reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

A ja wcale nie czuję ruchów.
Wczoraj poszłam do jednego lekarza po skierowanie na badania, a on mi z partyzanta każe się kłaść i wyciąga Dopplera. Początkowo się ucieszyłam, bo jeszcze nie słuchałam serduszka, a byłam z synkiem i tłumaczę mu, że usłyszymy zaraz. Ale okazało się, że lekarz nie znalazł bicia serca i teraz się martwię choć on mnie bardzo uspokajał, że to możliwe bo jeszcze wcześnie. Jak myślicie?
 
reklama
Cześć dziewczynki! :happy2:
Dzięki wszystkim za odpowiedzi w sprawie luteiny i jej ceny. Ucieszyłam się, że to jednak koszt 3-4 zł. Ale póki co kończę opakowanie Duphastonu i dopiero wtedy zacznę Luteinę.

Co do bólów głowy to mnie też dzisiaj dopadł już od samego rana, jak tylko wstałam z łózka :baffled:. Masakra, żadnych tabletek nie można ani nic. Wolę nic nie brać, o ile nie trzeba, a tym bardziej, że nie pytałam o to lekarza. Przez chwilę zastanawiałam się, czy mogę się posmarować Amolem, ale ostatecznie tego nie zrobiłam, bo też nie wiedziałam na 100% czy można, a to jest na alkoholu :nerd:.
Nie wiecie czy można stosować AMOL w ciąży do wcierania????

W sprawie seksu to my raz na jakiś czas sobie pozwalamy, przeważnie raz na 2 tygodnie, a to dlatego, że lekarz powiedział, żeby delikatnie, ostrożnie i tylko na boku :-D. Więc wolimy nie szarżować. A poza tym nie mogę powiedzieć, żeby mi jakoś bardzo seksu brakowało. Może w 2 trymestrze się rozkręci :-D.

A poza tym to bardzo cieszę się z kolejnych spodni ciążowych, które wylicytowałam na Allegro za śmieszne pieniążki (w porównaniu z cenami sklepowymi). Jupppiii

P.S. Szybko niektóre z was poznały płeć dzidziusia. Zawsze myślałam, że to tak dopiero w 5 m-cu widać (najwcześniej), a tu niektóre z was są w 13-14 tc. i już wiedzą wow :nerd:. Jeśli chodzi o mnie, to mi płeć właściwie obojętna, byle dzidzia była zdrowa, no ale mąż- jak to facet- woli chłopaka :-).
 
Ja dzisiaj poza tym wybierałam się na rozmowę do szefa, żeby mu powiedzieć o ciąży, choć on jako pierwszy zaczął się domyślać po naszej ostatniej rozmowie.
Wzięłam masę papierów do podpisu, żeby mieć pretekst, ale jakoś w ostatniej chwili spękałam :baffled:. Sama nie wiem czemu, bo w końcu sam mi powiedział, że on wszystko rozumie, że naturalna kolej rzeczy itp. ale i tak jakoś spanikowałam.
Tak jakoś głupio powiedzieć: "I coś jeszcze?" - "Tak jeszcze jeden drobny, nieistotny szczegół- jestem w ciąży :-D". Teraz znowu się będę musiała zbierać na odwagę na tą rozmowę. Czy wy już poinformowałyscie waszych pracodawców?
U mnie już chyba najwyższy czas, bo brzuszek zaczyna być widoczny dla otoczenia :confused:.
 
