reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Nessi, podziwiam Twój zapał do pracy. Mnie od jakiegoś czasu totalnie nic się nie chce, najchętniej zamknęłabym się w szafie i siedziała tam do porodu...
A dziś w nocy miałam takie skurcze promieniujące na krzyż, że już myślałam, że urodzę. Ale przeszło po Nospie :-)
 
co do Twojego pytania to jka najbardziej tak. jedna z dziewczyn tu opisywala nawet ze miala szyjke nie skrocona nic sie nie dzialo dziecko wysoko nawet glowka w kanal rodny nie zeslzo, brak rozwarcia a nagle wody chlusnely i juz tuli dzidzie!!

pewnie ze mozliwe !!! i to nawet zdazra sie dosc czesto ze glowka w kanal dopiero schodzi przy skurczach !!

a co do zusu to ja mam i tak placone przez kopalnie wiec mam wyplate normalnie tak jak by mi placil zaklad pracy ... a z zusem oni sie rozliczaja ...

No to się troszeczkę zaskoczyłam tym, że to jak najbardziej możliwe ugh :szok:.

A jeszcze co do zasiłku to mi też jeden wypłaca zakład pracy a drugi ZUS i właśnie z tym drugim są opóźnienia. Dobrze że mam jeszcze ten pierwszy, bo bym była bez kasy (przynajmniej częściowo). :wściekła/y:
 
ja jak ktos tylko zapyka do drzwi to zamykam sie z dzieckim w sypialni i maz mowi ze spimy...i koniec nie ma zadnych odwiedzic dopoki sama nie bede gotowa na to zeby kogos przyjac...

i sral wszystkich pies niech sie obrazaja....moja rodzina i tak nie przyjedzie..
oprocz rodzcicow, ale to inna bajka...


jej jaka ja dzis jestem wulgarna:-D
na szczescie jestem sama w domu bo bym wojne tu rozpetala dzis:-D
ja też marzyłam o ciszy i spokoju po porodzie i miałam na to duże szanse bo mieszkam w uk i rodzinka w polsce siedzi, a znajomi wyjeżdzają do polski na świeta. jeśli kogoś bym chciała tu mieć przy sobie w tym czasie to moją mamę.ona jednak nie przyleci bo praca obowiązki itd. (a praWDA JEST TAKA ŻE PANICZNIE SIĘ BOI LATAĆ SAMOLOTEM)
więc jw. planowaliśmy z mężem spokojne święta z maleństwem chcieliśmy wszystkiego sami się nauczyć aż tu BOOOM teściowa dzwoni że przylatuje na świeta bo by sobie nie darowała żeby wnuka nie zobaczyć:crazy: bezczelnie sie nawet nie spytała czy mioże ktoś inny do nas przylatuje czy nie bedzie przeszkadzać tylko że przylatuje i już taj jak by to ona była tu najważniejsza
 
Masz rację. Nam położna mówiła na szkole rodzenia (jest też doradcą laktacyjnej), że w całej Europie nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, tylko w Polsce :cool:. Mówiła np. że jej siostra jadła jabłka, bo tylko takie owoce jej doradzili i mały cały obsypany. A jak zjadła mandarynki- nic. No a mówią że cytrusy są bleeeee. Mi się wydaje, że jak się je jadło w ciąży, to dziecko już się do nich przywzyczaiło. Jedyne co to zdecydowanie odpadają truskawki.
Ja też będę się starała wszystko pomału wprowadzać, oczywiście z umiarem :-) (może kebaby nie koniecznie :-D).
dokładnie tak jak mówisz ja mieszkam w szkocji i termin mam za 2 dni a moja połażna mówi do mnie ostatnio "no jeszcze parę dni i bedziesz mogła w końcu jeść na co tylko masz ochotę"dziwnie na nia spojrzałam bo nie wiedziałam o co jej chodzi
to ja tu raczę się przez ostatnię dni różnymi "zakazanymi"smakołykami żeby użyć jeszcze przed porodem a tu takię podejsćie:szok:
 
dokładnie tak jak mówisz ja mieszkam w szkocji i termin mam za 2 dni a moja połażna mówi do mnie ostatnio "no jeszcze parę dni i bedziesz mogła w końcu jeść na co tylko masz ochotę"dziwnie na nia spojrzałam bo nie wiedziałam o co jej chodzi
to ja tu raczę się przez ostatnię dni różnymi "zakazanymi"smakołykami żeby użyć jeszcze przed porodem a tu takię podejsćie:szok:

No i właśnie- dokładnie tak nam mówiła położna. Ciekawe z czego to wynika? Czy Polacy zawsze muszą być najmądrzejsi i wymyślają jakieś cuda-niewidy?
 
mi chyba przylepili kilka miesiecy temu :D ale dzis mam ambicje na sprzatanie ... tylko jakos nie chce mi sie z tego fotela ruszyc :D
ja wstałam z mocnym postanowieniem poprawy i miałam posprzątać całe mieszkanko bo wczoraj calusieńki dzień przesiedziałam przed kompem
i miałam tylko zerknąc co u was dziewczyny słychać no i siedzę już chyba godzinkę
ale nie biorę się za pranie i sprzątanie
 
witam :tak:

Noc jak zwykle nieprzespana ale to juz norma wiec nie ekscytuje sie tym.

Dzis postanowilam doprowadzic sie do porzadku (paznokcie, wlosy, itp) bo tak sobie uswiadomilam ze teraz to juz NAPRAWDE w kazdej chwili moze sie zaczac :happy:

Emira napisz jak to rozpoznac
:)
ja krechy nie mam a jajka widzialam juz 4 razy:-D

Nie ma krechy??? :-D Oj, to nie wiem czy usg sie nie pomylilo ;-)(zartuje oczywiscie! :-))

A polozna mowila ze w wiekszosci przypadkow ciemna i mocna krecha i dziecko umiejscowione tak ostro "do przodu", ze brzuch robi sie taki szpiczasty to jest duza szansa ze to bedzie chlopiec. Mnie to rozbawilo bo akurat u mnie sie zgadza :tak: ale wiadomo ze to zadna regula
 
dziewczyny ktore jestescie w uk....
bralyscie szczepionke na swinska grype?
ja wzielam wczoraj i dzis zaczelam miec obawy czy dobrze zrobilam....jakos mnie boli reka i spuchlo mi to miejsce wiec zaczelam panikowac...zadzwonilam do mamy..ona do znajomej aptekarki i mowila ze to normalne po takiej szczepionce ale ja i tak sie boje...moze lepiej jakbym nie brala:-(ale juz za pozno...zobaczymy co dalej...pewnie to ja tylko panikuje niepotrzebnie i wszystko bedzie dobrze..
 
reklama
Nie ma krechy??? :-D Oj, to nie wiem czy usg sie nie pomylilo ;-)(zartuje oczywiscie! :-))

A polozna mowila ze w wiekszosci przypadkow ciemna i mocna krecha i dziecko umiejscowione tak ostro "do przodu", ze brzuch robi sie taki szpiczasty to jest duza szansa ze to bedzie chlopiec. Mnie to rozbawilo bo akurat u mnie sie zgadza :tak: ale wiadomo ze to zadna regula

Ja mam kreche ale zamiast spiczastego brzucha mam taką ........piłkę :)
 
Do góry