reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

co do przezierności to nie wiem, bo nie miałam robionej, ale chyba do 14 tyg i 6 dnia ciąży można robić o ile dobrze pamiętam...
ja mam wizytę już w środę i nie mogę się doczekać :):)
 
reklama
witam dziewczynki.
Od rana bolala mnie glowa a to dlatego ,ze znow pogoda sie zmienila. Teraz jest cieplutko i az chce sie wyjsc.

Georgina - ja tez Ci zazdroszcze. Ja tez nie czesto czuje te ruchy. Pewnie dlatego ,ze wyczowam je tylko lezac plasko. Pewnie nie zawsze moje lezenie idzie w parze z aktywnoscia malucha

Joanna - wiem ,ze Ci smutno ale wiesz co? Ja bym nie brala synka do lozka. Jak juz udalo Ci sie go nauczyc spania w swoim pokoiku to szkoda tego marnowac. A pomysl co bedzie jak Twoj M wroci i bedziecie sie "witali"? Jak wtedy pozbedziesz sie synka ? :). Ja bym tam nie ryzykowala :). Wiem ,ze ciezko spac samemu ale pozwijaj koldre w rulon i sie przytul :).
Co do rozstan to rozeszlam sie z moim mezem jak moj syn mial 5 lat. Niestety sytuacja finansowa zmusila mnie do wyjazdu za granice do pracy. Musialam zostawic synka na 1,5 miesiaca z moja mama. Jezu jakie to straszne bylo. Dzien przed powrotem mowie :
-synku mama jutro bedzie w domku
i wiecie co powiedzial?
- Dziekuje
Ryczalam cala noc. Powiedzialam ,ze wiecej go nie zostawie. Niestety czasem nie mamy wyboru. Musial jeszcze potem zostac dwa razy na dwa miesiace. Dzieki temu jestesmy teraz w Irlandii i jestesmy szczesliwi. Czasem musimy cos poswiecic dla lepszego jutra. Wiem ,ze o tym wiesz Joanna ale znow powtarzam : Co nas nie zabije to nas wzmocni :). Trzymaj sie i skreslaj dni w kalendarzu. Czas zleci szybciej niz myslisz. A do tej pory obmysl jak zaskoczyc meza po jego powrocie :).
Moze jakas fajna bielizna? Nawet na te nasze grube brzuchy jakas sexy koszulke mozna znalezc.
Moze jakas fajna muzyka, swieczki itp...:)
Pewnie juz sama cos wymyslisz.
Ja uwazam ,ze takie pierdolki bardzo pomagaja - szczegolnie po rozstaniach. Zawsze to fajnie wracac do swojej kobiety , kochanki, partnerki a nie tylko do mamy swoich dzieci , ktora jeszcze bedzie marudzic jak to jej samej bylo zle i smutno. :)
Poza tym zrob cos na co do tej pory nie mialas czasu. Wlasnie - jedz do rodziny, odpocznij, odwiedz znajomych, Zrob porzadek w szafach :). Nie bedziesz tak duzo myslala.

Ciekawe jak tam marta. pewnie juz na lozku szpitalnym dupke grzeje :)
 
Aha . Chcialam powiedziec ,ze dziekuje Wam wszystkim ,ze jestescie :).
Zadziwiajace jest to ,ze praktycznie sie nie znamy a mimo to tyle o sobie wiemy i jestesmy ze soba na tyle blisko ,ze mozna sie wyzalic, pomarudzc, doradzic, podzielic radoscia.
Naprawde , nawet zdajac sobie sprawe ,ze w naszych problemach nie jestesmy sobie w zaden fizyczny sposob pomoc to nawet samo " nie martw sie", "no i co tak ciebie", "po to tu jestesmy ,zeby wysluchac" - pomaga bardziej niz moglam przypuszczac.
Dzieki jeszcze raz.
 
