reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Witam nową grudnióweczkę.
Co do badań ja miałam komplet pierwszych badań wszystko idealnie w normie łącznie z moczem i teraz nie dostałam skierowania, dopiero w II trymestrze kolejne badania. Bierzecie już witaminki czy jeszcze kwas foliowy? Ja dostałam Calibrum mami. Pozdrawiam

Ja do 15 tyg Folik mam zażywać i mam od 15 maja Falvit:-)
 
Niektóre moje znajome miały po tych witaminkach zaparcia bo jest tam sporo żelaza oby mnie to nie dotknęło przy moim zespole jelita drażliwego bo będę miała przekichane.:no:
 
a ja wlasnie wrocilam od lekarza :) malenstwo ma 2,6cm i serduszko pyka w najlepsze :) wszystko jest super poza moim cisnieniem ... mialam na gornej granicy normy i lekarz kazal mi wiecej spac i mniej sie denerwowac a po urlopie na Obowiazkowe L4 !!

co do witaminek to mi lekarz kazal bral elevit albo feminatal N i dodatkowo folik !!! dal mi strasznie duza dawke kwasu foliowego i mam tak brac do konca trzeciego miesiaca ... wyniki mam super :) wiec tylko sie cieszyc :)
 
no i mój termin na 10 grudnia;) a szczerze mówiąc taką mam cichą nadzieję, że może na 1 grudnia się urodzi w moje urodzinki:-);-)

mój pierwotny tez byl na 10 grudnia, a z USG weyszło na 14 grudnia, ale ponoc bliżniaki rodza sie wczesniej wiec nie wiadomo, ale ja bym chciala zeby zostalo na 10, bo to moje urodzinki :)

23marta:) jestem przekonana, ze jedno szczęście w szczególności mi wystarczy jako młodej mamie-

sylwik mnie tez by w zupełności wystarczyło jedno heh, ale co zrobić, trzeba sie cieszyc ;)

mea osi to dobrze ze u Was wszystko w porzadku , kawal dzieciaka już prawie 3 cm ;), ja tez biore duza dawke kwasu foliowego 5mg, ale witaminek zadnych jeszcze mi gin nie kazal brac, bo wyniki dobre
 
Ostatnia edycja:
stokrotka ja bede miala teraz w srode te badania przeziernosci itd, bo w ta srode dzidzie byly za male jeszcze i nie dalo sie dobrze zbadac, ja jeszcze bede miala robiony test podwójny z krwi, bo bylam narazona na promieniowanie elektromagnetyczne, ale mam nadzieje ze wsyztsko bedzie okej...
 
Ja biore kwas foliowy a co drugi a czasem co trzeci dzień feminatal metafolin 800. Po trzecim miesiącu bede brać feminatal metafolin 400. Wg mnie te witaminki są najlepsze, chociaż drogie
 
Jak dobrze, że teraz jest czas owoców bo zaczęłam je lubić od paru dni a w nich też masę witamin:)
 
Jak dobrze, że teraz jest czas owoców bo zaczęłam je lubić od paru dni a w nich też masę witamin:)

O tak, ja tak samo, mogłabym sie owocami objadać bez końca:tak: a najbardziej mi smakuja truskawki z bitą śmietaną:-D:-D:-D

23Marta oj z pewnością urodzisz dużo wczesniej, zazwyczaj bliźniaki rodzą sie tak w 7 m-cu, no ale mam znajomą co do 9 m-ca donosiła:tak: I pewnie cesarke bedziesz miała??

co do witamnin ja juz tylko feminatal biorę:-)

A ja jutro na komunię jade do mojej chrzesniaczki, no ale że chodzic za bardzo nie moge więc juz powiedziałam, żeby wybaczyli ale ja na sam koniec mszy się zjawię. Prezent mam- aparat fotogr, myśle, że dziecko się ucieszy, chociaz nic już mnie nie zdziwi.
 
reklama
NO wlasnie co do owoców to ja tez tak mam ,a teraz mam ochote na jabłka ,a jakos tak mnie nigdy do niech nie ciagneło!!!!!

Jak to dobrze ze mezus w sobote sobie bierze urlop hahahah !!! No przeciez trzeba zonce pomoc posprzatac i przejac krolestwo kuchni!. Dziewczyny ale go namowiłam!!!!!!! Pojechał do sklepu po produkty na PIEROGI !!! Bedzie lepił :cool2:.Jak on sie stara hahahah ! Małotego beda ruskie i z TRUSKAWKAMI !

Powiedzial ze pomoze posprzatac i zasiadzie w kuchni do lepienia !!!A tylko sie do niego w łózku przytuliłam rano i powiedzialam ze mam ochote na pierozki! wstal pozmywal naczynia ,zrbił jajecznice ,zjedlismy a on ze jedzie d sklepu bo w sumie na pierogi to nic nie ma ....a pewnie i z truskawkami bym tez zjadla haaaa .ZAMUROWAŁO MNIE!

Ja kwas foliowy tez mam brac do 15 tygodnia i do tego juz od jakis 2 tygodni łykam falvit mama :) Zawsze łykne sobie na noc ,wiec nie odczuwam skutków ubocznych ;)

maarta100 mysle ze aparat fotograficzny to super prezent ,ja bylam na komunii 2 tygodnie temu u bratanka meza,no i mały zebrał 4.000 zł .:szok:...ja niewiem ale ludzie wariuja ostatnio z tymi komuniamii! Za rok moze zaczna samochody dawac :-D.

mea_osi super ze wsio ok u was :) a z cisnieniem sie nie martw ,byc moze emocjonalnie podeszlas do wizyty bardzo (tak jak ja ostatnio ahahha ) teraz mierze sobie cisnienie codziennie( przykaz gina) i mam wrecz ksiazkowe !!! wiec spokojnie!
 
Do góry