reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

bazylek to ja przybywam z pomocą, wklejam poniżej mini poradnik homeopatyczny dla kobitek w ciąży :-)

Na dolegliwości kobiet w ciąży

Wśród preparatów homeopatycznych przyszła mama znajdzie wiele takich, które mogą jej pomóc w pozbyciu się dolegliwości.
  • Mdłości. Przeważnie dokuczają między 3. tygodniem a 4. miesiącem ciąży (skarży się na nie ok. 30 proc. kobiet). Ich przyczyną jest przestrojenie hormonalne i metaboliczne organizmu. Przy tej męczącej dolegliwości można stosować Vomitusheel S (czopki) lub Carominthe Lehning (krople).
  • Zgaga. Powiększona macica uciska żołądek i jego zawartość cofa się czasem aż do przełyku, wywołując piekącą zgagę. Bywa, że dokucza ona niemal przez całą ciążę. Gdy kwaśne odbij ania i zgaga dają ci się we znaki, możesz sięgnąć po Gastricumeel (tabletki).
  • Zaparcia. To typowy problem przyszłych mam. Progesteron, hormon bardzo aktywny w ciąży, rozleniwia jelita – ich perystaltyka, szczególnie jelita grubego, jest osłabiona. Zaparcia mogą jeszcze nasilić przyjmowane preparaty żelaza. Jeśli więc masz taki problem, homeopaci zalecają Nux vomica-Homaccord (krople).
  • Hemoroidy. Szczególnie pod koniec ciąży często dochodzi do rozszerzenia żył odbytu. Powoduje to nieprzyjemne uczucie swędzenia, pieczenie, ból. Gdy zauważysz takie dolegliwości, wypróbuj Paeonia-Heel (tabletki).
  • Ból głowy. Kobiety w ogóle częściej cierpią na bóle głowy i migrenę niż mężczyźni, co wiąże się z wahaniami poziomu żeńskich hormonów. W trakcie ciąży, gdy hormony szaleją, bóle głowy mogą się więc nasilić. Leki homeopatyczne na tę dolegliwość to Spigelon (tabletki) lub Spigelia-Dagomed 20 (granulki).
  • Obrzęki nóg. To skutek przeciążenia układu limfatycznego (odpowiedzialnego za transport substancji odżywczych i tlenu do krwi oraz usuwanie toksyn), który podczas ciąży pracuje dla dwojga. Na obrzęki homeopaci polecają Lymphomyosot (tabletki lub krople).
  • Przeziębienie. Nawet bardzo dbając o siebie, można zarazić się od kogoś w sklepie czy autobusie. Jeśli więc poczujesz, że coś cię bierze, wypróbuj Oscillococcinum (granulki). Ważne, by preparat zażyć już przy pierwszych objawach.
Oczywiście homeopatia budzi pewne kontrowersje, zatem każdy powinien indywidualnie podjąć decyzje na temat jej zarzywania ;-)
 
reklama
Toxo przechodzi około 70% ludzi nawet o tym nie wiedząc, bo objawia sie jak zwykłe przeziebienie, grypa. Nikt przeciez w takim wypadku nie robi szczegółowych badań. No a poza tym normalnie jest to niegroźna choroba, tylkow ciąży, tak, jak w moim przypadku było, może doprowadzic do przedwczesnego porodu:-(
Nie chciałam takiej dyskusji wywołać, ale jak wczesniej wspomniałam, nikt tego do serca nie bierze, no a akurat mi sie przytrafiło.
Chodziło generlnie o to, zeby dla swojego świetego spokoju zrobić badania i wiedzieć.

Dziewczęta nie panikujcie ;-), wyobraźcie sobie, ze moja znajoma jest nosicielem Toxo!:szok: Leczy się na to antybiotykami co roku przez 3 mce i niestety dzieci nie może mieć. Tak więc jesteśmy w gronie tych szczęściar, co to miały lub niemiały to cholerstwo, lecz nie nosimy tego w sobie codziennie idąc przez życie!
 
Nie wiem czemu Ci tak lekarz powiedzial Jutka. Tutaj daja immunoglobuline jesli tylko ma sie Rh (-) Tak dostalam w ciazy z Alkiem. Poniewaz Alek urodzil sie tez z Rh (-) juz po porodzie nie podali mi immunoglobuliny. Dodatkowo podaja ja jesli ma sie jakies krwawienia, ale zazwyczaj nie wczesniej jak kolo 12 tyg. Zapytam lekarza z ciekawosci jak teraz bede w PL. Nie powiedzial Ci dlaczego nie podaja?
No właśnie mi nie powiedział dlaczego. Zajmowało się mną 4 lekarzy w tym ordynator (dobry znajomy ciotki) i powiedzieli, że teraz już podac mi nie mogą...:no: To chyba mięli jakiś powód żeby tak sądzic... Ja się na tym nie znam więc polegam na nich, wiem, że opiekowali się mną bardziej niż trzeba było... Bardzo jestem im wdzięczna:happy2:

Naszczęście w badaniach surowicy nie wykryto przeciwciał, więc maluszki są bezpieczne:-) W 28tc mam powtórzyc badania i wierzę, że będzie dobrze:tak:


