reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mexi ja konsultowałam sie w sparwie amolu i leków przeciwbólowych z lekarzem po parodniowych cierpieniach z masakrycznym bólem głowy..(pisałyśmy już o tym na forum wcześniej) ...Amol jak najbardziej tak...mi przyniósł ulge ,ale tylko na chwilę, leki przeciwbólowe również tak ,ale TYLKO paracetamol i leki na jego bazie...i oczywiście nie codziennie ;-) Wszystko z umiarem a na pewno nie zaszkodzi...tak powiedział mój lekarz :tak: Tym bardziej ,że jak Ty się źle czujesz i masz okropny nastrój to Twoja dzidzia odczuwa to razem z Tobą.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja wcale nie czuję ruchów.
Wczoraj poszłam do jednego lekarza po skierowanie na badania, a on mi z partyzanta każe się kłaść i wyciąga Dopplera. Początkowo się ucieszyłam, bo jeszcze nie słuchałam serduszka, a byłam z synkiem i tłumaczę mu, że usłyszymy zaraz. Ale okazało się, że lekarz nie znalazł bicia serca i teraz się martwię choć on mnie bardzo uspokajał, że to możliwe bo jeszcze wcześnie. Jak myślicie?

hmmm myśle,że lekarz wie co mówi...ja widziałem serduszko już w 6 tygodniu ,a słyszałam w 9 tygodniu głośno i wyraźnie :tak:
 
Cześć Kobietki! Poczytuję co tam u was, widzę że dyskusje są ciekawe...
U mnie ruchów nie czuję, raz mi się wydawało ale to takie nieśmiałe smyrania były więc nie wiem czy to dzidzia czy nie a że to moja pierwsza ciąża to nie mam porównania. Co do serduszka to bicie usłyszałam w 12 tygodniu przez detektor a widziałam serduszko w 7 na USG. Może to zależy od sprzętu....
O Amolu słyszałam, że można, ale sama nie stosuję bo drażni mnie jego zapach, w ogóle jestem wrażliwa na zapachy, głównie na dym papierosowy, alkohol i zapach gotowanego kurczaka.
Ból głowy też mi czasem dokucza ale wtedy się kładę i odpoczywam, jestem wrażliwa na zmiany pogody.
A co do smaków mam niezidentyfikowane bo i lubię słodkie, nabiał, owoce, mięso mniej. Nie mam jednak zabójczego apetytu, poza tym dzidzia mnie ogranicza zwłaszcza popołudniami nie mogę zbyt dużo zjeść bo mi się bardzo odbija lub zwracam jak przeholuję.
 
Cześć dziewczynki! :happy2:
Dzięki wszystkim za odpowiedzi w sprawie luteiny i jej ceny. Ucieszyłam się, że to jednak koszt 3-4 zł. Ale póki co kończę opakowanie Duphastonu i dopiero wtedy zacznę Luteinę.

Co do bólów głowy to mnie też dzisiaj dopadł już od samego rana, jak tylko wstałam z łózka :baffled:. Masakra, żadnych tabletek nie można ani nic. Wolę nic nie brać, o ile nie trzeba, a tym bardziej, że nie pytałam o to lekarza. Przez chwilę zastanawiałam się, czy mogę się posmarować Amolem, ale ostatecznie tego nie zrobiłam, bo też nie wiedziałam na 100% czy można, a to jest na alkoholu :nerd:.
Nie wiecie czy można stosować AMOL w ciąży do wcierania????

W sprawie seksu to my raz na jakiś czas sobie pozwalamy, przeważnie raz na 2 tygodnie, a to dlatego, że lekarz powiedział, żeby delikatnie, ostrożnie i tylko na boku :-D. Więc wolimy nie szarżować. A poza tym nie mogę powiedzieć, żeby mi jakoś bardzo seksu brakowało. Może w 2 trymestrze się rozkręci :-D.

A poza tym to bardzo cieszę się z kolejnych spodni ciążowych, które wylicytowałam na Allegro za śmieszne pieniążki (w porównaniu z cenami sklepowymi). Jupppiii

P.S. Szybko niektóre z was poznały płeć dzidziusia. Zawsze myślałam, że to tak dopiero w 5 m-cu widać (najwcześniej), a tu niektóre z was są w 13-14 tc. i już wiedzą wow :nerd:. Jeśli chodzi o mnie, to mi płeć właściwie obojętna, byle dzidzia była zdrowa, no ale mąż- jak to facet- woli chłopaka :-).

Mi pani w aptece mówiła, że można amol stosować do pocierania w ciąży. Pocierałam kilka razy, ale nie pomagało. Okłady mi pomagają, ale we wczesnej fazie bólu. Zimne okłady na czoło.
 
Czesc Babeczki :)

Mam dobry humor bo....pakuje sie na wakacje :). Co prawda lecimy dopiero w sobote ale juz musze poprasowac i poprac co trzeba. Jeszcze do sklepu dokupic jakies pierdolki na podroz. Tak sie balam ,ze nie polecimy z powodu tego pozaru ale jednak zmiany planow nie ma. Moj M po prawie tygodniu bycia obecnym nieprzytomnym tez potrzebuje odprezenia. Caly tydzien z telefonem na uchu i laptopem na kolanach i w samochodzie. Nawet nie mielismy kiedy porozmawiac o NASZYCH sprawach ale ja to rozumiem.

