reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

No ja kurka karmie butla a on ciagle chce chyba by opieke wezwali jakbym mu nie dala ze dziecko bije hihi a czym przepijac?

herbatki z kopru, z rumianku, uspokajające - są i z hippa i z bobovity z tym, że te z hippa są już od 1 tygodnia, z bobovity te same widziałam od 1 miesiąca. albo samą wodą przegotowaną, dziecko na sztucznym mleku musi być dopajane.
 
reklama
moja je regularnie co 3-4godziny do max. 140/150ml. Nakarmiłam przed wyjsciem i zostawiłam 2 butelki prawie pełne...zdażyłam wrócić przed daniem drugiej :tak: Karmie tylko piesią :tak: a cyce prawie mi eksplodowały ;-) 6godzin to max bez sciagania lub karmienia jak dla mnie:tak:

No u mnie tak samo. Po 6 h czuję, że cyce są na granicy wytrzymałości. Będę musiała spróbować z tym odciąganiem. A powiedz mi jeszcze, czy można odciągać po trochu podczas kolejnych karmień do jednej butli, czy to trzeba jednorazowo "wydoić" 140 ml? No bo ja bym wolała nie opróżniać od razu całej piersi, bo jak się potem wyprodukuje, to ja nie nadążę z tym odciąganiem, a mała z jedzeniem :confused::baffled:.

My też tylko na cycu wciąz- jak malutka zostaje z mężem to zostawiam im 120 ml i na ogół starcza. Tzn do tej pory starczało;-)

Dobrze wiedzieć ;-). Ja nie mam pojęcia, ile mała zjada za jednym zamachem, ale myślę, że ta mała butelka powinna wystarczyć :confused::nerd:.

smarowałam,ale ja teraz juz nie mam popekanych, wszytsko zaleczone...one teraz mnie poprostu bolą:baffled: zawsze mialam bardzo wrazliwe piesi i zastanawialam sie cala ciaz czy ja wogole bede mogla karmic ...
Moze moje cycuch sie nie nadaja do karmienia...nie wiem juz sama...naprawde jest mi ciezko i jest to dla mnie mega problem...no ale cóż..najwidoczniej nie moze byc wszytsko od pocztaku do konca takie łatwe i przyjemne ...

Współczuję z tymi brodawkami. Ja dla odmiany karmię tylko w nakładkach i na szczęście nic mi nie pęka i nawet nie smaruję ich niczym, choć przed porodem zaopatrzyłam się w różne maści do popękanych brodawek. Ale w sumie to lepiej, że nie są potrzebne. Mogę Ci tylko doradzić tą maść co ja mam- PureLan firmy Medela. Jest to czysta lanolina i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem. Koleżanka miała bardzo popękane i po tej maści było nieco lepiej.

Karmisz piersią czy butlą ?

Ja karmię piersią, mały mój miewa tak samo :tak: w okresie czuwania kiedy dziecię jest aktywne, mojemu np. nie tyle się chce jeść co pić, powisieć na cycu (bo u mamy dobrze) :no:

Moja jak nie śpi, to też niekiedy chce co pół godziny jeść :happy2:.
 
no i kolejny koszmar mnie spotkal.
dalam ogloszenie na necie ze mlode malzenstwo z malym dzieckiem pilnie poszukuje mieszkania ..i oddzwonil facet bylam przed chwila ogladac mieszkanie i zarypał do mnie tak...."a pani widzę w ciąży" no szlaq by trafil!!!!!!!!! az taka wielka jeszcze jestem??? moj boze co ja mam zrobic by w koncu ten wstretny brzuch zgubic i miec spowrotem swoja figure!
 
Witam się.
My po szczepieniach. 3 dawki. Myślałam, że będę ryczeć razem z Martynką.. Matko Boska jak Mała płakała:( Aż jej powietrza brakowało:(( Do teraz nie mogę się otrząsnąć.
Myszka waży 4400g:) Przepięknie przybiera na wadze. Zważywszy na fakt, że jej waga urodzeniowa to było 2860g a ma 1.5 miesiąca, tak więc extra:)

Mała niespokojna bardzo. Uda się jej zasnąć, jak teraz, ale na max 10 min i płacz. A raczej ataki płaczu:( Mówiła lekarka, że Mała może być niespokojna przez parę dni. Zaraz Mój jedzie do apteki kupić coś na gorączkę, gdyby, odpukać, miała. Mój J ma na nockę to wolę być zaopatrzona w lek. Oby Myszka dobrze noc przespała...... Ile bym dała żeby ten ból na mnie przeszedł:(
 
A to już trzeba zapytać butelkowe mamy :tak: ja sama kilka razy przepajałam małego woda z cukrem, raz siorbatą z koprem ... ale są też inne siorbaty dla niemowlaków ...