Hej Jutka. Ja tez mam konflikt. Ja jestem ORh- a moj partner ORh+. Dostalam skierowanie na zrobienie odczynu Cumbsa czyli sprawdzenie czy posiadam przeciwciala. Zazwyczaj nie ma komplikacji podczas pierwszej ciazy .
A tu male info z netu:
emwu bardzo Ci dziekuję za info:happy2: Też dużo czytałam na ten temat po wiadomości, że mamy konflikt. Mam nadzieję, że w tej ciąży nie da o sobie znac, a po porodzie to już napewno dostane zastrzyk i będzie dobrze:tak: Najważniejsze, że nie wytwarzam tych przeciwciał:-)
Hej Kobitki,

Jakieś tu pustki dzisiaj.

Chciałam jeszcze na chwilke wspomnieć o tokso. Odebrałam wyniki i ja nigdy tokso nie przechodziłam. Lekarka powiedziała że trzeba będzie poprostu powtarzać badanie w każdym trymestrze. Na pewno nie ma co panikować tylko kontrolować co i jak.

A tak wogóle to pytanko do Was: czy bolą Was piersi. Mnie bolały ale od 2 dni przestały i nie wiem czy wszystko jest ok czy to nie dobrze. Jak to jest u Was?

O tak, ja też to przechodzę! Czasem bolą przeokrutnie, a czasem nie czuję żadnych dolegliwości, także głowa do góry to raczej normalne:-)
 
Ja dowiedziałam się 20 kwietnia że należę do grona "grudnióweczek", moje maleństwo jest bardzo oczekiwane bo ciężko mi było zajść w ciążę ale teraz znoszę trudy I trymestru bez żalu.... Pozdrawiam i czekam na odzew innych grudnióweczek!:-)
 
Chcialam powiedziec dzien dobry :)
Dzis wlasnie zaczynam tydzien jedenasty. Wedlog miesiaczki dwonasty. Ale ten czas elci. Jeszcze 1,5 miesiaca i zaczna sie kopniaczki. Nie moge sie doczekac.
Nie moge tez doczekac sie najblizszego usg. 28 maja - to jeszcze tylko 10 dni. :)
 
Witajcie dziewczynki !
Wczoraj poszlismy z rodzinka na spacer ,z racji tego ze byl festy u nas ,zabralismy malego aby sie troche zabawil.Pogoda byla fajna a ja sie chcialam przespacerowac ,mimo ze spacerkiem to jakies 30 minut drogi bylo.NO i jak wracalismy cos mnie zaczelo bolec w "pipce" tak jak by kuło ,raz drug ,cholera brzuch zaczol twardniec.Usiadlam na laweczce i przeszlo ,maz spanikowal i polecial po auto ,przyjechal po mnie i tak lezalam cale popoludnie niedzielne ...a maz naskakiwal.Jak tylko wrocilam do domku ,łyknełam nospe.Dzis juz jest ok ,ale stracha mielismy.
Mam nadzieje ze to nic powaznego .Tłumacze sobie to zmeczeniem.
Pogoda sliczna dzisiaj u nas ,ale ja niestety boje sie wychodzic dalej ahahh.
26 mam wyniki ,27 wizyta ...juz sie nie moge doczekac.Chcialabym sie upewnic ze wszystko tam ok u dzidzi.
zycze milego dnia laseczki.
 
Ja jak byłam z Patrykiem w ciąży, to miałam takie skurcze od ok 5go miesiąca już do końca i kilka razy tak miałam na początku. Powiedz o tym lekarzowi oczywiście, ale nie sądzę by to było coś bardzo niepokojącego :-) A plamiłaś przy tym?
 
A teraz przegląd techniczny:

Mdłości: są - wieeelkie
Odrzuty: na mięso i nabiały, wszelkie sery twarogi- poza topionymi i żółtym i czystym mlekiem. Kawa, herbata, miód, pomidory i wszystko co pomidorowe .. dużo by tu jeszcze pisać.
Zachciewajki: Pomyślicie, że jestem szalona, ale Piwooooo (ślinie się na jego widok i jak małż pije, to spijam łyk) i OWOOOCE truskawki, banany, arbuzy, maliny, Jabłka! No i rożki z cukierni na cieście makaronikowym mniammmmmm
Waga: jak szalona w górę, już jakieś 4 kg ale nie wchodzę na wagę by się nie dołować
Na mdłości pomagają mi .. cukierki zozole jabłkowe ;-) jak jadę busem do pracy, tylko one trzymają mnie przy życiu, pomimo, że język już mam od nich poraniony. Ewentualnie lizaki chupa chups :-)
A brzuch ... wstawie wieczorkiem lub jutro! Jest już wielkości brzunia Jutki na bank :tak: I wstawię napewno bez krempacji skorosmy jak rodzina!
 
reklama
Cześć emwu76 ja jestem troszkę za tobą bo w środę rozpocznę tydzień jedenasty wg miesiączki. A kiedy masz wyznaczony termin porodu? i jak ogólne samopoczucie? pozdrawiam
 
Do góry