reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja mam na brzuchu:baffled: A żeby było śmieszniej to mam Fissana a ciągle zapominam się smarować nim:baffled: Mój twierdzi, że rozstępy są coraz mniej widoczne. To w ogóle możliwe bez żadnych środków:sorry2::-p? Nie sądzę.

z biegiem czasu rozstępy same wyblakną ale będą widoczne, ich się już raczej nie pozbędziemy... :dry:

na lato bedziemy laski :-)
mi tez niezły brzuszek został :dry:

dołączam się. ja mam tak naciągniętą skórę po ciąży że zwisa mi niezły flaczek :sad:
 
reklama
ja też wózka nawet nie wnosze do domu :tak: ostatnio chciałam kupić hustawke ,taka jak dziewczyny, ale puknelam sie w glowe i stwierdzilam -po co mi uczyc dziecko bujania skoro nie mam z nia zadnych problemow ,ani nie domaga się zadnego bujania,noszenia itd... na własne zyczenie bym narobiła sobie kłopotu;-) a pózniej wez i odzwyczaj...:-D i skonczylo sie na zakupie lezaczka z bajerami:tak:
Nasza Kruszka lubi jak się ją nosi w pozycji 'na samolota';-) Uspokaja się bardzo.
 
my tez dajemy bebiko
zastanawiałam sie nad bebilonem
ale czy ktoras z dziewczyn wie czemu on jest niby lepszy:confused::confused::confused::confused:

jak dla mnie Bebilon to niewypał. po Bebilonie A.R. mały miał bóle brzucha a po Bebilonie Comfort wysypało go na całym ciele...
Daniel toleruje tylko i wyłącznie Nan H.A. i moje mleko.
 
jak dla mnie Bebilon to niewypał. po Bebilonie A.R. mały miał bóle brzucha a po Bebilonie Comfort wysypało go na całym ciele...
Daniel toleruje tylko i wyłącznie Nan H.A. i moje mleko.
Moja bardzo lubi Bebilon, ale innego mleka nie zna, więc bez porównania;-) Nawet w szpitalu był Bebilon.
 
karnitynko dziecko musi miec conajmniej 2 h przerwy miedzy posiłkami mowie tu o karmieniu butla mleczkiem modyfikowanym
my nawet ostatnio wydłuzylismy i co trzy je i wkoncu zjada całosc a nie troszke i znow woła
jezeli nie bedzie tej przerwy to zołodek sie otworzy i wypusci jeszcze niestrawiony pokarm i beda problemy z brzuszkiem
tez mialam taki problem musisz go oszukac herbatka
ja dałam jej rumiankowa z hippa
rozrabiasz setke z łyzeczka herbatki zreszta tam masz napisane
tylko ja jej nie dałam wypic całosci tylko 50 ml
ostatnio mała zjadła tym sposobem prawie litr mleka:szok:
Ojej no wlasnie tak sie obawialam ze bedzie go brzuszek bolal ale nie wiedzialam co mam zrobic a moge poki co dac wody przegotowanej bo nie mam tej herbatki najwczesniej w srode bede mogla kupic??
 
Dziewczynki - tak sobie czytam o aszych klopotach z glodomorkami.
Jasne ,ze dzieci czasem sa bardzo glone. Max tez duzo je. Cesto jdnak potrafi przespac w dzien swoja pore jedzenia i robi sie rzerwa 4,5h. w nocy nawet i 8h , 9h. Czasem jednak i p 2,5h wola o mleczko.

Do czego zmierzam.? a do tgoze czesto wydaje sie nam ze dzidzius plaze to jest glodny wiec dajemy mu butelke. A on podydka troszke i juz nie chce.
Sa inne powody placzu dzieka tylko niektore z nas mam nie potrafia jeszcze rozpoznac roznic placzu.
ZABAWA
Czesto dzieci sa poprostu znudzone. Ja Maxa klade na kanapie i gadam do niego. Jak mu sie znudzi to go sadzam na lezazku i przypinam jakies zabawki , ktore on oglada. Po jakims czasei jak zacznie stkac zaniose na przewijak. Stamtad uwielbia ogladac obrazy na scianie - gada do nich jak najety. Potem klade na podlodze na brzuszku. Potem przytule. I tak nam mija dzien.
Nie od butli do butli tylo od jednej "zabawy" do drugiej. A w miedzyczasie sa butle z mleczkiem. Ja mam dla siebie czas a on ma zajecie.
Nawet jak biore prysznic do siedzi na lezaczu przede mna a ja mu tancze i spiewam. Tez se gapi na mnie jak na pokrecona ale lubi to .
SMOCZEK
Poza tym Max na poczatku plkal trosze i zauwazylam ,ze butle cagnie nie po to zeby jesc ale po to zeby ssac. Nawet jak zmienilam kat butelki tak ze mleko nie lecialo on byl zadowolony bo smoka mial w usteczkh. Polecialam wiec po smoczki do sklepu. Zacolerke nie chcial. Wypluwal, krztusil sie. A takie ladne - drogie smoczki pokupowalam.
Pomyslalam wiec ,ze ostatnia szansa i znalazlam najbrzydszy smoczek w miescie :-) ale za to z koncowka lateksowa a nie silikonowa i do tego w ksztacie kuleczki a nie takim jak te co dentysci doradzaja o kszalcie odpowiednim ze wzgledow ortodontycznych. I wiecie co?? Jak sotl ta kuleczke to poprost poochal swojego smoczka. Nie ciagnie non stop ale czasem jak jest pol spiacy albo zmeczony dostaje smoka i jak reka odjal.
BOL
Inny powod to bol brzuszka . I butla z mlekiem co 30min tz nie pomoze. MOze nawet zaszkodzic. Dlatego trzeba wtedy omasowac, poprzytulac, pogikowac.
Moze ma kolki?

Chodzi o to ,zebyscie najpierw wyprobowaly wszystkie opcje a dopiero na kocu siegnely po butelke. W koncu nasze dzieciaczki maja juz ponad miesiac wiec karmienie na zadanie powoli powiino ustepowac rytmowi dnia.
 
jako jedyna chyba jestem tu mamą karmiącą pół na pół swoim mlekiem i sztucznym. i właśnie podejmuję ostatnią próbę żeby Danielek jadł tylko z piersi. poświęcam kilka dni i nocy na leżakowanie z nim przy piersi, trzymajcie kciuki... i życzcie wytrwałości...
 
reklama
Wybaccie mi te ciagle literowki ale cos nie tak z moja klawiatura.

A ja mam taki problem i czekam na ratunek od Was - hemoroidy
Wyszly mi po porodzie ale dostalam masc i sie slicznie , szybciutko wchlonely. Niestety wczoraj mialam problem z kupka i taki mi sie jeden bolesny pojawil ,ze nie moge normalnie usiasc. Uzywam ta masc z antybiotykiem ale nadal bardzo boli. :-(. Ratunku - co robc? I czy one sie kiedys wchlona tak na dobre czy juz awsze beda wylazic po wysilku czy zatwardzeniu???
 
Do góry