-) ale za to z koncowka lateksowa a nie silikonowa i do tego w ksztacie kuleczki a nie takim jak te co dentysci doradzaja o kszalcie odpowiednim ze wzgledow ortodontycznych. I wiecie co?? Jak sotl ta kuleczke to poprost poochal swojego smoczka. Nie ciagnie non stop ale czasem jak jest pol spiacy albo zmeczony dostaje smoka i jak reka odjal.
BOL
Inny powod to bol brzuszka . I butla z mlekiem co 30min tz nie pomoze. MOze nawet zaszkodzic. Dlatego trzeba wtedy omasowac, poprzytulac, pogikowac.
Moze ma kolki?

Chodzi o to ,zebyscie najpierw wyprobowaly wszystkie opcje a dopiero na kocu siegnely po butelke. W koncu nasze dzieciaczki maja juz ponad miesiac wiec karmienie na zadanie powoli powiino ustepowac rytmowi dnia.

madrze gada polac jej :-)

oczywiscie masz racjie ja dopiero
od jakis 2 tygodni rozszyfrowałam co moja mała odemnie chce
nie zawsze płacz rozkapryszenie czy nawet namietne ssanie smoka
oznacza wołanie o jedzenie
i jeszcze pewnie daleka droga przedemna ...
ale codziennie ucze sie czegos nowego o moim dziecku
trzeba sie naprawde wsłuchac ( wpatrzec ) w te nasze istotki
 
reklama
Wybaccie mi te ciagle literowki ale cos nie tak z moja klawiatura.

A ja mam taki problem i czekam na ratunek od Was - hemoroidy
Wyszly mi po porodzie ale dostalam masc i sie slicznie , szybciutko wchlonely. Niestety wczoraj mialam problem z kupka i taki mi sie jeden bolesny pojawil ,ze nie moge normalnie usiasc. Uzywam ta masc z antybiotykiem ale nadal bardzo boli. :-(. Ratunku - co robc? I czy one sie kiedys wchlona tak na dobre czy juz awsze beda wylazic po wysilku czy zatwardzeniu???

ja z tym nie mam problemu
ale moj A ma i stosuje na to taka masc procto hemolan
albo nic i mu przechodzi i ma na jakis czas spokoj

ps i jednak bedzie MURA bo u nas w pl buzz zostały tylko nieciekawe kolory nawet u poducenta sa tylko dwa kolory nie wiem dlaczego nie ma wiekszego wyboru :baffled:
 
jako jedyna chyba jestem tu mamą karmiącą pół na pół swoim mlekiem i sztucznym. i właśnie podejmuję ostatnią próbę żeby Danielek jadł tylko z piersi. poświęcam kilka dni i nocy na leżakowanie z nim przy piersi, trzymajcie kciuki... i życzcie wytrwałości...

no ja zakonczyłam swoja przygode z odciaganiem tydzien temu
dla mnie była to nie rowna walka
no i tez musiałam wziac te leki
wiec musiałam podjac decyzje co dalej
tobie zycze wytrwałosci moze jeszcze młody zaskoczy
powodzenia
 
Ja mam na brzuchu:baffled: A żeby było śmieszniej to mam Fissana a ciągle zapominam się smarować nim:baffled: Mój twierdzi, że rozstępy są coraz mniej widoczne. To w ogóle możliwe bez żadnych środków:sorry2::-p? Nie sądzę.

Mozliwe ze zbledna ale nie znikna:no:
Co do Fissana to mam tak samo:tak:zapominam sie nim smarowac.

jako jedyna chyba jestem tu mamą karmiącą pół na pół swoim mlekiem i sztucznym. i właśnie podejmuję ostatnią próbę żeby Danielek jadł tylko z piersi. poświęcam kilka dni i nocy na leżakowanie z nim przy piersi, trzymajcie kciuki... i życzcie wytrwałości...

