reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

magdas gratulacje! To pochwal się "od czego" jestes magistrem
Co do farbowania to ja tez bylam w tamtym tyg. na balejazu. Odczekałam ok. 3 miesiące i poszłam. Uważam ze zawsze troszkę tych chemikaliów dostanie się do krwiobiegu przez skore, wiec oszczedzilam to malenstwo w pierwszym trymestrze i teraz tez pojde nie za 6 tygodni a dopiero za 10-12, troche wieksze odrosty? trudno!
marzka ja tez jestem juz prawie 2 miesiace na zwolnieniu i nic takiego nie dostalam. Ostatnio zaczelam sie zastanawiac nad kontrola ZUS, bo lekarz wyraźnie pozwolił mi juz chodzić a na zwolnieniu napisał 1-czyli leżenie.
 
reklama
Kontrole ZUS w czasie ciąży, szczególnie jak wpisane jest leżenie niestety sie zdażają często. Ja też sie trochę boje , bo drugi miesiąc zwolnienia idzie a ja nawet nie mieszkam w miejscu zameldowania tylko u narzyczonego :/
 
To rzeczywiście dobra jesteś...mój organizm nie przyzwyczaił się poprostu do tych tabletek (bralam je tylko 2 miesiące i zaszłam) Yasminelle brałam xPP
 
Witajcie dziewczynki:)
Czytalam Wasze wczesniejsze posty.Co do rozmiaru biustu to ja mam ogolnie D a teraz to juz mi po malu wszystko zaczyna ''wychodzic'' ze stnika-hihi.
Ja to dopiero bede miala biust-hehe.
Milego dzionka.
 
:) witajcie
Czy pojawiła sie już którejś z Was taka "magiczna kreseczka" od pępka w dół? Bo wczoraj jak wyszłam spod prysznica zauważyłam że robi mi sie taka malutka od wzgórka łonowego i idzie ku górze;) co do biustu to mi raczej nie powiększył się, tylko bardziej nabrzmiał, a miałam taką cichą nadzieje, że chociaz w ciązy będe miała się czym pochwalić;P ( zawsze miałam B ).
 
Sylwik - nie uwierzysz, ale ja ta kreskę(linea nigra) miałam zanim w ciążę zaszłam hahaha...i teraz jest dokładnie taka sama a nawet i jaśniejsza:confused:
Agnieszka - mi urosły narazie dwa rozmiary, ale czasami wydają się mniejsze (jak mi mają urosnąć), albo i nabrzmiałe i pełne...kurde smaruje sie oliwką, ale i tak rozstępy mam :wściekła/y:
 
U mnie kreski jeszcze nie ma, w ciąży z Antosiem pojawiła sie dopiero w 7 m-cu.

A piersi też urosły:tak: zreszta nie tylko piersi:-D:-D:-D

a co do zwolnienia to faktycznie ZUS nie sprawdza ciężarnych, gdzieś czytałam, ze mamy prawo np wyjechać do rodziny, mamy, która mieszka poza naszą miejscowościa. A nawet i w tej samej miejscowości, mam np prawo przeprowadzić się do rodziców gdzie będe miała dużo lepszą opiekę;-)
 
Ja jak bylam pierwszy raz u lekarza ,widac było tylko pusty pecherzyk plodowy to bylo w 5 tyg ciazy ,kazal przyjsc za 2 tygodnie i widac bylo juz dzidziusia ,z bijacym serduszkiem wiec i karte ciazowa nam zalozyl w 7 tygodniu :)
pozdrawiam

Hmmm u mnie było dokładnie tak samo, z tym, że gin nie załozył mi tej karty na następnym spotkaniu. Podejrzewam, że jak pójdę jutro, to to zrobi.

Jak wiadomo ciąża trwa 9 miesiecy a jak sama nazwa wskazuje, ,jeden trymest to 3 miesiace, jeden miesiac to 4 tygodnie ,wiec jeden trymest = 12 pełnych tygodni :tak:
.

Jesli ciaza trwa 40 tygodni a kazdy miesiac ma 4 tygodnie to wychodzi nam 10 miesiecy ciazy :) Dlatego jest to przesuwanie o jeden tydzien w prawo lub w lewo. Jedni licza pierwszy trymestr od 1 do 12 inni od 1-13, drugi jest czasem liczony od 13 - 16 a czasem od 14 do 18. Ile ludzi tyle szkol :). Najlepiej sobie znalezc jakis jeden system i sie tego trzymac :).
.