Witajcie dziewczynki! U mnie dziś pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie, jest zimno i mokro... emwu76 zazdroszczę ci ciepełka na dworze... I uważam podobnie jak ty że fajnie że tu wszystkie jesteśmy możemy o wszystkim porozmawiać bo czasami mimo iż ma wokół siebie osoby "bliskie" czuje się potrzebę wymiany wiadomości, pocieszenia, czy tylko zwykłej rozmowy z innymi kobietkami w ciąży. I wszystkie się czują tutaj jak wśród "starych" przyjaciółek...Pozdrawiam:-)
 
Witam Brzuchatki:tak:
Ja wizytę mam za tydzień w poniedziałek i mam mieć zrobione usg na przezierność. Będę wtedy pod koniec 15 tyg. i zastanawiam się czy to nie za późno na takie badanie? Jak myślicie?
Moj gin powiedzial, ze badanie to wykonuje sie miedzy 12 a 14 tygodniem ciazy.Gdy bylam na usg w 13 tygodniu to Fasol byl tak odwrocony, ze nie dalo rady sprawdzic przeziernosci( tylko przegorde nosowa) a w 15 tygodniu lekarz stwierdzil,ze dziecko jest juz za duze na to badanie i wynik moglby byc falszywy( wskazujacy na jakies patologie) gdyz badany fald karkowy zwieksza sie wlasnie z wiekiem ciazy. Zrobilismy wiec zwykle USG bez mierzenia przeziernosci a ze szczegolnym zwroceniem uwagi na rozwoj narzadow wewnetrznych.
Emwu- mam nadzieje, ze razem dzielnie przejdziecie przez te nielatwe wydarzenia i ze wszystko szybciutko sie jakos ulozy. :tak:Trzymam kciuki.

Nie zagladalam do Was kilka dni, ale mialam sporo pracy. Teraz powinno byc juz troszke lepiej. U mnie brzuszek zaczyna juz byc widoczny. Dziwnie sie z nim czuje... taka jakas duza :-D a przeciez to dopiero poczatek :confused:

Jesli chodzi o siusianie, to chyba nie zawsze ustepuje w drugim trymestrze albo ja jestem jakims cudacznym wyjatkiem. Od poczatku ciazy wstaje po 2-3 razy w nocy, mimo tego ze wieczorem staram sie juz ograniczac plyny. Mozliwe jednak, ze dzieje sie tak za sprawa herbatki z pokrzywy, ktora polecil mi lekarz na zwiekszenie zawartosci zelaza we krwi ( mialam slabe wyniki hemoglobiny) Wyczytalam tez gdzies, ze dzieci po pokrzywowej herbatce maja fajne czuprynki :-D
Od wczoraj dokuczaja mi plecy- cos jakby korzonki, nie wiem czy mnie zawialo, czy po prostu wiecej ruchu potrzebuje...Czy Was tez bola plecy? Zwlaszcza po dluzszym siedzeniu?

Pozdrawiam Wszystkie i Kazda z Osobna :-D:-)
 
:) witajcie:*
Ja badania mam w tą środę a usg w piątek, jej... jak baaardzo nie mogę się tego doczekać:) pierwsze usg miałam robione w 7 tyg ciązy ale byłam u takiej gin że nie chciała pokazać mi nic na monitorze także nic nie widziałam ani nie słyszałam...:( ale zmieniłam lekarza i mam nadzieje ze tym razem zobaczymy dZidzię razem z moim narzeczonym:) a teraz jestem zaprzątnięta przygotowaniami do ślubu któty mamy 29 sierpnia, tak to się złożyło że juz od początku tego rku planowaliśmy wesele, ale nie wiedziałam ze i dziecko pojawi sie w moim brzuszku, suknie ślubną mam kupioną w marcu, no i wtedy też poczęłam moją fasoleczkę;P także do sierpnia pojawi sie brzuszek, takze jak nic trzeba będzie ją poszerzać(obym się w nią zmieściła:p). Pozdrowienia dla Was i Waszych Skarbów:)
 
agnieszka0240 dziekuje kochana :) ....Wiem ze jakos dam rade ,a zreszta dzis nie jest az tak tragicznie chyba sie przyzwyczaiłam z mysla ze przez miesiac go nie bedzie :sorry2:.Przespałam sie z mysla ze wstane i go nie zobacze wiec juz tak badzo sie tym nie zadreczam.wazne ze dojechal na miejsce cały i zdorwy i zadzwonił ze jest dobrze!
Tez jeszcze sobie poczekasz na wizyte u gina długooo ...bleee tak jak ja !