Ja być może też będę miała syna bo skoro do słodyczy teraz nie ciągnie w ogóle no i ta moja już sławna ''prawa strona'':))

Ech a ja w żadne przesądy nie wierzę, w poprzedniej ciąży ciągle na słodkości miałam ochotę a sie chłopak urodził;-);-)

Mama Stacha róznie z tym tętnem bywa, nie przejmuj się, zalezy jaki aprat ma lekarz, bo sa takie z monitorkami, na których jak się złapie tętno dzidzi to pokazuje sie jaka częstotliwośc bicia serduszka jest. Nie każdy takie "wypasione" urządzenie ma. Na tym zwykłym we wczesnym etapie ciąży często serce mamy głośniej słychać. Ja na swoim małym urzadzonku tętna płodu też nie za każdym razem odnajduję serduszko, zazwyczaj albo moje serce albo lożysko zakłóca te bicie serca. Spokojnie:-)
Mexi mój pracowca od poczatku o ciązy wiedział, a to z faktu ze ciąża podwyższonego ryzyka, w szpitalu byłam i tak było najlepiej, żeby id razu uprzedzić:tak: teraz mam spokój, bo nauczyłam dziewczyne ktora jest na moje zastępstwo a ja temat pracy mam już z głowy, nie musze sie przejmowac i wróce po macierzyńskim:-)
 
Ja dzisiaj poza tym wybierałam się na rozmowę do szefa, żeby mu powiedzieć o ciąży, choć on jako pierwszy zaczął się domyślać po naszej ostatniej rozmowie.
Wzięłam masę papierów do podpisu, żeby mieć pretekst, ale jakoś w ostatniej chwili spękałam :baffled:. Sama nie wiem czemu, bo w końcu sam mi powiedział, że on wszystko rozumie, że naturalna kolej rzeczy itp. ale i tak jakoś spanikowałam.
Tak jakoś głupio powiedzieć: "I coś jeszcze?" - "Tak jeszcze jeden drobny, nieistotny szczegół- jestem w ciąży :-D". Teraz znowu się będę musiała zbierać na odwagę na tą rozmowę. Czy wy już poinformowałyscie waszych pracodawców?
U mnie już chyba najwyższy czas, bo brzuszek zaczyna być widoczny dla otoczenia :confused:.

Ja skończyłam pracę ostatniego lutego więc nie musiałam informować pracodawcy o ciąży...Ale spokojnie, Myślę, ze nie masz się czego bać, a skoro piszesz, że już coś widać, to możliwe, ze szef już wie tylko czeka aż sama mu o niej powiesz ;-)

Ja jutro może pójdę do gina bo coś mi wyniki słabe wyszły.Oczywiście mało żelaza...

Dziewczyny a ja znów napiszę śliczne macie brzuszki, a u mnie jeszcze nic nie widać... Ale ja tak miałam , że b. późno u mnie było widać... Bardziej teraz nie mogę się doczekać kopniaczków.:tak::tak::tak:
 
Ja dzisiaj poza tym wybierałam się na rozmowę do szefa, żeby mu powiedzieć o ciąży, choć on jako pierwszy zaczął się domyślać po naszej ostatniej rozmowie.
Wzięłam masę papierów do podpisu, żeby mieć pretekst, ale jakoś w ostatniej chwili spękałam :baffled:. Sama nie wiem czemu, bo w końcu sam mi powiedział, że on wszystko rozumie, że naturalna kolej rzeczy itp. ale i tak jakoś spanikowałam.
Tak jakoś głupio powiedzieć: "I coś jeszcze?" - "Tak jeszcze jeden drobny, nieistotny szczegół- jestem w ciąży :-D". Teraz znowu się będę musiała zbierać na odwagę na tą rozmowę. Czy wy już poinformowałyscie waszych pracodawców?
U mnie już chyba najwyższy czas, bo brzuszek zaczyna być widoczny dla otoczenia :confused:.

mexi moj szef wiedzial zaraz jak tylko sie dowiedzialam ze jestem w ciazy !!! to z uwagi na bezpieczenstwo maluszka !! ja pracuje na kopalni i czesc mojej pracy (wieksza czesc) wykonuje zjezdzajac pod ziemie a w ciazy jest to kategorycznie zabronione !!! wiec musialam mu zaraz powiedziac jeszcze zanim poszlam do lekarza ... oczywiscie nie jezdzilam jzu na dol ale w biurze i tak mialam dosc roboty :) a teraz juz jestem na zwolnieniu wiec luzik :) powiedzialam szefowi ze wracam do pracy za rok :)
 
