reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Dzień dobry:happy:

Dzis rano obudzilo mnie cudne słoneczko, ale niestety już nie ma po nim sladu i znów szaro - buro:eek:
Powinnam chyba dziś coś pożytecznego zrobic, może posprzatac, albo cuś... Ale tak mi się nie chce...:sorry: Ah byleby do poniedzialku i zobaczę moje maluszki, a w czwartek na weekend do mamusi i będę się obrzydliwie objadac:-D
Ostatnio strasznie nakręciłam się na przygotowania do porodu i powitanie maluszków:tak:Nic tylko w głowie mi łóżeczka, kocyki, ciuszki i wszystkie te bajery:-) najchetniej już bym wszystko przygotowała i wierzcie trudno jest mi się powstrztymac...

Karothinka super, że badanie wyszło dobrze! Ja mam je w pon i strasznie się boję! Oby tylko maluszki były zdrowe:tak:
 
reklama
Dzien dobry dziewczynki.
Taka byla u mnie ladna pogoda. 27 stopni na Irlandie to upaly. A tu dzisiaj znow pada i tylko 10 stopni . brrrr.

Mimo to nic mi nie popsuje pogody ducha :). Musze Wam podziekowac. Jakos ni myslalam wczesniej ,ze ruchy mozna wyczuc tak wczesnie. Przedwczoraj zainspirowalyscie mnie zeby sie wsluchac w swoje cialo i wyczulam to magiczne "puk". :) Caly dzien wczoraj o tym myslalam bo balam sie ,ze sobie wmawiam. Wieczorem jednak lezac naplecach polozylam dlon na brzuszku i tak jak Ty Marta zrelaksowalam sie. Oczywiscie teraz bez trudu jestem w stanie zlokalizowac swoja macice bo to juz niezla twarda kulka. I nagle ta kulka tak mi sie jakos turlac zaczela. Tak bardzo deikatnie. Nie bylo juz pukania ale takie przelewanki. Wiem ,ze to nie gazy. Gazy przesuwaja sie wzdluz jelit. Czasem z prawej na lewo a czasem z dolu do gory brzuszka lub odwrotnie. Te przelewanki mialy miejsce tylko w tym jednym miejscu. Tak jakby dzidzia sie obracala. Nawet moj M polozyl swoja dlon i jak lekko ucisnal tez to wyczul. To jest moja dzidzia. Tez juz wiem na 100%. Tego nie da sie pomylic z niczym innym . Czasem inne rzeczy (gazy) bierze sie za ruchy ale ruchow nie wezmie sie za gazy :).
 
I jeszcze tak sobie mysle nad roznica wyczuwania ruchow w pierwszej i kolejnych ciazach. W pierwszej ciazy tak jak pisalam wyczulam pod koniec 16 czy na poczatku 17 tyg. Jakos tak. Ale wyczulam ruchy bez zadnego lezenia na plecach czy przykladania reki. Zwyczajenie przy obiedzie mnie puknelo. Potem na spacerze znowu. I tak juz codziennie :).
Wiec jest bardzo mozliwe ze za drugim rzem wyszukujac ruchow , ukladajac sie w specjalnej pozycji, rozluzniajac miesnie i wiedzac czego sie spodziewac mozna to wyczuc juz dwa czy trzy tygodnie wczesniej. :).
 
Dopiero teraz cos zauwazylam:eek:
U nas na forum sa Georgina i Georgia. Zlalyscie mi sie kolezanki w jedna osobe :). Przepraszam ale przez ostatnie dni Was myslilam . Tzn nie mylilam tylko myslalam ,ze jestescie jedna osoba :).

W takim razie jesli cos zle odpowiedzialam w jakims poscie to wybaczcie. Teraz juz Was rozrozniam :).
 
czesc dziewczynki

wlasnie wrocilam z karakowa z badanie 4d genetycznego u pani doktor Nocuń. Pani doktor okazala sie świetna osoba i bardzo dobrym specjalista. mierzyla kazdy centymetr dzidziusia - badanie trwalo ok 40 min. super przezycie polecam . zapisalam sie tez na kolejne polowkowe w 19 tc.

a teraz o badaniu. okazalo sie ze dziudzius na poczatku badania byl mega grzeczny wiec pani dr sprawnie wykonywala badanie - zostala przez nia pochwalony ze grzeczniutki :)

usg pokazalo ze ciaza faktycznie jest starsza o 5 dni czyli to 11 t 5d.

ogolnie cale badanie dalo wynik rewelacyjny.\
dlugosc dzidzi - 5,14cm
przeziernosc kark. - 0,11cm
serduszko 156 ud/mi

jestem bardzo szczesliwa chociaz bardzo sie balam.

jeden minus ze nie dostalam plytki :( a zdjecia jak z normalnego usg- ale to tylko szczegoly.

pozdrawiam i trzymam kciuki za wasze badania


oooo właśnie pytałam sie o 3-4D na forum o zdrowiu...też sie wybieram w 13 tygodniu mniej wiecej...tak dla swojego spokoju,bo mam jakąś obsesje na temat wad genetycznych przez to,ze u narzeczonego brat ma zespół downa...niby mówią,że nie jest to dziedziczne ,ale jakoś chce zrobić to badanie już teraz dla pewności,że w tym temacie jest wszytsko ok...
 
Czesc dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie
Ciesze sie jednak, ze znowu bede z wami:-)

Fajnie, ze jestes. Odzywaj sie czesciej.:-)

No fajnie, Mamuski juz ruchy zaczynaja czuc:-):-) ja jeszcze nie zauwazylam niczego takiego... musze byc cierpliwa. :tak:Ale widze, ze brzucho zaczyna mi wreszcie wychodzic i przynosi mi to chyba duza ulge bo nie biegam tak czesto do toalety. Do ubieglego tygodnia wstawalam min 3- 4 razy w nocy a wlasnie gdy chce sie spac bywa to najbardziej uperdliwe.:sorry:
No jakby nie patrzec musial Fasol troche na pecherz naciskac. W czwartek podczas usg dowiedzielismy sie, ze ma juz 8 cm!! :-)
 
Ale duże to Twoje dzieciątko!

A co do ruchów dziecka ja jestem pewna jednego małego kopnięcia bo poczułam na przedniej powłoce brzucha - więc to nie flaczki :) Ale t była taka sytuacja wypadkowa w autobusie, mocno uderzyłam się wtedy w plecy i dzidzia się pewnie przestraszyła.. A teraz czekam z niecierpliwością na jakikolwiek znak od mojego lokatora :-D
 
Grudnioweczko... masz racje... spore:tak:- ale w koncu mi juz 14 tydzien leci :-) Na niektorych stronkach podaja, ze w tym czasie moze miec nawet 10 cm!!Jak ten czas szybko biegnie. Czasami mnie panika ogarnia czy ze wszystkim zdazymy zanim pojawi sie na swiecie... a na ruchy tez czekam...tak jak Ty:tak:
Ciesze sie, ze mamy tego dopplera... w kazdym momencie mozna malenstwa posluchac i oboje czujemy z nim kontakt :tak:
 
reklama
Grudnioweczko... teraz tak patrze, ze mamy podobne terminy spotkania z Maluszkami.:-)W moim przypadku jednak chociaz z miesiaczki termin to 6 grudnia, to jednak prawdopodobnie malenstwo przyjdzie na swiat szybciej, bo dni plodne wystepowaly u mnie wczesniej:tak:
 
Do góry