reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witaj :-). Mamy tą samą datę :-).

Dziewczyny mam do was pytanie- chcemy z mężem wyjechać na długi weekend w góry no i tam pojechać do ciepłych źródeł. Raczej to taki kompleks basenów ogrzewanych wodą termalną. Jak myślicie- to dobry pomysł dla kobiety w ciąży z tym basenem? Czytałam,. że z jednej strony pływanie jest nawet wskazane a z drugiej, że trzeba bardziej uważać. No właśnie ale na co? CZego się wystrzegać? Niestety nie mam jak spytać lekarza, bo pojechał na urlop :baffled:.

Basen teramalne mają różną temperature...myślę ,że te z wysoką zdecydowanie nie sa wskazane ,gdyż w ciaży nie można przegrzewać organizmu...
Jeśli będzie to kompleks basenów to z pewnością znajdziesz coś dla siebiez z nieco chłodniejszą wodą, gdyż takie kompleksy oferują baseny z wodą o różnej temperaturze...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiecie, dzisiaj rano poczułam te cudowne bąbelki w brzuszku, motylki:tak: cudne uczucie, a wiem, że to nie od jelit;-) tzrecia ciąża, w końcu wem, jak to się czuje na poczatku, poza tym 14 tydz zaczęty;-)
 
Mexi odradzane są wszeslkiego rodzaju jacuzii ze względu na możliwośc złapania infekcji. A kobieta w ciąży jest bardzo na nie podatna.

Co do pływania itd żadnych przeciwskazań nie ma jak jest prawidłowo przebiegająca ciąża.

No ale jeśli w wodzie w jacuzzi są np. jakieś bakterie, to w innych basenach chyba też mogą być? Nie tylko w jacuzzi nie??? :eek:

Basen teramalne mają różną temperature...myślę ,że te z wysoką tempreaturą zdecydowanie nie sa wskazane ,gdyż w ciaży nie można przegrzewać organizmu...
Jeśli będzie to kompleks basenów to bedą z różną tempereturą, więc na pewno skożystasz z kąpieli tylko w nieco chłodniejszej wodzie :)

Dzięki za podpowiedź Eliza :-).

Wiecie, dzisiaj rano poczułam te cudowne bąbelki w brzuszku, motylki:tak: cudne uczucie, a wiem, że to nie od jelit;-) tzrecia ciąża, w końcu wem, jak to się czuje na poczatku, poza tym 14 tydz zaczęty;-)

Wow już w 14 tc. coś się czuje? Ja czytałam, że dopiero koło 18-20 a pierwszoródki (czy jak to się nazywa) nawet później :eek:.
 
Wiecie, dzisiaj rano poczułam te cudowne bąbelki w brzuszku, motylki:tak: cudne uczucie, a wiem, że to nie od jelit;-) tzrecia ciąża, w końcu wem, jak to się czuje na poczatku, poza tym 14 tydz zaczęty;-)

Marta jak Boga kocham !!!!!!! Ja czuje cos takiego od kilku dni ,ale jakos tak nie pamietam po 8 latach czy to juz to.Zawsze czuje to wieczorem jak sie poloze plasko na pleckach ,lub jak siedze spokojnie ! Jak poloze lake to niczego nie czuje tylko w srodku ,takie babelki ,bulgotanie , niewiem musniecia lub przelewanie sie czegos.
Myslalam ze to moze jelita pracuja ,ale tak co wieczor?
Kurcze czy ja czuje swojego dzidziusia!!!:szok: Dzis tez mam zaczety 14 tydzien ,ale czy to nie aby za szybko? Nastepna ciaza jest odczuwalna szybciej ale ja myslalam ze musze jeszcze czekac z 2 tygodnie !!!!!!!!!!!!!
 
Joanna wszystko możliwe, ja Antosia dokladnie czułam w 16 tyg:tak:

w końcu w 14 tyg dzieci już nie aż takie malutkie są i jak sobie fikają, czasami dotykają ścianek brzuszka, możliwe że te delikatne muśniecia to jest to;-)
 
Wow już w 14 tc. coś się czuje? Ja czytałam, że dopiero koło 18-20 a pierwszoródki (czy jak to się nazywa) nawet później :eek:.
Pierworodki MOGA poczuc ruchy od 18 tygodnia ( im szczuplejsza dziewczyna tym moze szybciej wyczuc ruchy) Ja z Patrykiem pierwsze ruchy poczułam na poczatku 18 tygodnia!!!
Nastepne ciaze sa wyczuwalne duzo szybciej tak mowi moj gin !
 
No ale jeśli w wodzie w jacuzzi są np. jakieś bakterie, to w innych basenach chyba też mogą być? Nie tylko w jacuzzi nie??? :eek:

Wiesz, w basenie masz mnóstwo chloru, w jacuzzi dużo ludzi wchodzi, może i siusia, wody tez pewnie za często nie wymieniają, a wysoka temp sprzyja rozwojowi bakterii.


Co do ruchów dziecka to tak jest, kobiety w pierwszej ciązy tez to magą czuc ale nie zdawać sobie z tego sprawy;-)
 
No ale jeśli w wodzie w jacuzzi są np. jakieś bakterie, to w innych basenach chyba też mogą być? Nie tylko w jacuzzi nie??? :eek:



...niby tak...zawsze miałąm obsesje na punkcie basenowych bakterii...ale na przykład ja mam zalecony od lekarza basen...to najlepsza gimnastyka w okresie ciąży...tak powiedział :)
 
( im szczuplejsza dziewczyna tym moze szybciej wyczuc ruchy)
!

Czyli mam szansę wyczuć szybciej :-D bom chudzina.

Wiesz, w basenie masz mnóstwo chloru, w jacuzzi dużo ludzi wchodzi, może i siusia, wody tez pewnie za często nie wymieniają, a wysoka temp sprzyja rozwojowi bakterii.

No masz rację. O tym nie pomyślałam ;-). Dzięki za doradzenie.
 
reklama
Wow ! Dziewczyny. Czujecie juz kopniaczki? Ja tez chce !!!
W pierwszej ciazy wyczulam okolo 16-17 tygodnia ale to bylo tak bardzo dawno temu. Teraz jeszcze nic nie czuje. Dopiero jutro zaczynam 14 tydzien. Musze byc wic czujna :)

Agnieszka - zagladaj do nas jak najczesciej. Mysle ,ze moglabys nawet dopisac pare postow. Szczegolnie w watkach "torba do szpitala" czy tym podobnych. W koncu Twoje mamusiowe doswaidczenie przyda sie naszym pierworodkom :). Tak wiec jako jedna z nas - prosze sie udzielac. No i oczywiscie czekamy na dobra wiadomosc. Mam nadzieje ,ze znaim my sie rozwiazemy Ty sie na nowo zawiazesz :). Trzymam kciuki :) Buziak
 
Do góry