Właśnie zerknęłam jak to było u mnie w pierwszej ciąży. Ruchy zaczęłam czuć w 19 tygodniu, a płeć poznałam w 20 tyg, ale wcześniejsze usg miałam w 15 tyg. i okoliczności nie były przyjemne by pytać czy płeć widoczna.​
 
Ech a ja w żadne przesądy nie wierzę, w poprzedniej ciąży ciągle na słodkości miałam ochotę a sie chłopak urodził;-);-)
Gdyz to tylko przesady ,ktore moga sie potwierdzic lub wcale nie ! Chyba zadna z nas tak naprawde do konca w nie nie wierzy i tak jak napisalam wczesniej warto traktowac to z przymrozeniem ok !
 
Ja jutro może pójdę do gina bo coś mi wyniki słabe wyszły.Oczywiście mało żelaza...

Dziewczyny a ja znów napiszę śliczne macie brzuszki, a u mnie jeszcze nic nie widać... Ale ja tak miałam , że b. późno u mnie było widać... Bardziej teraz nie mogę się doczekać kopniaczków.:tak::tak::tak:
Ja tez jestem ciekawa jakie bede miala teraz wyniki ...a tym bardziej ze jestem juz w drugim trymestrze i lekarz tłumaczyl ze wtedy malenstwo zaczyna najwiecej z mojej krwi ciagnac ...hymmmm >....oby mnie nie wyssało ahhahahah ;-);-)
 
reklama
Co do bólów głowy to mnie też dzisiaj dopadł już od samego rana, jak tylko wstałam z łózka :baffled:. Masakra, żadnych tabletek nie można ani nic. Wolę nic nie brać, o ile nie trzeba, a tym bardziej, że nie pytałam o to lekarza. Przez chwilę zastanawiałam się, czy mogę się posmarować Amolem, ale ostatecznie tego nie zrobiłam, bo też nie wiedziałam na 100% czy można, a to jest na alkoholu :nerd:.
Nie wiecie czy można stosować AMOL w ciąży do wcierania????

W sprawie seksu to my raz na jakiś czas sobie pozwalamy, przeważnie raz na 2 tygodnie, a to dlatego, że lekarz powiedział, żeby delikatnie, ostrożnie i tylko na boku :-D. Więc wolimy nie szarżować. A poza tym nie mogę powiedzieć, żeby mi jakoś bardzo seksu brakowało. Może w 2 trymestrze się rozkręci :-D.

A poza tym to bardzo cieszę się z kolejnych spodni ciążowych, które wylicytowałam na Allegro za śmieszne pieniążki (w porównaniu z cenami sklepowymi). Jupppiii

P.S. Szybko niektóre z was poznały płeć dzidziusia. Zawsze myślałam, że to tak dopiero w 5 m-cu widać (najwcześniej), a tu niektóre z was są w 13-14 tc. i już wiedzą wow :nerd:. Jeśli chodzi o mnie, to mi płeć właściwie obojętna, byle dzidzia była zdrowa, no ale mąż- jak to facet- woli chłopaka :-).
Co do amola - nie bede sie wypowiadac bo niewiem , ale chyba ktoras dziewczyna pisala ze mozna.Co do sexu ,ajjjj mnie tez jakos nie ciagneło w pierwszym trymestrze do figli ...ale byc moze to dlatego ze mialam zagrozona ciaze i poprostu nie moglam ...chco teraz sie juz w 2 trymestrze rozkreciłąm ....i sie chce !!! No ale co jak nie ma z kim ahahahahaah ( maz na wyjezdzie miesiacznym ) bleeeeee
 
Ostatnia edycja:
Do góry