reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
nie no tak tak :tak: ciaza donoszona to 37t i wiadomo,ze tak jest najlepiej,ale tak jak i Twoj moj tez twierdzi,ze od 34tc moge rodzic juz u niego w szpitalu, gdzie nie maja sprzetu dla taki zupelnych wczesniakow, bo w tym okresie dziecko juz jest na tyle rozwiniete ,ze samo da sobie rade :tak: trzeba tylko bedzie je popodgrzewac w inkubatorku, bo mu zimno jeszcze bedzie:tak:
a ponizej 34tc trzeba niestety specjalistycznego szpitala ,ktory ma intensywna terapie noworodów, bo taki maluszek niestety może mieć jeszcze problemy z samodzielnym funkcjonowaniem...

WOW to moja juz donoszona:-)
 
no łapią mnie skurcze, póki co nieregularne i nie bolesne (ale uciążliwe). wiem, że mały główką nisko i brzuch mi opadł, nie wiem co z szyjką i rozwarciem - dowiem się za tydzień (o ile wcześniej nie wyląduję w szpitalu).
no i ciśnienie mi skacze, jedyny plus to to, że serce mi już tak nie wali.
no tak-te skurcze pomimo,ze nie bolesne to do przyjemnych nie naleza...ja pomimo wszystkich rozkurczaczy z fenkiem na czele w czwartek mialam przez 12h takie silne,ze na ktg do100 dochodzily i byly regularne co 3 min...na szczescie po tym jak nastraszylam Gabryske przeszly;-)
 
najbardziej to się boję wjazdu na IP - jak mi się w domu waha ciśnienie 130/70 do 150/90, to ja nie chcę wiedzieć jakie będę mieć przy lekarzu :no::laugh2:
 
a to tak po tym odsawieniu fenka sie dzieje ? pytala sie moze o to ?

skacze od soboty, więc chyba nie bezpośrednio przez Fenoterol czy jego odstawienie. ogólnie stwierdzili u mnie nadciśnienie indukowane ciążą, biorę Dopegyt na spadek ciśnienia (i to dużą dawkę) no ale coś sobie chyba przestaje radzić.
jak przekroczy 150/95 to mam niezwłocznie jechać na pogotowie.
 
reklama
powodzenia..
mi jak lezalam na PC kazali chodzic w koszuli i po dwoch dniach awantur z debilnym lekarzem w koncu dla spokoju maz mi kupil koszule..
wydaje mi sie ze nie pozwalaja chodzic w pizamie bo trzeba wietrzyc...hehehehehe:-D

u nas nawet nie wolno mec majtek jednorazowych tylko kaza trzymac te podklady miedzy nogami i zaciskac nogi...
jak widzialam te laski to jak pingwiny sie toczyly...:-D
dlatego koszule wezme ale majtek jednorazowych nikt mi z dupy nie zedrze:-D:-D

W szpitalu gdzie ja rodzę podobnie jest, ganiają za majtki, ale zawsze można przed obchodem majtki ściągnąć;-)
No i od jakiegoś czasu do porodu dają takie jednorazowe koszule:tak poźniej je sie wyrzuca.

A ja po wizycie u gina jestem, mam sie stawic znowu za 1,5 tyg. Szyjka skrócona, skurcze są ale nie jest tragicznie bo na ktg do60 dochodzą i nie skaczą zbyt mocno.Troche na temat porodu porozmawialiśmy i na pewno mam sie na poczatku grudnia do szpitala położyć na poród.
 
Do góry