No to kochana trzymam kciuki;-)

EMWU ja nie pomoge bo nigdy nie mialam:no:
 
jako jedyna chyba jestem tu mamą karmiącą pół na pół swoim mlekiem i sztucznym. i właśnie podejmuję ostatnią próbę żeby Danielek jadł tylko z piersi. poświęcam kilka dni i nocy na leżakowanie z nim przy piersi, trzymajcie kciuki... i życzcie wytrwałości...


Trzymamy mocno kciuki! Na pewno się udą:-)

Wybaccie mi te ciagle literowki ale cos nie tak z moja klawiatura.

A ja mam taki problem i czekam na ratunek od Was - hemoroidy
Wyszly mi po porodzie ale dostalam masc i sie slicznie , szybciutko wchlonely. Niestety wczoraj mialam problem z kupka i taki mi sie jeden bolesny pojawil ,ze nie moge normalnie usiasc. Uzywam ta masc z antybiotykiem ale nadal bardzo boli. :-(. Ratunku - co robc? I czy one sie kiedys wchlona tak na dobre czy juz awsze beda wylazic po wysilku czy zatwardzeniu???

To ja się dołączę do pytania...bo mi na kilka dni przechodzi po maści a potem znów wraca:wściekła/y:

A mój maluszek nawet dziś prędko zasnął:szok:
Może z 3 razy musiałam go chwilę ponosić:szok:
A najlepsze jest to że dziś dałam mu zamiast bebiko...bebilon!!!
Zjadł na dwa razy 160 ml:szok: i jak mu już się pożadnie odbiło to zasnął:szok:
Trochę mnie wystraszyłyście tym że tak dzieciątka mogą zareagować na zmianę mleka ale w sumie już nan zmieniłam na bebiko więc chyba teraz nie będzie źle:baffled:
No i w grę wchodzi tylko jedna butla wieczorem...potem już tylko cycuś:-)

Asia no super się Fifol obłowił na chrzcinach:-);-)
Nam tak akurat wróciło się za imprezę no i dostał ten termometr do ucha matę i stoliczek
FISHER PRICE -- AKTYWNY STOLICZEK PL + GRATIS !!! (899229024) - Aukcje internetowe Allegro

naprawdę super...choć teraz Hania ma z niego więcej radochy:-)
 
madrze gada polac jej :-)

oczywiscie masz racjie ja dopiero
od jakis 2 tygodni rozszyfrowałam co moja mała odemnie chce
nie zawsze płacz rozkapryszenie czy nawet namietne ssanie smoka
oznacza wołanie o jedzenie
i jeszcze pewnie daleka droga przedemna ...
ale codziennie ucze sie czegos nowego o moim dziecku
trzeba sie naprawde wsłuchac ( wpatrzec ) w te nasze istotki
A jasne ,ze polejcie ;-)
Ja tez sie ciagle ucze wlasnego synka.


ja z tym nie mam problemu
ale moj A ma i stosuje na to taka masc procto hemolan
albo nic i mu przechodzi i ma na jakis czas spokoj

ps i jednak bedzie MURA bo u nas w pl buzz zostały tylko nieciekawe kolory nawet u poducenta sa tylko dwa kolory nie wiem dlaczego nie ma wiekszego wyboru :baffled:
mura pewnie tez fajny
 
reklama
madrze gada polac jej :-)

oczywiscie masz racjie ja dopiero
od jakis 2 tygodni rozszyfrowałam co moja mała odemnie chce
nie zawsze płacz rozkapryszenie czy nawet namietne ssanie smoka
oznacza wołanie o jedzenie
i jeszcze pewnie daleka droga przedemna ...
ale codziennie ucze sie czegos nowego o moim dziecku
trzeba sie naprawde wsłuchac ( wpatrzec ) w te nasze istotki
Oczywiście, że tak. Ja dopiero od paru dni potrafię rozróżnić płacze Małej;-) I w ogóle syt. rozpoznać. Miłe to poznawanie:happy2:
 
Do góry