Z nowin dzidziusiowo-brzuszkowych to pojawila mi sie linia od lona do pepka. Narazie jest taka bladziutka ale juz ja widac. Tzn ja nie zauwazylam ale M mi powiedzial i faktycznie.

Ruchow nadal nie czuje - jakos zanikly czy co? :(. Moze to ta pozycja dziecka . Najwazniejsze ,ze na usg bylo wszytko ok.

Jakos ostatnio nie moge jesc. Tzn jestem glodna ale po kilku kesach czuje sie pelna i normalnie wpycham jedzenie w siebie. W ciagu dnia duzo przekasek typu, grejfrut, serek, kabanos, jablko, ale jak przychodzi czas na obiad to blokada. Nie jest mi niedobrze ale jakbym miejsca w brzuchu nie miala:).
 
Cześć Kobietki! Poczytuję co tam u was, widzę że dyskusje są ciekawe...
U mnie ruchów nie czuję, raz mi się wydawało ale to takie nieśmiałe smyrania były więc nie wiem czy to dzidzia czy nie a że to moja pierwsza ciąża to nie mam porównania. Co do serduszka to bicie usłyszałam w 12 tygodniu przez detektor a widziałam serduszko w 7 na USG. Może to zależy od sprzętu....
O Amolu słyszałam, że można, ale sama nie stosuję bo drażni mnie jego zapach, w ogóle jestem wrażliwa na zapachy, głównie na dym papierosowy, alkohol i zapach gotowanego kurczaka.
Ból głowy też mi czasem dokucza ale wtedy się kładę i odpoczywam, jestem wrażliwa na zmiany pogody.
A co do smaków mam niezidentyfikowane bo i lubię słodkie, nabiał, owoce, mięso mniej. Nie mam jednak zabójczego apetytu, poza tym dzidzia mnie ogranicza zwłaszcza popołudniami nie mogę zbyt dużo zjeść bo mi się bardzo odbija lub zwracam jak przeholuję.

Moja Dzidziulka też jest troszkę wybredna. Przed ciążą jadłam 2 razy więcej niż teraz bo teraz połowa rzeczy, które wcześniej mi smakowały, nie smakują mi.
 
Reve ...NO WKONCU !!!! Mam ochote ci nastukac po dupsku ale ....no i tak cie boli to podaruje.Super ze wrocilas ...i zes napisala co z toba ,bo sie juz zamartwialam !NO i masz next boya ...!!!! Kurde tez juz bym chciala wiedziec ...i ciekawe czy mnie intuicja nie zawiedzie bo tez czuje ze bedzie chlopak :)

Lilijka koniecznie zdaj sprawozdanie jak wrocisz od lekarza ! Trzymam kciuki :)
Gogana ja tez jestam na etapie szukania w necie kalkulatorow ciazowych i wszedzie wyliczam termin porodu ,wagi mojej ,dziecka itp ahahahah
Georgina no i narobilas mi smaka na kukurydze !!!!!!!!

Hhehehe jeszcze by tego brakowało, byś mnie po moim obolałym dupsku kopała :-p a z tym next boyem, to się jeszcze okarze, bo jakoś wcześnie ta wieść, choć jak już pisałam od początku czuja mam strasznego, ze to chłop.

A propos kukurydzy, to od poprzedniej ciąży nie mogę jej tknąć, ale za to zjadam codziennie conajmniej pół kg gotowanej fasoli szparagowej :szok: tak mnie na nią natchneło!
Na szczęście wyniki mam w normie i odpukać hemoglobina 12,5 czyli oki, bo poprzednio miałam masakrę ok 8,2 a po porodzie 7,8...
 
Emwu no to super, że lecicie, odstresujesz się:) Należy się Wam obojgu:) No i w ogóle rodzinny wypad jest super:)
Ja też mam dziś dobry humor:) Imiona dla dziecka moje ulubione będą - albo Przemuś albo Martynka:) Takie niby nic a cieszy ogromnie!!:) Prócz tego porządkami się dziś zajmuję. Mniej przyjemne, ale cóż:)
 
a słyszałyście że wysokość tetną mówi też nam niby o płci dziecka, że dziewczynki mają wyższe tzn ponad 140 a chłopcy na odwrót niby.Piszcie jakie u Was tętno i w którym tygodniu było mierzone no i jaka płeć jeśli już znacie a zobaczymy czy się komuś sprawdziło:-)ja pierwsza będę u mnie w 13 tygodniu 165 na min a przedtem w granicach 170 ale na usg wygląda na chłopca jak narazie:-)no chyba że się zmieni jeszcze;-)
 
reklama
a słyszałyście że wysokość tetną mówi też nam niby o płci dziecka, że dziewczynki mają wyższe tzn ponad 140 a chłopcy na odwrót niby.Piszcie jakie u Was tętno i w którym tygodniu było mierzone no i jaka płeć jeśli już znacie a zobaczymy czy się komuś sprawdziło:-)ja pierwsza będę u mnie w 13 tygodniu 165 na min a przedtem w granicach 170 ale na usg wygląda na chłopca jak narazie:-)no chyba że się zmieni jeszcze;-)

Tętno płodu mniemam? W 8 tyg i 2 dni uderzeń serduszko miało 140 a w 12 tyg i 4 dni słyszałam serduszko Maluszka, ale mi babka nie powiedziała ile uderzeń albo kompletnie nie zakodowałam tego:( Płci jeszcze nie znam niestety.
 
Do góry