No właśnie- dlatego jestem skołowana, ze ciąża trwa praktycznie 10 m-cy- to jest 10x 4 tygodnie księzycowe (28 dni). Pewnie stąd te całe zawirowania z liczeniem trymestrów, ze niektórzy liczą m-ce kalendarzowe, inni księzycowe i różnie wychodzi.,

Hej Kobietki:)
Ja dziś miałam koszmara:(( Że krwawiłam i wszystko wskazywało na poronienie. Obudziłam się cała w strachu, ale na szczęście to tylko sen!!!!
Po pobudce byłam zdziwiona bo brzuszek miałam jakiś większy - chyba urósł:p A przez noc nic nie jadłam, więc;)) I hasam sobie już w rybaczkach ciążowych, które niedawno jeszcze mimo gumy były na mnie za duże:)

Ufff dobrze, że to tylko sen :-D. Ja też miałam dzisiaj koszmar. Śniło mi się, ze mąż mnie opuścił dla koleżanki z pracy. Tak się zestresowałam, ze ani budzika nie usłyszałam :-D. Całe szczęście po przebudzeniu zorientowałam się, że to był sen.
Wcześniej też śniła mi się cesarka i bardzo realny był ten sen uchhhhhh :baffled:.

Kontrole ZUS w czasie ciąży, szczególnie jak wpisane jest leżenie niestety sie zdażają często. Ja też sie trochę boje , bo drugi miesiąc zwolnienia idzie a ja nawet nie mieszkam w miejscu zameldowania tylko u narzyczonego :/

To jak to w końcu jest? Bo jedne pisza, że kontrole z Zus są często, a inne, że właśnie nie :confused:. Muszę popytać, bo mamy znajomą babkę, która pracuje w ZUS-ie i właśnie zajmuje się kontrolami. Kiedyś mówiła tylko, że kontrole są częsciej, jeśli ktoś ma dłuższe chorobowe. No ale z drugiej strony, czy jeśli mam np. leżeć w łózku, to musi to być koniecznie łóżko w moim domu :confused:

Jeszcze co do ZUS-u to ostatnio słyszałam, że jest coś takiego, jak "opieka", którą może dostać np. mąż na żonę po porodzie. Nie chodzi tu o te 2 dni opieki nad dzieckiem, tylko opieka nad innym członkiem rodziny, która maxymalnie wynosi ponoć 14 dni. U nas w pracy jednemu gościowi urodził się właśnie syn, a żona miała cesarkę i on dostał na nią opiekę 14 dni. Z tego co wiem jest to płatne 80%, czyli jak normalne chorobowe.

:)co do biustu to mi raczej nie powiększył się, tylko bardziej nabrzmiał, a miałam taką cichą nadzieje, że chociaz w ciązy będe miała się czym pochwalić;P ( zawsze miałam B ).

Witam w klubie "niepowiększonych" :-D:-D:-D.
 
Poza tym dzisiaj strasznie zdenerwowałam się w pracy, bo okazało się, że koleżanka jest chora na półpaśca. Była u 1 lekarza, który powiedział, że nie powinna mieć kontaktu z innymi, a na pogotowiu powiedzieli jej, że może spokojnie chodzić do pracy. Jak to usłyszałam, to mnie zmroziło. :szok:
Ja wprawdzie już przechodziłam ospę wietrzną, no ale nie wiem, czy teraz nie mogę zarazić się półpaścem. W internecie są same sprzeczne informacje- jedni piszą, że można się zarazić, inni że nie, jedni że jest to groźne w ciąży, inni, że ma znikomy albo żaden wpływ na płód. :confused:
No normalnie jestem zdenerwowana, bo jeszcze mi tu tego brakuje. Jak się jest chorym, to się siedzi w domu, a nie przychodzi do pracy :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Jeszcze od innej koleżanki szwagier ma ospę, od innego pracownika dziecko ma ospę. Plaga jakaś!!!!
Dobrze, że jutro mam wizytę u gina, to zaraz go wypytam i w razie czego, niech mi da zwolnienie. :baffled:
 
reklama
Dwa lata temu moje 2 koleżanki były w ciązy i jedna miała jedna kontrola ,druga musiałą 3 razy sama stawiać się do ZUSu ...w przypadku drugiej czepneli się,że była zatrudniona tylko dwa miesiące i poszła na zwolnienie z powodu ciąży ...musiałą latać i udowadniać niewiadomo co ...pracodawca tez był w jej przypadku wzywany, bo podejżewali chyba jakiś spisek,że zostałą specjalnie zatrudniona , bo zaszła w ciąże ...ech ten kraj ! płacisz kupe składek a później jak ci sie należy to Cię kontrolują niewiadomo z jakiego powodu :/
Mam nadziej,że ja nie będe miała takich przygód, bo tak jak pisałam wcześniej mam zwolnienie leżące a nie mieszkam pod swoim adresem...
Czytałam też gdzieś na forum,że do właśnie takich leżących mogą robić naloty :wściekła/y:
 
Do góry