Makunga Wiem ze moge na was laseczki liczyc.Dziekuje ze jestescie :) Jak bedzie mi smutno ...sie wyzale a co !!! Dzis jest lepiej ,choc pogoda do bani ...PADA!

emwu76
ale ty kochana jestes .Od razu zrobilo mi sie lepiej ,jak pomyslalam o niespodziankach jakie moge przygotowac mojemu jak wroci ahhahah :) Dziekuje za słowa otuchy ,wszystkie jestescie kochaniutkie , i humor odrazu sie poprawia jak se was czyta:) ... Masz racje nie bede przyzwczajac Patryka co by spal ze mna jak nie ma Taty ,bo sie mi przyzwyczaji i nie bede mogla pofliglowac z Jarkiem jak wroci ahahah :).
Wiesz jak przeczytalam o tym jak ci dziecko podziekowalo ze wracasz ,az mnie w serduszku scisło....A moim mottem chyba zostanie :Co nas nie zabije to nas wzmocni :)

I dziewczynki to prawda ze chyba coraz bardziej wszystkie jestesmy jak wielka jedna rodzina.Bo kto lepiej zrozumie kobiete w ciazy jak druga kobieta w ciazy????? Fajnie jest "poznawac" nowych ludzi i cieszyc sie z nimi ,smucic sie z nimi i służyc rada gdy tego potrzebuja.
 
Jesli chodzi o siusianie, to chyba nie zawsze ustepuje w drugim trymestrze albo ja jestem jakims cudacznym wyjatkiem. Od poczatku ciazy wstaje po 2-3 razy w nocy, mimo tego ze wieczorem staram sie juz ograniczac plyny. Mozliwe jednak, ze dzieje sie tak za sprawa herbatki z pokrzywy, ktora polecil mi lekarz na zwiekszenie zawartosci zelaza we krwi ( mialam slabe wyniki hemoglobiny) Wyczytalam tez gdzies, ze dzieci po pokrzywowej herbatce maja fajne czuprynki :-D
Od wczoraj dokuczaja mi plecy- cos jakby korzonki, nie wiem czy mnie zawialo, czy po prostu wiecej ruchu potrzebuje...Czy Was tez bola plecy? Zwlaszcza po dluzszym siedzeniu?

Pozdrawiam Wszystkie i Kazda z Osobna :-D:-)

Co do sikania ja tez wstaje od poczatku ciazy w nocy ,teraz rowniez biegam do kibelka czesto i tez jestem juz w drugim trymestrze a sikanie nie ustaje....z Patrykiem pamietam cała ciaze przebiegałam do kibelka choc moze nie zwrociłam uwagi czy w drugim trymestrze mniej !!!
 
mea_osi patrzę na Twój suwaczek i widzę, ze w podobnym okresie ciąży jesteśmy.:-) A na kiedy masz termin, bo nie mogę znaleźć czy pisałaś już gdzieś?:-)


ja mam termin na sylwestra ... ale z ostatnich pomiarow na USG wychodzi ze maly moze byc wiekszy ... z reszta moj lekarz powiedzial ze mozliwe ze nawet przed swietami urodze :)

co do wizyty ja teraz mam dluuuuuga przerwe ... ide dopiero 17 lipca !!!! chyba sie nie doczekam !! no ale lekarz tez czlowiek na urlop jechac powinien :)
 
reklama
A ja wcale nie siusiam. Tzn siusiam ale w normie. Zadnych nocnych pobodek. Pamietam, ze przy pierwszej ciazy zaczelam latac do kibelka dopiero jak brzuch byl ogromny a dzidzia uciskala na pecherz. Pewnie i tym razem tak bedzie.
Jejku jeszcze tylko 3 godz do usg :)
 
Do góry