Dziewczynki będą wiedziały coś na ten temat wiecej ...
Ja jak wiem, że Myszka dużo mleka wypiła a jeszcze by chciała pić to jej daję herbatki z kopru i pomaga.
 
Kochane mam problem moj maly ma kilka karmien w ciagu dnia co 3 godzinki ale np pol dnia ma takie ze chce jesc co chwilke co pol godziny albo co godzine mniejsze porcje ale dzis to juz masakra od rana w sumie nie pospal i je co pol godziny co godzina to 30 to 50 to 60 albo 20 ml walnal juz 2 duze kupy ale co chwilka jest marudny poplakuje nie wiem co moge zrobic zeby jadl co 2-3 godziny bo to chyba niedobrze jak co rusz mu mleko daje ale on jest glodny to coz mam zrobic jak sie nie naje porzadnie za jednym razem help!!!

karnitynko dziecko musi miec conajmniej 2 h przerwy miedzy posiłkami mowie tu o karmieniu butla mleczkiem modyfikowanym
my nawet ostatnio wydłuzylismy i co trzy je i wkoncu zjada całosc a nie troszke i znow woła
jezeli nie bedzie tej przerwy to zołodek sie otworzy i wypusci jeszcze niestrawiony pokarm i beda problemy z brzuszkiem
tez mialam taki problem musisz go oszukac herbatka
ja dałam jej rumiankowa z hippa
rozrabiasz setke z łyzeczka herbatki zreszta tam masz napisane
tylko ja jej nie dałam wypic całosci tylko 50 ml
ostatnio mała zjadła tym sposobem prawie litr mleka:szok:
 
no i kolejny koszmar mnie spotkal.
dalam ogloszenie na necie ze mlode malzenstwo z malym dzieckiem pilnie poszukuje mieszkania ..i oddzwonil facet bylam przed chwila ogladac mieszkanie i zarypał do mnie tak...."a pani widzę w ciąży" no szlaq by trafil!!!!!!!!! az taka wielka jeszcze jestem??? moj boze co ja mam zrobic by w koncu ten wstretny brzuch zgubic i miec spowrotem swoja figure!

na lato bedziemy laski :-)
mi tez niezły brzuszek został :dry:
 
Zapomniałam dodac z mam okropne rozstepy ehhh prawie wszedzie ///// i ciało zniszczone do konca zycia...:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: to najgorsze......
Ja mam na brzuchu:baffled: A żeby było śmieszniej to mam Fissana a ciągle zapominam się smarować nim:baffled: Mój twierdzi, że rozstępy są coraz mniej widoczne. To w ogóle możliwe bez żadnych środków:sorry2::-p? Nie sądzę.
 
Witam się.
My po szczepieniach. 3 dawki. Myślałam, że będę ryczeć razem z Martynką.. Matko Boska jak Mała płakała:( Aż jej powietrza brakowało:(( Do teraz nie mogę się otrząsnąć.
Myszka waży 4400g:) Przepięknie przybiera na wadze. Zważywszy na fakt, że jej waga urodzeniowa to było 2860g a ma 1.5 miesiąca, tak więc extra:)

Mała niespokojna bardzo. Uda się jej zasnąć, jak teraz, ale na max 10 min i płacz. A raczej ataki płaczu:( Mówiła lekarka, że Mała może być niespokojna przez parę dni. Zaraz Mój jedzie do apteki kupić coś na gorączkę, gdyby, odpukać, miała. Mój J ma na nockę to wolę być zaopatrzona w lek. Oby Myszka dobrze noc przespała...... Ile bym dała żeby ten ból na mnie przeszedł:(

ja też sama na noc z niespokojnym i marudnym dzieckiem. nie wiem, czy to ta pogoda czy go jakieś przeziębienie dopadło, niby w dzień nie kaszlał ani nie widziałam żeby miał katarek, teraz coś pokaszlał ale to może to suche powietrze. jutro kupuję nawilżacz.

co do Twojego ostatniego zdania to chyba każda z nas tak ma... najgorszy widok to cierpiące dziecko.
 
reklama
Do góry